27 серпня 2016

Про вирубку лісів можна дізнатись через інтернет

26 августа 2016 22:16


Деревина вирубана державними лісгоспами реєструється у єдиній базі. Спеціальний чіп набивається на кожну колоду ділової деревини і на одну колоду із партії дрів. Доступ до реєстру мають всі охочі через мережу інтернет.

"На терміналі в електронній формі приймання лісопродукції вводимо породу, діаметр і сортність. Набиваємо чіп і скануємо штрих-код з неї. Вводимо в електронну базу. Це робиться на місці валки лісу. Через годину-півтори ці дані будуть у всеукраїнській системі електронного обліку - "ДАЛРУ". Поки вантажівка з деревиною виїде на трасу, можна буде перевірити легальність цього товару через мережу, - розповів працівник Вінницького лісгоспу Сергій Лєсніченко.

Всі громадські об'єднання та правоохоронні органи за допомогою сайту Лісгоспу можуть перевірити з якого регіону і яка деревина везеться.

"Вирубки робляться лише за необхідності. Це або санітарні чистки, або збір урожаю стиглого лісу. Лісгосп часто вирізає деревину, яка всихає. Робимо це для запобігання зниження її вартості. В інтернеті можна звірити діаметр і сортність деревини, яка транспортується від нас. Так робиться прозорий контроль", - коментує свою роботу начальник Вінницього обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар.

Чиновники нагадують, що ліси діляться на приватні, державні і комунальні. Лісгоспам підпорядковуються лише державні.

0 коммент.:

Дописати коментар