21 лютого 2016

Цьогорічна посівна буде рекордно дорогоюМіністр аграрної політики Олексій Павленко повідомив, що для старту посівної вкрай важливо, щоб МВФ підтвердив надання чергового траншу фінансової допомоги Україні. В іншому випадку – посівна буде дуже дорогою. Павленко зауважив, що саме валютний курс впливає на ціну весняних посівних робіт, відповідно дуже важливо, щоб на ринку зберігалась валютна стабільність. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"З року в рік сільгосптоваровиробники збільшують витрати коштів на проведення комплексу весняно-польових робіт. Внаслідок девальвації гривні у поточному році у 1,2 рази проти минулого року - до 79,2 млрд грн - зросла потреба в коштах для проведення усіх робіт.", - повідомив Павленко.

Міністр при цьому зауважив, що подорожчання відбувається через ріст ціни на паливо, мінеральні добрива, насіння та захист рослин від шкідників. Ці складники напряму пов'язані із курсом гривні, тому через девальвацію всі вони можуть значно зрости, що призведе і до зростання вартості кінцевого продукту.

0 коммент.:

Дописати коментар