09 січня 2016

У зимову пору в лісах йде підгодівля тварин

Підкормка диких звірів взимку - важливий захід, який проводиться мисливськими господарствами щорічно. Коли настають холоди і в лісі все замерзає, лісовій звірині стає все складніше добути їжу. Щоб, залишившись без їжі, оголодавший звірина не пішло з лісу в пошуках корму в населені пункти, люди допомагають тваринам пережити важкий період.

Про те, як і чим підгодовують диких тварин, кореспондент «Лідскай газети» поцікавився у інженера по мисливському господарству ГЛХУ «Лідський лісгосп» Олександра Ходкевича.


Косулі

- Яких лісових звірів підгодовують взимку?

- Практично всіх мешканців наших лісів. Серед них головним чином копитних звірів, зайців, водоплавну дичину і залишаються у нас на зиму птахів для того, щоб допомогти їм пережити найбільш важкий час року. Зимова підгодівля диких тварин має велике значення в забезпеченні птахів і звірів відсутніми мінеральними речовинами і мікроелементами. Усі корми, які використовуються для підгодівлі звірів, сертифіковані.

Не ведеться зараз тільки підгодівля диких кабанів, так як стоїть завдання повністю винищити їх поголів'я у зв'язку з тим, що ці копитні часто є переносниками АЧС (африканської чуми свиней).

- Як і чим пригощають лісове звірина?

- При підгодівлі копитних і зайців-русаків викладають сіно, гілки осики, верби, коренеплоди, зернофураж. Викладення корму проводиться в місцях концентрації тварин, там, де є загроза виснаження запасів природних кормів. Взимку для птахів влаштовують годівниці, куди закладають снопики зернових, кукурудзу, зерновідходи.

Оленів і косуль підгодовують сіном та «віниками», заготовленими влітку з молодих пагонів верби або інший охоче поедаемой породи. Необхідна кількість кормів розраховується на одного копитного і на підкормовий сезон.

- Яка обслуговується площа для підгодівлі тварин?

- Для лісгоспу це небагато - 118 гектарів, 10 відсотків лісових угідь, решта лісу обслуговує товариство мисливців і рибалок. Але навіть на такому невеликому ділянці, як наш, підгодівлі потрібно чимало. На даному етапі закуплено понад півтори тонни зерна, 800 вже викладено в годівниці, 4 тонни силосу. Корми докуповуються в міру необхідності.

- Чи є якісь концептуальні відмінності в поведінці звірів у порівнянні з минулими зимами?

- Є. Якщо раніше козулі нечасто приходили до своїх годівниць, то в цьому році - зачастили. Корита дуже швидко стають порожніми, то і справа їх доводиться наповнювати.

- Начебто, зима не холодна ...

- Справа, швидше за все, не в зими, а в тому, що кількість цього виду копитних в останні роки значно збільшилася.

- Чи не робить «легкий хліб» тварин «нахлібниками»?

- У тому й питання: мисливствознавці повинні правильно розрахувати необхідну кількість кормів для диких тварин. Адже наше завдання - лише підтримати їх у складний період, а не приручити. Проводячи заходи по підгодівлі звірів, слід мати на увазі, що їх метою має бути або зниження збитку, що завдається цими тваринами штучним насадженням і сільськогосподарським культурам, або підтримка тварин внаслідок різкого погіршення умов харчування. Однак підживлення не повинна замінювати природну кормову базу і перешкоджати природним інстинктам.

 09.01.2016 15:18 Автор: Тетяна Кудряшова.
http://lidanews.by/news/r1/so1/6163-v-zimnjuju-poru-v-lesah-idet-podkormka-zhivotnyh

0 коммент.:

Дописати коментар