28 квітня 2016

Чорнобильський ліс може стати джерелом нового викиду радіації


Сухий ліс Чорнобиля ховає в собі нову радіоактивну загрозу – RFERL

Канадський вчений нагадав про минулорічні пожежі в зоні відчуження, які можуть повторитися у значно більших масштабах.

Чорнобильський ліс може стати джерелом нового викиду радіації

Прес-служба МВС Канадський вчений і один із головних дослідниківЧорнобиля доктор Тімоті Муссо каже, що нова катастрофа ховається у лісах горезвісної зони відчуження, яку у світі вважають місцем, де сталася найгірша ядерна аварія.

Як повідомляє Radio Free Europe Radio Liberty, вчений застерігає, що, приміром, блискавка може спричинити велику пожежу в лісі посеред 30-кілометрової зони, тим самим здійнявши в атмосферу токсичні і радіоактивні хмари, які рознесуть шкідливі речовини по всій Європі.

Муссо нагадує, що минулого року були дві "великі пожежі" в Чорнобильській зоні, які було не легко погасити через поклади торфу. Однак тоді, за словами вченого, вони не були небезпечними з точки зору радіоактивного забруднення. Водночас віз зазначив, що в Чорнобилі була і третя пожежа торік, яка наблизилася до "рудого лісу", який вважається найбільш забрудненою точкою зони відчуження.

"Пожежа була невеликою, тож з нею швидко впоралися. Але це той випадок, коли існує великий потенціал серйозної шкоди, якщо вогонь пошириться. Радіація, яка міститься в дереві, потрапить знову у атмосферу. Тоді буде залежати все від того, в який бік повіє вітер і чи почнеться дощ, який забруднить радіацією інші території", - сказав Муссо.

На думку вченого, в разі пожеж в повітря можуть піднятися ізотопи цезія-137, стронція-90, чи йоду-131. Вчений нагадує про те, як під час аварії на ЧАЕС в 1986 році пожежа тривала 10 днів, що дозволило радіоактивним матеріалам піднятися в стратосферу і забруднити території країн у різних частинах світу. Ризик, що така пожежа повториться, підживлюється тим, що в зоні відчуження накопичується кількість сухих дерев, трави і листа.

"Цей мертвий біологічний матеріал на поверхні землі вкрай радіоактивний. Коли він висохне, з'явиться велика загроза виникнення великої пожежі, з якої почнеться катастрофа", - сказав вчений.

Тим часом, видання New York Times пише, що незаконна вирубка лісу порушує тиху ізоляціюЧорнобиля. "Сталкери" і антикорупційні активісти виявили, що радіоактивний ліс масово вирубують в зоні відчуження для продажу на території України і Румунії. Хоча українські чиновники заперечують це. Дерева, так само як і мох, вбирають в себе радіоактивні матеріали з землі. І їхнє використання небезпечне. Крім того, вирубка сприяє ерозії ґрунтів і появи радіоактивного пилу. Нещодавно повідомлялося, що Німеччина виділить Україні додатково 19 млн євро для ліквідації наслідків Чорнобиля. Поряд з ФРН фінансову допомогу Україні надають 44 держави.

25 квітня в 14:45

0 коммент.:

Дописати коментар