31 травня 2017

Рятувальники та лісники відпрацьовують спільні дії під час гасіння лісових пожеж

З кожним днем температурні показники піднімаються все вище і по всій території України встановлюється спекотна, по-справжньому літня погода. За таких умов підвищується ризик виникнення пожеж в екосистемах, особливо у лісових насадженнях. Причиною таких загорань часто є саме людська недбалість та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Сірник, кинутий на суху лісову підстилку чи непогашене вогнище після відпочинку на природі часом можуть перерости у масштабну пожежу та знищити гектари лісу.

Саме тому, щоб зменшити кількість загорань в екосистемах рятувальники постійно здійснюють інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами. Разом із тим, по всій території країни активно проводяться спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів ДСНС та лісників щодо гасіння лісових пожеж.

Зокрема, 30 травня фахівці Служби порятунку Хмельниччини спільно ізпредставниками Віньковецького лісництва провели комплексне тактичне навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. В ході заходу учасники відпрацювали питаннявзаємодії оперативних служб Віньковецького району, протипожежних формувань лісництва, оперативно-рятувальних підрозділів ДСНС та добровільних пожежних дружин під час ліквідації умовної пожежі у лісовому масиві, а також перевірили рівень підготовки начальницького складу підрозділів щодо організації та керування під час ліквідації загорання на території лісництва.

На Закарпатті цього ж дня рятувальники, представники Великоберезнянської райдержадміністрації та поліції також тренувалися ліквідовувати пожежу у лісовому масиві на території Великоберезнянського району. За тактичним задумом, в посушливий період відпочивальники не загасили багаття, що призвело до загоряння сухої трави біля лісу. Вогонь швидко перекинувся на нижній шар в лісовому масиві біля урочища Бриштанове. Існувала загроза розповсюдження пожежі на значну площу. По прибуттю до місця умовної пожежі вогнеборці 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини спільно з лісниками спочатку локалізували осередок пожежі, щоб не допустити подальшого розповсюдження вогню, а згодом остаточно її ліквідували. Подібний практичний захід 30 травня пройшов і на території сусіднього Перечинського району, де вогнеборці 1-ої Державної пожежно-рятувальної частини міста Перечина спільно з працівниками лісового господарства гасили умовну лісову пожежу в урочищі Синяси.

Загалом, спільні тренування підрозділів ДСНС, представників лісового господарства та інших оперативних служб і надалі триватимуть по всій території країни. Проте, аби ліквідація умовної пожежі не переросла у реальну рятувальники вкотре звертаються до громадян з проханням суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісі. Не розводьтебагаття поблизу сухої рослинності тане залишайте недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Пам'ятайте - порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.Прес-служба ДСНС України
http://www.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/62591.htmlОпубліковано: 31.05.2017, 08:14

0 коммент.:

Дописати коментар