28 жовтня 2016

В Івано-Франковому встановили систему відеоспостереження задля попередження пожеж у лісах

У селищі Івано-Франкове, що на Львівщині, встановили систему відеоспостереження, яка в онлайн-режимі має виявляти виникнення пожеж на прилеглих до селища лісових ділянках, що мають природоохоронний статус. Онлайн-трансляція ведеться з трьох відеокамер.
фото: facebook.com/ecocentre

Площа огляду становить близько 3 тисяч гектарів. Про це повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
«Для встановлення системи відеоспостереження обрали купол церкви Святого Володимира. У поле зору камер потрапляють ділянки лісу з особливим природоохоронним статусом заповідника «Розточчя», Яворівського національного парку, прилеглі лісові масиви Страдчівського навчально-виробничого комбінату, а також каскад ставків, через які проходить міграція водоплавних птахів», – розповів директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник.
За його словами, унікальність Івано-Франкового в тому, що селище оточене зі всіх сторін неймовірними природоохоронними об’єктами – національним парком та заповідником. Проте внаслідок рекордно високих температур, що спостерігаються протягом останніх років влітку, частота загорянь сухої трави на цих територіях значно зросла, що приносить місцевим мешканцям багато незручностей та проблем, в тому числі із здоров’ям. Цей проект покликаний попередити лісові та болотяні пожежі з одного боку, з іншого – допомогти у виявленні та вчасному гасінні пожеж.
Крім налагодження системи відеоспостереження у рамках локального проекту здійснюється також стале інформування жителів та гостей селища про екстремальні та небезпечні погодні явища через створений інформаційно-моніторинговий центр, обладнаний комп’ютером для відображення відеоспостереження та інформаційним табло.
Відеострім із дзвіниці можна переглядати ТУТ.
Додамо, селище Івано-Франкове розташоване поміж пагорбів Розточчя за 22 кілометри від Львова. Тут річка Верещиця розливається в широкий став.
Опублікувала Наталія Середюк

0 коммент.:

Дописати коментар