06 червня 2015

Позиція Сергія Гавриленка: «Ліс потребує захисту»

Нещодавно, прогулюючись з дітьми до урочища Ківшар, звернув увагу на ділянку лісу, на якій лежать зрізані дерева. Вона примикає до міської забудови – вул. Червоноармійської і провулку Таборний. Чи є вона територією міста, хто нею користується і наскільки правомірно були зрізані дерева?

Ці питання я задав собі і спробував знайти відповіді, поспілкувавшись з очевидцями зрізування та компетентними в цьому питанні людьми.

Як розповів директор держлісгоспу Юрій Володимирович Римар, реагування його підприємства було оперативним. Була запрошена з м.Суми організація, яка зробила заміри, ознайомилась з документацією. В день розмови – вівторок, 2 червня, якраз очікувалось надходження відповіді. Організація визначить межі не «кроками», а точно – задіюючи реперні точки, встановить межові знаки. В будь-якому разі, рішення Охтирської міської ради 2008 року не було погоджене з землекористувачем – держлісгоспоЗначну стурбованість висловлювали також жителі прилеглих і сусідніх будинків. Адже вони і подумати не могли, що одного дня в когось підніметься рука зрізати 120-літні дерева. Вважаю, що Охтирська міська рада повинна втрутитись в ситуацію і, при необхідності, відмінити своє рішення 2008 року.

З цього приводу я буду робити депутатські звернення в відповідні інстанції і контролюватиму це питання до його вирішення.

Хочу зазначити, що до мене надходять не поодинокі звернення, коли на територію лісового фонду посягають не порядні організації чи громадяни. Інколи вони не підтверджуються. Як от прокладання водопроводу вздовж межі того ж Ківшару в бік Земснаряду і далі в бік Ворскли. Як мене запевнили, на територію лісу ці земельні роботи не розповсюджувались. А от кілька історій протягом останніх років пригадую. Це і захоплення лісової ділянки громадою Свято-Троїцького монастиря (нещодавно з’явилось рішення суду, яке ніби-то підтверджує претензії монахів на цю ділянку), і скандал навколо окремих об’єктів поблизу пляжу Молодіжний, і територія колишньої військової частини біля Михайленкового.

На всі зазначені об’єкти ми виїжджали депутатською комісією ще попереднього скликання. Найбільше завдали збитків державі орендарі останньої з згаданих мною ділянок. Вся територія, де раніше стояли «ракетчики» орендувалась наближеною до Володимира Щербаня фірмою «Атон-МД». Потім вони стали використовувати лише 4 гектари, хоч їхня техніка їздила по всій території – добували кольоровий метал, бетонні вироби, пісок, різали дерева. Фірма не платила податки, потім припинила діяльність, збанкрутувала. В зв’язку з визнанням банкрутом з нею було розірвано договір оренди землі. Та земельна ділянка так і не повернулась в користування держлісгоспу. На скільки я знаю, на її території є кілька об’єктів, які використовує один чи кілька підприємців. Що там з орендою, мені з’ясувати поки що не вдалося. Але, сподіваюсь, інтереси держави враховуються, і орендна плата надходить в бюджет.

Дуже добре, що число громадських активістів збільшується. Взагалі, контроль громадою над кожним чиновником необхідний. І здійснювати його треба завжди. Про це я просив громадян і в час свого перебування на високій посаді. Тільки так буде забезпечуватись комфортне співіснування влади і громади на взаємовигідних умовах.


 Сергій Гавриленко, депутат районної ради

http://www.okhtyrka.net/content/view/6313/

  

0 коммент.:

Дописати коментар