26 жовтня 2016

Кабмін зробив жорсткішими правила санітарних рубок лісуКабінет міністрів затвердив нову редакцію Санітарних правил у лісах України, в яких стають жорсткішими норми для виконання санітарних рубок дерев. 

 Кабмін зробив крок до збереження українських лісів / Фото УНІАН 

Відповідне рішення уряд ухвалив у ході свого сьогоднішнього засідання. «Це рішення дасть можливість удосконалити механізми заходів щодо поліпшення санітарного стану лісів і дозволить обмежити на окремих ділянках заповідного фонду та місць гніздування рідкісних птахів рубку лісу», - зазначив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.. 

За його словами, після прийняття цього рішення всі ініціативи щодо проведення санітарних рубок розглядатимуться з залученням громадськості й екологів. «Прийняття цієї постанови буде кроком для наведення порядку в наших лісах», - додав міністр. 

Як повідомляв УНІАН, в 2015 році в Україні лісова охорона зафіксувала понад 1,7 тис. незаконних рубок, обсяг яких становить 24,1 тис. кубометрів, що принесло державі 84,7 млн грн збитків. 

За порушення Державне агентство лісових ресурсів притягнуло до дисциплінарної відповідальності 1086 посадових осіб і звільнило 108 службовців, зокрема й деяких керівників лісозаготівельних підприємств. 

В управлінні Держлісагентства перебуває 73% лісів країни. Решта ліси належать іншим лісокористувачам, які, за офіційними даними, за рік рубають близько 1,5 млн кубометрів лісу.

0 коммент.:

Дописати коментар