27 квітня 2016

Як заробити в Києві на пікніках та пожежній безпеці

За свята приватні шашличні, здаючи в оренду альтанки, можуть заробити 200 тисяч гривень.
2708
0
В Киеве зарабатывают на пикниках
Заборона влади Києва готувати шашлики в парках підняв попит на приватні шашличні. Забронювати на 1 травня альтанку або навіть маленький столик з мангалом практично нереально, при тому, що заплатити доведеться 600-900 грн за пікнік, пишут Вести.
Адміністратори кажуть, що броні почали закінчуватися ще місяць тому. У пікнік-зонах, обладнаних владою, запевняють, що все безкоштовно. "Вести" з'ясували, хто заробляє на "смаженому м'ясі".


Штраф випишуть патрульні


Як уже повідомляли "Вести", в Києві і його околицях обладнано 38 пікнік-зон (див. Інфографіку), де можна, не турбуючись про штрафи, розводити багаття і смажити продукти на мангалі.

"Це карта міських і приміських лісів. Лісничі облаштували всі зони. Там є альтанки, столи, лави, навіс; мінералізована смуга навколо цієї зони, щоб не поширювався вогонь. Обов'язково виділено місце для смаження шашликів або мангал. Все надається безкоштовно", - говорить спікер "Київзеленбуду" Наталія Грушко.

Правда, як з'ясували "Вести", розраховувати, що вам вдасться зайняти комфортне містечко, не доводиться. Адже ніякої броні в цих зонах немає. "Хто перший приїхав, той і користується обладнаними місцями, - розповідають нам в пікнік-зоні" Конча-Заспа "на Столичному шосе. - Зате платити ні за що не треба".


Навар від 20 тисяч в день


Однак на броні активно заробляють в так званих приватних шашличних. Як порахували "Вести", за 10 днів травневих свят і вихідних вони легко зможуть підняти по 200 тис. грн - не менше 20 тис. грн в день. Працюють тільки по передоплаті: щоб застовпити місце, потрібно приїхати особисто і внести готівкою всю суму.

У Парку партизанської слави, наприклад, в п'ятницю і в вихідні оренда найдешевшої альтанки на 10 осіб коштує 350 грн, а найбільшою, на 30 осіб, обходиться в 900 грн. Є, правда, і економваріант: столик метр на метр з мангалом і вісьмома стільчиками можна орендувати за 250 грн.

Якщо не брати з собою все необхідне, то там також запропонують додатковий сервіс: дрова (40 грн за в'язку, в магазинах - вдвічі дешевше), вугілля (45 грн), пиво, а також прокат дитячих батутів (20 грн за 15 хвилин) і інших атракціонів. На 1 травня, наприклад, тут все місця забиті, і адміністратор Юлія запевнила, що допомогти не може ні за яку переплату, адже бронювали ще за місяць. Правда, в результаті зглянулася: "Гаразд, передзвоніть в п'ятницю, може, щось придумаємо". Схожі ціни і на озері Дідорівка в Голосіївському парку, але там теж немає місць.

Найцікавіше, що в мерії запевняють: не давали жодних дозволів на такі приватні зони і вони нічого не платять у міську казну. Як сказав "Вістям" радник мера з благоустрою Дмитро Білоцерківець, дозвіл на розміщення альтанок і мангалів надається тим підприємцям, у яких є детальний план проекту організації зони відпочинку в парку.

"Дозвіл погоджується в Міністерстві екології. Якщо таких документів немає, то все альтанки є незаконно встановленими. Скажімо, в парку" Партизанської слави "все незаконно. У підприємців немає дозволу. До речі, за те, що діється в парку, несе відповідальність балансоутримувач. у цьому випадку - це Управління зелених насаджень району. Вони доведені до відома і повинні ініціювати демонтаж. Якщо балансоутримувач не справлятиметься зі своїми обов'язками, то будемо ініціювати питання звільнення керівництва ", - сказав нам Білоцерківець.

В адміністрації парку нам теж підтвердили, що не мають відношення до шашличної. "Ми відповідаємо тільки за атракціони", - сказали нам. Правда, в інших випадках приватники законні. Директор Національного парку "Голосіївський" Борис Дробот розповів "Вістям", що шашличники на озері Дідорівка - хороше фінансове підмога для парку.

"Там працює ПП, яке платить фіксовану суму. Завдяки комерційним взаємодій з підприємцями Нацпарк заробив близько 500 тис. грн з 2007 року. Плюс прибирання території і забезпечення плати за інтернет, електрику, канцтовари, паливо. Всього таких підприємців у нас близько 10", -повідомив Дробот. 
За що оштрафують на пікніку
Жо речі, пікнік дикуном в цьому році в Києві може влетіти в копієчку. Як вже писали "Вести", штрафи за розпалювання багаття в недозволеному місці (без мангала, а на землі) можуть становити до 1,5 тис. грн.

У мерії кажуть, що в лісові зони на свята направлять представників екоінспекції та Національної поліції. Наприклад, за розпалювання багаття передбачений штраф близько 1360 грн. Крім того, оштрафувати можуть також і за знищення багаттям зелених насаджень - від 170 до 850 грн.

0 коммент.:

Дописати коментар