Сторінки

СТОРІНКИ

17 липня 2015

Волинська прокуратура захищає Колісника від кримінальної відповідальності?


Екс-начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник, попри ухвалу суду, так і не поновив на посаді незаконно звільненого підлеглого. Разом з тим, пан Колісник не поніс жодної відповідальності за умисне невиконання вироку суду, попри численні скарги постраждалого в прокуратуру.

Віталій Жабчук працював у сфері лісового господарства ще з 1984 року. У Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства він прийшов у 2001 році і обіймав посаду головного спеціаліста відділу мисливського господарства та охорони і захисту лісу до жовтня 2010 року. Саме тоді наказ про його звільнення підписав тодішній керівник ВОУЛМ Богдан Колісник. Своє рішення він мотивував тим, що виконувати свої професійні обов’язки Віталій Жабчук більше не може у зв’язку зі станом здоров’я – напередодні чоловік отримав ІІ групу інвалідності.Проте пан Жабчук назвав таке рішення начальника незаконним, оскарживши його у суді. Оскільки у посадові обов’язки керівника, окрім іншого, не входить створення та ліквідація посад. І суд визнав звільнення незаконним ще 21 січня 2011 року. Після чого була подана апеляція, але Львівський апеляційний суд своїм рішенням 30 серпня 2011 року залишив ухвалу суду першої інстанції без змін.

У Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства вирішили подати касаційну скаргу, в якій одним із пунктів просили зупинити виконання рішення судів перших двох інстанцій. Проте суддя у постанові відмовив цьому проханню.

Вичерпавши всі законні методи «боротьби» проти незаконно звільненого Жабчука, Богдан Колісник взявся за незаконні. Не зважаючи на те, що останнє рішення суду було остаточним та оскарженню не підлягало, колишнього головного спеціаліста відділу мисливського господарства та охорони і захисту лісу так і не поновили на посаді.

«Таким чином, Колісник не захотів виконувати постанову Волинського адміністративного суду - ухвалу Львівського апеляційного суду та ухвалу Вищого адміністративного суду», - пояснює Віталій Жабчук.

Невиконання рішення суду підпадає під ознаки злочину, передбаченого статтею №382 Кримінального кодексу України, а тому проти Богдана Колісника мали б порушити кримінальну справу.

Незаконно звільнений Віталій Жабчук вирішив добиватись правди в прокуратурі, скерувавши туди подання. Згідно попередньої редакції Кримінально-процесуального кодексу, яка діяла на той час, слідчий мав би порушити кримінальне провадження протягом 10 днів. Проте цей термін дещо затягнувся – на рік. Після року бюрократичної тяганини, суддя Луцького міськрайонного суду Алла Борнос постановила скасувати постанову прокурора Бущака В.В. від 19.11.2012 року про відмову в порушенні кримінального провадження, а також задовольнити скаргу громадянина Жабчука. Окрім того, скерувати необхідні матеріали в прокуратуру міста Луцька для вирішення питань щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та, власне, здійснення досудового розслідування.Проте, зі слів Жабчука, ця постанова так і не виконана по цей день, про що є відповідна ухвала судді Ковтуненка В.В.

«Після винесення судом постанови, будь-яких слідчих і процесуальних дій на виконання постанови суду і подання державного виконавця не вчинялося, а тому вони залишились поза увагою сторони кримінального провадження», - витяг з ухвали.


Загалом, за час судової тяганини Віталій Жабчук скерував в обласну прокуратуру 21 заяву щодо умисного невиконання тепер вже колишнім начальником Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богданом Колісником постанов та ухвал трьох судів. У відповідь отримав стільки ж постанов про закриття кримінального провадження.

До слова, остання, 21-а, датована 26 червня 2015 року, за виключенням декількох доданих фраз, абсолютно дублює попередню, від 31 березня 2015 року. А та, своєю чергою, була скасована Луцьким міськрайонним судом.


Під час судового слухання, яке відбулось сьогодні, 17 липня, постраждалий Жабчук зазначив, що у постанові слідчий Божко С.І. надав неправдиву інформацію щодо того, що особисто Колісник не може нести відповідальності.

«Ваша Честь, перед вами сидить 15-й слідчий, який розглядав цю справу. Але він єдиний, хто собі дозволив постановляти те, що відповідальність несуть посадові особи, а не Колісник особисто. Проте, законодавчо прописано, що обставина, встановлена судом, не підлягає доведенню. Є постанова прокурора від 10 вересня 2012 року в якій йдеться про те, що відповідальність за умисне невиконання рішення суду необхідно приймати стосовно Колісника. Всі 14 слідчих рішення приймали стосовно Колісника Богдана Івановича. А тут слідчий вирішив, що він вищий за Конституційний суд», - заявив Жабчук.
До матеріалів суду також додали копію заяви Жабчука про порушення слідчим Божко С.І., а копію документу направили у прокуратуру Волинської області.

Сам же слідчий Божко у залі суду пояснив, що він не вбачає складу злочину ні у діях Богдана Колісника, ні інших посадових осіб. Разом з тим заявив, що постанови від 30 березня 2015 року та 26 червня 2015 року не є ідентичними.

«Всі вказівки суду в ухвалах про скасування постанови про закриття кримінального провадження виконані, дано правову оцінку. Тому прийнято рішення про закриття кримінального провадження. Що стосується службових осіб, то згідно диспозиції статті 382 Кримінального кодексу України, відповідальність можуть нести службові, фізичні та будь-які особи. Тому мною було прийнято рішення про відсутність у діях як і Колісника, так і інших службових осіб, складу кримінального правопорушення», - заявив слідчий Божко.Натомість, суд задовільнив скаргу незаконно звільненого Жабчука, а тому постанову слідчого прокуратури Волинської області Божка С.І. від 26.06.2015 року про закриття кримінального провадження скасувати.

Своє рішення суд аргументував тим, що під час досудового розслідування не було в повній мірі виконано вказівки, наданої згідно ухвали Луцького міськрайонного суду.


Разом з тим, звільненого Віталія Жабчука так і не поновили на посаді. Досі не поніс жодної відповідальності і екс-очільник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник. А тому по факту, справа, яка тягнеться ще з 2010 року, так і не наблизилась до вирішення.

http://www.volynnews.com/news/authority/volynska-prokuratura-zakhyshchaye-kolisnyka-vid-kryminalnoyi-vidpovidalnosti/

Немає коментарів:

Дописати коментар