29 червня 2017

Семінар в «Галсільліс» : фахівці Держпраці розповіли про вимоги з охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт з заготівлі лісу

Днями  відбулася  семінар – нарада  з питань охорони праці та промислової безпеки в ОКС ЛГП «Галсільліс». Семінар пройшов за участі генерального директора ОКС ЛГП «Галсільліс» Володимира Мельника та керівників 18 дочірніх  лісогосподарських підприємств.


Під час семінар-наради  начальник відділу нагляду в АПК та СКС Віктор Курило повідомив про заходи, які необхідні для попередження виробничого травматизму й аварійних ситуацій на підприємствах при виконанні робіт по заготівлі лісу. Він зупинився на основних вимогах та проблемних питаннях по охороні праці на підприємствах лісової промисловості, а саме:
наявність дозволів на виконання лісосічних робіт, трелювання, транспортування лісу та експлуатацію технологічного устаткування деревообробної промисловості;забезпечення робітників спецодягом , спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;вимоги до технічних засобів виробництва.наявність контролю з боку служби охорони праці Державних і комунальних підприємств лісового господарства за станом охорони праці і безпечним веденням робіт приватними підприємцями.допуск до проведення лісосічних робіт сторонніх осіб;дотримання вимог карти технологічного процесу під час розробки лісосік та звалювання дерев.

При цьому  він наголосив, що посадові особи та працівники, які зайняті на роботах підвищеної небезпеки повинні пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Перед допуском працівників до участі у виробничому процесі слід провести медичні огляди, а в необхідних випадках – наркологічний огляд.  Окрему увагу слід приділити реєстрації та техоглядам транспортних засобів.

До проведення звалювання лісу повинні бути залучені професійно-підготовлених та  проінструктовані лісоруби ( вальників лісу – 5-6 розрядів).

Головний державний інспектор відділу в АПК та СКС Юрій Джижула  звернув увагу на наявність затверджених карт технологічного процесу на розробку лісосік та безпеки проведення робіт та акту готовності лісосіки на розробку. Розповів про вимоги до підготовки проведення лісосічних робіт перед початком їх розробки.


Генеральний директор ОКС ЛГП «Галсільліс» запевнив, що за результатами семінару всі зауваження та рекомендації учасників будуть  враховані в роботі підрозділів, а позитивний досвід  поширюватиметься з-поміж інших лісогосподарських підприємств області .


 

0 коммент.:

Дописати коментар