27 серпня 2016

Дивний винахід корпорації Боїнг: артилерійські снаряди для гасіння лісових пожежКорпорація Боїнг запатентувала досить дивний винахід - артилерійські снаряди, начинені вогнегасними речовинами, що призначені для гасіння лісових пожеж.

Патент поширюється на самі протипожежні снаряди і на метод стрільби ними з метою гасіння лісових пожеж з гармат. Снаряд включає в себе досить складний пристрій, що визначає, коли ємність з ретардантів повинна розкритися, що містить таймер, висотомір, акселерометр, приймач GPS, сенсор температури і тиску, або вимірювач пройденого шляху.

У таблицях, які обгрунтовують ефективність цього методу, наводяться приклади снарядів з ємністю вогнегасної рідини в 1,57, 2 і 3 галона (близько шести, семи з половиною і одинадцяти літрів), при цьому розрахункова кількість снарядів для гасіння порівняно невеликої змодельованої пожежі (близько 350 га) обчислюється сотнями тисяч. Вказується, однак, що таким методом пожежу можна загасити швидше, ніж шляхом скидів вогнегасної рідини з вертольота, і за рахунок цього зупинити його на меншій площі.

посилання:

Boeing Patented a Way to Fight Forest Fires With Artillery (статья в Popular Mechanics)

Fire-retarding artillery shell (опис винаходу)

0 коммент.:

Дописати коментар