29 серпня 2016

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС ліквідували одна тисяча 81 пожежу в екосистемах

Підрозділи ДСНС продовжують ліквідовувати пожежі на сільгоспугіддях, торфовищах, в лісових масивах, на відкритих ділянках місцевості. Так, впродовж минулого тижня було ліквідовано 1 тис. 81 пожежу у природних екосистемах на загальній площі 750 га. Зокрема, у лісових масивах – 48 пожеж на площі 67 га, на торфовищах – 8 пожеж на площі 8 га, на сільгоспугіддях – 3 пожежі на площі 5 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 1 тис. 22 пожежі на площі 669 га.

Загалом з початку року зафіксовано вже 14 тис. 011 такого роду пожеж на площі 11 тис. 757 га, з яких: у лісових масивах – 656 пожеж на площі 938 га, на торфовищах – 128 пожеж на площі 61 га, на сільгоспугіддях – 299 пожеж на площі 1 тис. 84 га, на відкритих ділянках місцевості (трава, сміття, тощо) – 12 тис. 928 пожеж на площі 9 тис. 673 га.

Так у Волинській області поблизу села Солотвин Ковельського району 25 серпня виявлено загорання торфу на площі 1 га. Станом на ранок 29 серпня площа пожежі становить 0,2 га. До ліквідації загорання залучено 4 одиниці техніки та 13 чоловік, з них від ДСНС - 2 одиниці техніки та 9 чоловік особового складу. На Житомирщині поблизу села Жубровичі Олевського району 28 серпня виявлено загорання торфу на площі 1,5 га. Станом на ранок 29 серпня площа пожежі становить 0,7 га. На місці події працює 2 одиниці техніки та 10 чоловік особового складу.

Здебільшого основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.

Пожежі в екосистемах можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Тож, шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

29.08.2016 | 12:14
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
0 коммент.:

Дописати коментар