06 травня 2015

Жителі Одеської області скаржаться на масову вирубку лісу

За словами співробітника Болградського лісництва, земля відійшла у приватні руки, а ліси залишилися нічийними

У Болградському районі Одеської області невідомі почали вирубку лісу. А місцеві жителі, хоча і скаржаться, але не гребувати закуповувати дрова у "чорних дроворубів".

При цьому чиновники запевняють, що масової вирубки немає. "Існують окремі правопорушники, які найчастіше діють під покровом ночі", – пояснив "Сегодня" начальник управління агропромислового розвитку Болградської райдержадміністрації Сергій Сакала.Оцінити серйозність ситуації ми попросили співробітника Болградського лісництва Ізмаїльського держлісгоспу Леоніда Гаджилова. Виявилося, що тутешні ліси просто не мають господаря. Тобто рубати – не можна, але і поскаржитися на вирубку нікому.

"Збитки від вирубки лісу склав кілька десятків тисяч гривень. Розумним виходом було б передати лісосмуги землекористувачам з можливістю подальшого контролю, оскільки вони були створені для того, щоб створити природний бар'єр, що дозволяє затримувати вологу і оберігати від ерозії грунту. А зараз земля відійшла у приватні руки, а ліси залишилися нічийними", – пояснив Гаджілов. При цьому міліція, за словами лісничого, справи "чорних дроворубів" закриває.

У свою чергу, правоохоронці нас запевнили, що ведуть розслідування. "Ми почали кримінальне провадження проти нелегальних дроворубів і карати кожного порушника будемо індивідуально, залежно від суми завданих ним збитків", – повідомила прес-секретар Болградської міліції Марія Трандафілова.

Як раніше повідомляла "Сегодня", в Херсонської області вирубали понад 100 гектарів лісу. У незаконній вирубці дерев місцеві жителі звинувачують лісівників.

http://ukr.segodnya.ua/regions/odessa/zhiteli-odesskoy-oblasti-zhaluyutsya-na-massuvuyu-vyrubku-lesa-613725.html

Чиновники запевняють, що масової вирубки немає. Фото: zn.ua

0 коммент.:

Дописати коментар