02 грудня 2015

Рік на посаді Міністра аграрної політики та продовольства України

02 декабря 2015, 14:31

Рік тому мене було призначено на посаду Міністра аграрної політики та продовольства України.

Рік тому, разом з командою, яка прийшла у міністерство, ми взяли на себе відповідальність за впровадження реформ у аграрному секторі та його подальшу долю. Ми перегорнули нову сторінку в історії Мінагрополітики, визначили головні цілі й завдання, почали на марші реформувати відомство, саме цього вимагав час. І сьогодні усім нам не соромно звітуватися перед українцями, відверто дивитись їм у вічі.

Понад усе українці бажають бути вільними, мріють, аби Україна була сильно і незалежною. Цього року ми здобули незалежність нашої країни від продовольчого ринку країни-агресора - Росії. Ми диверсифікували експортні ринки за рахунок країн Європи, Азії, СНД, Близького Сходу. З 12% експорту української продукції, що постачалась до Росії, залишилося лише 2%. Ми готові до путінського агро-ембарго.

Україна переорієнтувалася на інші, більш прогнозовані напрямки, закріпилася на ринках Китаю, Ізраїлю, Єгипту. На сьогодні українські сільгоспвиробники постачають свою продукцію в понад 190 країн світу. У рамках євроінтеграції адаптуємо вітчизняне законодавство в агросекторі та у сфері харчової безпеки до вимог ЄС. Вже 238 наших підприємств успішно пройшли сертифікацію та мають право постачати продукцію на ринки ЄС.

Я ставив собі за мету зробити все можливе, аби аграрний бізнес зміг дихати вільно в економічних реаліях сьогодення. І за цей рік ми суттєво просунулися у дерегуляції. Відчутно зменшено державне втручання у справи бізнесу. Міністерством скасовано понад 20 дозвільних документів та корупційних процедур їх отримання. Ці рішення заощадили вітчизняному агроринку більше 5 млрд. Логістичний ланцюг в агросекторі скоротився на 1 тиждень. Це – вагомий результат, який відчувають понад 40000 підприємців. Результати реформи відчули експортери та трейдери.

У 2014/2015 маркетинговому році досягнуто рекордного експорту зернових – 34,8 млн тонн. Україна – на третій позиції світових експортерів зернових після США та ЄС. І це під час проведення АТО, це за умови окупації наших земель, у тому числі і земель родючих. Поточного Маркетингового року маємо збільшити експорт зерна до 36 млн тонн.

Я залучив до масштабного дослідження стану аграрних держпідприємств міжнародні аудиторські компанії. Ще раз і вони підтвердили мої висновки - тількі роздержавлення може зруйнувати сталі корупційні схеми в держпідприємствах зі сфери управління Мінагрополітики. Ми розпочали масштабне роздержавлення аграрної галузі та наведення кадрового порядку. Ми вже готові передати всі понад 400 підприємств на роздержавлення у цьому році. Частина їх піде на приватизацію, частина на ліквідацію. Сьогодні 70% підприємств по всіх галузях, які передаються на приватизацію Фонду Майна України, це підприємства Мінагрополітики. Наша позиція: приватизація має відбутись через розпаювання, і тоді члени трудових колективів отримають свої земельні ділянки, а це майже 100 000 сільських сімей отримають власність.

Ми провели найбільше з-поміж усіх інших міністерств кадрових конкурсів на посади директорів ДП – 250 у всій галузі. Я заборонив з першого дня роботи міністром укладати кадрові контракти без конкурсів . Тим, хто переміг поставлено завдання – готувати підприємства до роздержавлення.

Аграрна галузь сьогодні перебуває на передовій національної економіки. Успіхи українського АПК визнає світ. Ми будемо продовжувати розпочаті реформи. Адже цим ми зміцнюємо українську державу. Робимо її сильнішою та заможнішою. Я ціную роботу українських аграріїв, кожного учасника нашої команди.

0 коммент.:

Дописати коментар