29 січня 2016

У Черкаському лісгоспі впроваджують новітні технології ведення лісового господарства

Сучасні методи ведення лісогосподарської діяльності потребують інноваційних рішень. Над цим постійно працюють в Черкаському лісгоспі, освоюючи використання новітніх технологій в роботі.Нещодавно на підприємстві було впроваджено спеціальну сучасну програму, яка має на меті удосконалення, підвищення ефективності та сприяння мобільності й точності у визначенні лісогосподарських заходів.

Розробником цієї програми було використано всі вихідні дані по підприємству – електронні матеріали лісовпорядкування, картографічні та таксаційні матеріали. Крім того, в основу було покладено й дані найновіших космічних зйомок.

Для встановлення програми було закуплено 12 сучасних планшетів з 3G модемами – для кожного помічника лісничого, для двох ланок по відводах лісосік всіх видів користування, для директора й головного лісничого підприємства.

Ця сучасна програмна розробка містить всі картографічні матеріали в розрізі лісництв, квартальну сітку та поділ на виділи. Також відображає повну таксаційну характеристику кожного виділу, і що дуже важливо – як GPS дає змогу встановити точку прив`язки для визначення точного положення в лісі.

– Програма дозволяє швидко, якісно і максимально точно визначити й сформувати необхідні лісогосподарські заходи, – пояснює директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт. – Це значне полегшення в роботі. Працюючи в лісі, помічник лісничого робить всі потрібні помітки на планшеті. Необхідні характеристики того чи іншого насадження відображаються на карті і зберігаються. Зі збереженими матеріалами та прив'язаною до них лісівничо-таксаційною інформацією вже можна працювати далі з центрального сервера – узагальнювати, опрацьовувати й формувати відомості санітарно-оздоровчих заходів.

Очевидною перевагою є й те, що за допомогою сучасного обладнання можна робити інструментальну зйомку на місцевості. Це особливо допомагатиме лісівникам при виявленні всихання насаджень, а також при лісових пожежах – у разі потреби можливо з лісу на центральний сервер миттєво відправити всі дані, характеристики тієї чи іншої ділянки або ж лісової пожежі.

– Іноді дуже тяжко визначити на місці межі між лісовими насадженнями, – додає головний лісничий Черкаського лісгоспу В`ячеслав Шако. – За допомогою планшету та цієї технічної розробки відтепер така проблема відпадає. Програма забезпечує орієнтування в площині лісу та точне визначення місцезнаходження користувача, також дає змогу чітко бачити і контролювати межі державного лісового фонду підприємства.

Черкаський лісгосп – перший в області, де цю програму запровадили повністю по всьому підприємству. Для помічників лісничих був проведений інструктаж та технічні навчання. Наразі вивчаються та досліджуються всі технічні можливості програми, вносяться пропозиції для удосконалення та зручності у використанні.

Про це повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.


0 коммент.:

Дописати коментар