24 травня 2017

Тактика боротьби з лісокрадствомУперше зібрано всі аргументи і докази, як практично боротися з винищенням карпатських лісів і лісниками-злочинцями.

Її оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук волівець Василь КУРІЙ.

Подаємо без змін.

“За три роки боротьби з безчинствами у лісовій галузі, я вивчив лісове законодавство, документацію, процедури, типові порушення лісгоспів і прогалини закону. Знаю, які методи боротьби дають результат, а які тануть у круговій поруці влади і лісників.

Як депутату райради, мені щораз важче зупиняти банду. Слідкують за кожним рухом, чинять опір, звинувачують у популізмі.Мої земляки, з весною гляньте на лісові схили, вдихніть свіжого повітря хвої і згадайте, що його крадуть у вас щодня. Але досі переважна більшість селян не знали іншого методу, аніж перекривати дороги лісовозом, з чого і зневірилися. Тому ділюся із Вами чіткою інструкцією боротьби. Напрацював її на досвіді Прикарпатських активістів. Тут – основні моменти, як кожен із вас зможе вийти на захист лісів так – щоб це було результативно!

1. У своїх місцевих радах ініціюйте прийняття рішень про заборону суцільних рубок на території ваших населених пунктів/районів. Старосамбірською райрадою прийнято і на території району обов’язкове до виконання.

2. Також приймайте рішення про обмеження руху вантажного транспорту вулицями і дорогами, що перебувають у комунальній власності.

3. Не дозволяйте працювати у вашому лісі техніці на гусеничному ходу. Закон України «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах», розділ ІІІ, ст. 9.

4. Перевіряйте наявність лісовпорядних документів і правильність видачі лісорубних квитків у тих, хто рубає. У Старосамбірського «Галсільлісу» відсутні лісовпорядні документи. Вони не мають права видавати лісорубних квитків. Глава 8, ст. 48 Лісового кодексу.

5. Контролюйте дотримання лісорубними бригадами правил охорони праці для працівників лісового господарства, використання підприємцями найманої робочої сили.

6. Усі рубки, які відбуваються на території ваших населених пунктів, або деревина з яких вивозиться комунальними дорогами ваших населених пунктів, повинні погоджуватися з громадою.

7. Увага! Увага! Увага! Згідно пункту V, ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» з 1 квітня по 15 червня забороняється проведення будь-яких рубок.

Жителі Львівщини та Прикарпаття – дійте, фіксуйте, телефонуйте на гарячу лінію 112, викликайте поліцію, прокуратуру, СБУ, екологію, охорону праці. Ви захищені Законом!”

0 коммент.:

Дописати коментар