29 серпня 2016

7 пожеж в екосистемах Малинського району через людську недбалістьЗа інформацією Малинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Житомирській області в період з 21 серпня по 29 серпня 2016 року в районі сталось 7 пожеж в екосистемах району, в результаті чого вигоріла значна площа сухої рослинності. Причиною пожеж є людська недбалість та необережне поводження з вогнем.

Тому, враховуючи погодні умови та високу пожежну небезпеку в районі, відділ з питань цивільного захисту Малинської районної державної адміністрації спільно з Малинським міськрайонним відділом Управління ДСНС України в Житомирській області закликають дотримуватись правил пожежної безпеки на присадибних ділянках.

Шановні громадяни!

Просимо Вас не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте пожнивні залишки на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

Пам’ятайте, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законодавством України передбачена адміністративна відповідальність – накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також згідно статті 245 КК України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі від 5 до 10 років.

Не забувайте, що попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, до катастрофи! Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

Джерело: www.malin-rda.gov.ua

0 коммент.:

Дописати коментар