24 липня 2016

Через лісову мафію виробники не можуть придбати сировину на внутрішньому ринку


Через діяльність контрабандистів на Західній Україні внутрішній ринок сировини катастрофічно занепадає.

Про це народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва, кандидат економічних наук Віктор Галасюк сказав у коментарі виданню ІНФОРМАТОР.

“Абсолютно неприпустимою є ситуація, коли в Україні багатій на деревину ліси вирубаються та за безцінь контрабандою вивозяться за кордон, а власні меблеві підприємства, реальні виробники не можуть придбати сировину на внутрішньому ринку.

Має бути навпаки – пріоритет екології, власного виробника, а не зелене світло лісовій мафії.

“Лісові царьки” не зважають на закон про 10-річну заборону експорту лісу-кругляка, який ми так непросто виборювали в парламенті.

Ми з Олегом Ляшком через шалений супротив лісової мафії та саботаж влади вибороли закон про заборону експорту лісу-кругляка на 10 років. І ми не зупинились на цьому – розробили законопроекти про тимчасове ввезення без імпортного мита та ПДВ деревообробного обладнання №№2617 та 2618, покликані зробити його суттєво доступнішим для українських деровообробників. Щоб дати можливість їм оновити та розширити виробничу базу навіть в умовах, коли через недолугу грошово-кредитну політику Нацбанку кредити коштують понад 25%, тобто є абсолютно недоступними для усього малого й середнього бізнесу.

Пакет цих трьох «лісових законів» вкупі з дерегуляцією внутрішнього ринку – розчисткою від корупційних схем розподілу деревини – забезпечить створення десятків тисяч робочих місць, країна отримає десятки мільярдів гривень несировинного експорту, сотні мільйонів регулярних надходжень до бюджетів”, – розтлумачив фахівець.

Як відомо, Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що цими днями на територіях двох лісгоспів на Львівщині проводяться обшуки через виявлені порушення у їх діяльності. Він заявив, що це початок системної роботи з боротьбою проти масових вирубок лісів у Карпатах. Також Луценко сказав, що боротьба з масовими вирубками є першим завданням нового прокурора Закарпаття Володимира Гаврилюка.

24/07/2016 - 18:17

0 коммент.:

Дописати коментар