31 січня 2016

Кругляк – на вивіз, катастрофа – на залишокСвітлина з рідних Чернівців. Сотні вагонів з необробленою деревиною стоять у черзі, щоб потрапити до Румунії. Усі знайомі і друзі, з якими час від часу спілкуюсь, просто в шоці. В області, де величезний рівень і прихованого, і офіційного безробіття, де ліс -- найцінніший природний ресурс, де десятки підприємств стоять без роботи вже десятиліттями, а економіка зводиться до кришування контрабанди, за останніх півтора роки після Майдану почалася масова вирубка лісів і їх вивезення в сусідню Румунію.

Потік деревини без будь-якої обробки безконтрольно (розказують, що їх кваліфікують як дрова; добре, що хоч не як сміття) залишає країну, декілька ділків від лісу, прокуратури, міліції та інших пов'язаних органів отримують свій куш, а край все далі скочується у безвихідь. При тому -- це регіон, звідки не лише прем’єр, але й впливова частина нинішнього уряду та парламенту.

Старожили кажуть, що такої дикої вирубки не було ніколи. Навіть на початку темних 1990-х все таки був якийсь контроль. Та й деревообробні підприємства ще працювали.

Зараз влада, що прийшла на посади на крові Майдану, таке враження, що хоче за 2-3 роки вирубати лісу і набрати за нього кешу стільки, щоб вистачило і внукам. А що масове вивезення деревини залишає місцеву економіку мертвою, а край знову зіткнеться з повенями і черговою екологічною катастрофою -- їх це не хвилює...

Василь Філіпчук

http://www.hvilya.com/news/krugljak_na_viviz_katastrofa_na_zalishok/2016-01-31-8203


ДО ЧОГО ПРИЗВЕДЕ БУКОВИНУ БЕЗКОНТРОЛЬНА ВИРУБКА ЛІСІВ?

31 Січень 2016, 17:28

Сотні вагонів з необробленою деревиною стоять у черзі, щоб потрапити до Румунії. Усі знайомі і друзі, з якими час від часу спілкуюсь, просто в шоці. В області, де величезний рівень і прихованого, і офіційного безробіття, де ліс — найцінніший природний ресурс, де десятки підприємств стоять без роботи вже десятиліттями, а економіка зводиться до кришування контрабанди. (с) Василь Філіпчук

Потік деревини без будь-якої обробки безконтрольно (розказують, що їх кваліфікують як дрова; добре, що хоч не як сміття) залишає країну, декілька ділків від лісу, прокуратури, міліції та інших пов’язаних органів отримують свій куш, а край все далі скочується у безвихідь. При тому – це регіон, звідки не лише прем’єр, але й впливова частина нинішнього уряду та парламенту.

Старожили кажуть, що такої дикої вирубки не було ніколи. Навіть на початку 1990-х все таки був якийсь контроль. Та й деревообробні підприємства ще працювали.

Таке масове вивезення деревини залишає місцеву економіку мертвою, а край знову зіткнеться з повенями і черговою екологічною катастрофою!

0 коммент.:

Дописати коментар