24 травня 2017

Стежити за вирубкою лісів можна буде у реальному часі

У Держлісагентстві працюють над запровадження моніторингу в режимі реального часу рубок у лісах за видами та породним поділом.

Як повідомили в прес-службі Держлісагенства, уже розроблено геопортал «Ліси України» для доступу і оперування геопросторовою інформацією про ведення лісового господарства. Основним джерелом інформації геопарталу є дані безперервного лісовпорядкування як таксаційні, так і картографічні, які зведені на єдину карту України.

Геопортал «Ліси України» уже готовий до розгортання на території всієї України. Зокрема проект вже протестований на базі ДП «Тетерівський лісгосп» та ДП «Клавдієвський лісгосп», тому вирішено запустити пілотний проект у Київській області.

Зазначимо, що з метою відкритості та боротьби з незаконними рубками у 2016 році Держлісагентство надало доручення всім обласним управління лісового та мисливського господарства, а також державним лісогосподарським підприємствам оприлюднювати на своїх веб-сайтах реєстри виданих лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки.

Також на офіційному веб-сайті Держлісагентства створена та оновлюється кожного місяця рубрика «Реєстр лісорубних квитків», в якій розміщується перелік спеціальних дозволів на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів і інших рубок, пов’язаних і не пов’язаних з веденням лісового господарства.

Після наповнення геопорталу необхідною інформацією та адаптування його для користування громадянами України він буде доступним громадськості та стане завершальним етапом для повноцінного моніторингу рубок у лісах в он-лайн режимі.

Середа, 24 травня 2017, 12:34

0 коммент.:

Дописати коментар