28 листопада 2015

Проблеми заліснення півдня країни потребують уваги

Розглянуто Колегією Рахункової палати 08.07.2014

Колегія Рахункової палати за результатами розгляду аудиту ефективності використання у 2012-2013 роках коштів державного бюджету, виділених на заходи із збереження, використання та відтворення лісового фонду в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, констатувала, що заходи Державної цільової програми «Ліси України» і відповідних місцевих програм у визначених ними обсягах на території цих областей через недоліки нормативно-правового і фінансового забезпечення у зазначений період не виконані.Розширеного відтворення лісів на території цих областей не забезпечено. Показник лісистості територій Одеської, Миколаївської та Херсонської областей нижчий, ніж показник регіональних нормативів оптимальної лісистості території, відповідно на 2,9, 3,0 та 3,9 відс. і протягом останніх років не змінювався.

Не забезпечується повню мірою і належний догляд за існуючими лісовими насадженнями.

Площі ділянок лісу, уражених шкідниками і хворобами, через незначні щорічні обсяги фінансування і виконання заходів із боротьби з ними зростають.

Внаслідок низького рівня забезпечення протипожежним обладнанням і недостатності заходів з підготовки до пожежонебезпечних періодів (2012 - 2013 роки) у цих областях вогнем знищено 2,5 тис. га лісу. В результаті державі завдано збитків на суму понад 50,2 млн. гривень.

Також потрібно вирішити питання із забезпеченням правовстановлюючими документами на земельні ділянки, які перебувають у користуванні лісогосподарських підприємств, підпорядкованих управлінням лісового і мисливського господарства в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Колегія Рахункової палати наголосила, що за умов обмеженого фінансування заходів Державної цільової програми «Ліси України» з державного бюджету, відповідні місцеві програми фактично не фінансуються і не виконуються. Як наслідок, належний догляд за існуючими лісовими насадженнями на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, їх захист і охорона достатньо не забезпечуються.

Прес-служба Рахункової палати
http://www.ac-rada.gov.ua/control/main/uk/publish/article/16744111

0 коммент.:

Дописати коментар