09 травня 2015

Під Києвом у дикого кабана виявлено вірус африканської чуми свиней

Вакцини від АЧС немає

Випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) виявлено у дикого кабана в заказнику "Залісся" (Київська обл.).

"У нас був виявлений (вірус АЧС - ред.) В заказнику "Залісся". Зараз проводяться протиепізоотичні заходи", - повідомив міністр агрополітики та продовольства Олексій Павленко, зв'язавши цей випадок з міграцією диких кабанів з прикордонних областей Білорусі та Росії.


За словами міністра, з цього приводу проведено нараду, ветеринарній службі дано доручення забезпечити заходи по збереженню стабільної ситуації в регіоні.

"Ми дали доручення встановити підвищену готовність не тільки в Київській області, а й в інших прикордонних областях: Сумській, Чернігівській, Житомирській", - додав міністр.Як уточнюється на сайті Держветфітослужби України, 5 травня в урочищі "Грабів" поблизу садового товариства "Конвалія" і угідь держорганізації "Резиденція" Залісся "було виявлено три трупи диких кабанів. Діагноз АЧС по їх біоматеріалів був лабораторно підтверджений ввечері наступного дня.

В Україні вперше вірус АЧС був зареєстрований у Запорізькій області в липні 2012 року.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається при прямому контакті хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин).

Інтерфакс-Україна

http://gazetavv.com/news/ukraine/1431075719-pod-kievom-u-dikogo-kabana-vyyavlen-virus-afrikanskoy-chumy.html

0 коммент.:

Дописати коментар