21 листопада 2015

Оренда землі в Україні зросте в десятки разів, - юрист

З початку 2016 року всі без винятку юридичні та фізичні особи в Україні отримають нові ставки плати за оренду земельних ділянок.

При цьому орендарі земель сільськогосподарського призначення будуть платити в 30 разів більше.

Так, при середній нормативній оцінці землі в 17650 грн / га орендна плата складе 529 грн / га замість колишніх 17,6 грн / га. Ще вище буде платіж за землі багаторічних насаджень (сади).

Про це розповів аграрний юрист Володимир Мужевіч, повідомляє "Обозреватель" з посиланням на "Агропродсервіс".


"Особливий удар буде завдано по тваринницькій галузі. Через зміни у податковому законодавстві орендна плата за землі під тваринницькими приміщеннями виросте більш ніж у десять разів. Наприклад, ділянка в 25 га обійдеться фермеру в 500 тис. грн на рік. Такий фінансовий вантаж може поставити хрест на господарстві районів зокрема й області в цілому", - зазначив експерт.

Зміни в Податковому кодексі стосуватимуться також і земельних ділянок житлового фонду, стоянок для транспортних засобів громадян, гаражно-будівельних кооперативів, дачно-садівничих товариств, які є неприбутковими. "Через нової нормативної оцінки землі орендна плата для цієї категорії юридичних і фізичних осіб зросте в кілька десятків разів", - підкреслив юрист.


Він вважає, що Кабмін повинен розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про скасування нижньої граничної межі річної суми платежу за оренду землі та надати право органам місцевого самоврядування визначати її самостійно, як земельний податок

http://hvylya.net/news/digest/arenda-zemli-v-ukraine-vzletit-v-desyatki-raz-yurist.html

0 коммент.:

Дописати коментар