28 листопада 2016

Нардеп Василь Петьовка: "Україна повинна продовжити мораторій на вивіз лісу-кругляка"

"В Україні і надалі повинен діяти мораторій на вивіз лісу-кругляка, заборону про експорт необробленої деревини відміняти не можна", - вважає народний депутат України Василь Петьовка.На думку політика, "в Україні є всі можливості та засоби для виготовлення якісних виробів з деревини, які нічим не поступатимуться кращим європейським зразкам. У нас є достатньо знань та досвіду у сфері лісопереробної галузі, щоб українські товари з деревини були конкурентноздатними та продавалися на світових ринках. Ми повинні запрошувати європейців для створення робочих місць, виробляти власну продукцію, замість того, щоб експортувати необроблену сировину до Європи".

Одна з вимог Євросоюзу для надання чергового траншу макрофінансової допомоги для України в розмірі 600 млн євро – скасування мораторію на експорт лісу-кругляка з України. Під час проведення саміту Україна – ЄС, що проходив 24 листопада в Брюсселі, Президент Порошенко повідомив, що має намір ініціювати скасування мораторію на вивіз необробленої деревини. В Україні наразі діє заборона на вивезення лісу-кругляка терміном на 10 років. Для всіх порід дерев, крім сосни, мораторій запроваджений з 1 листопада 2015 року, для деревини породи сосна - з 1 січня 2017 року.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, деревообробні підприємства Закарпатської області долучаться до західноукраїнського попереджувального страйку проти відміни мораторію на вивіз лісу-кругляка.

Закарпаття онлайн

0 коммент.:

Дописати коментар