25 травня 2016

Австрійці вирішили боротися з вирубкою лісів сучасними технологіями

Австрійці вирішили боротися з вирубкою лісів сучасними технологіями

Австрійці вирішили боротися з вирубкою лісів сучасними технологіями 

2016-05-25 11:06:00
Австрійська компанія Holzindustrie Schweighofer починає розробку глобальної цифрової системи щодо запобігання незаконної вирубки лісу.
Як пишуть східноєвропейські ЗМІ, проект впровадження системи PIL-RFID починається в Румунії, де у Holzindustrie Schweighofer є кілька лісопилок.
За наявною у журналістів інформацією, за кожним зрубаним деревом можна буде стежити за допомогою RFID-чіпів, тобто практично будь-який охочий за допомогою свого смартфона зможе дізнатися, звідки ця колода прибула і де вона росла за допомогою GPS-координат пенька, що залишився в лісі.
Лісозаготівельники буде зобов'язані застосовувати RFID-чіп, швидше за все, чіп будуть забивати приблизно на 1 сантиметр безпосередньо в кожну колоду. Чіп буде нести точні координати місця, де було зрубано дерево, повідомляючи походження деревини. Лісопильні заводи можуть, наприклад, легко з'ясувати, чи надходить доставлений матеріал із дозволених лісосік.
Подібна технологія працює в харчовій промисловості - наприклад, у глобальних торгових потоках так званими RFID-чіпами відстежуються туші яловичини глибокої заморозки. Тепер щось подібне хочуть ввести в лісовій промисловості, а як поле для експериментів вибрали Румунію.
Першопрохідцем стане Holzindustrie Schweighofer - компанія з 400-річною історією, яка відіграє провідну роль у боротьбі з нелегальними лісозаготівлями. Schweighofer купує практично 100% своїх колод і не бере участі в лісозаготівельної діяльності в лісах. Фірма виконує всі внутрішні та європейські правові вимоги та стандарти, але повністю виключити покупку незаконно виготовленої деревини все одно не може: ймовірність, що хтось із ланцюжка поставок лісу до воріт лісопилки свідомо підробить документи або піде іншим злочинним шляхом, є завжди.
"Тому боротьба з незаконною вирубкою лісу вимагає нових надійних методів, крім документів", - наголошують у компанії.
У Holzindustrie Schweighofer впевнені, що світове впровадження системи PIL-RFID здатне покласти край незаконній вирубці лісу. По суті, кожна продана колода буде супроводжуватися інформацією - почнеться ера великих обсягів даних, і це зможе зробити революцію в лісовому господарстві. Буде детально показано, скільки деревини було вирубано, і де.
Ось лише деякі позитивні наслідки впровадження PIL-RFID системи в лісову промисловість, які відзначили в Schweighofer: лісопильні заводи зможуть визначати для своїх потреб ділянки з найкращою якістю; транспортні компанії будуть використовувати дані GPS, щоб мінімізувати транспортні витрати - і тим самим викиди вуглекислого газу; детальна і чимала інформація про видаляння деревини дозволить не тільки поліпшити якість управління лісами, а й підвищить можливості лісових досліджень. Це дозволить значно краще моделювати реакцію лісів до зміни клімату і розробляти контрзаходи проти погіршення ситуації.
Зі слів розробників, система PIL-RFID ґрунтується на глобально доступній і стандартизованій технології. Беручи до уваги зростання популярності смартфонів, GPS-технології та NFC будуть доступні скрізь, де заготовлюється деревина. Це відкриває великі можливості і для громадського контролю над екологічною ситуацією. Подібні технології напевно будуть затребувані і в Україні, де особливо загострилася проблема з незаконними вирубками лісу, тим більше що основні чіпи недорогі, вони широкодоступним і використовують стандартизовану технологію.

0 коммент.:

Дописати коментар