30 вересня 2017

Вимушена санітарна рубка або можливість заробити на діловій деревині? Жителі селища Високий обурені знищенням лісів.

Вирубка дерев в районі селища Високого відбувається систематично, по кілька разів на рік - запевняють його мешканці. З перших днів осені в лісі знову зашуміли бензопили.

Ольга, мешканка сел. Високий

Ось, дивіться, я працюю на заправці в південному. Дизельна заправка. І на день ми бачимо машинами дуже багато їздять багато разів. Тобто машини, ну раз сім так це точно за день ми бачимо вони їздять навантажені саме дровами.

Частина цих дерев суха, ну, а деякі з них все-таки живі і навіть не збираються всихати. Тобто проблема дійсно існує, і ми підозрюємо, що це швидше за все браконьєрство. Чому підозрюємо, тому що був зроблений дзвінок у Бабаевское лісництво і там нам сказали, що нібито це не вони. Вони нікого не посилали.

В управлінні втішного та мисливського господарства повідомили, що ця територія належить до Бабаевскому лісництва Жовтневого лісгоспу, бригада якого і працює зараз у лісі. І працює цілком законно.

Віктор Ламакін, ст. майстер Бабаєвського лісництва

Проходять вибіркові санітарні рубки згідно санітарно-оздоровчіх заходів, які затверджуються заздалегідь, за рік до проведення цих рубок. Проходять в районі Високого таких дві рубки: 36ой квартал і 47ой. Площа ділянок 42 і 27 гектарів. А санітарна вирубка, що мається на увазі? Вирубування сухостійних дерев. Віджили своє,. Живе ніхто не прибирає.

На підтвердження своїх слів старший майстер демонструє копію лісорубного квитка, хоча і не заперечує, що частина деревини буде реалізована.

Віктор Ламакін, ст. майстер Бабаєвського лісництва

Відводяться ділянки, їх оглядає станція лесозащиты з фахівцями з управління. І надалі робляться висновки, необхідно проводити тут рубки і так далі. Наскільки деградує насадження.

Правда, у екологів на цей рахунок свою думку. І воно сильно відрізняється від думки майстрів лісництва.

Олег Перегон, голова координаційної ради ГО"Зелений фронт"

Уявіть собі, що ви приходите до лікаря і скажете у мене щось рука не в дуже гарному стані, а він каже відрізати. Вісь сьогодні саме так відбуваються такі так звані санітарні рубки в лісі. Ну ліс має поганий вигляд замість того, щоб вкладати гроші, замість того, щоб думати як його привести до ладу єдиний вихід сьогодні вони бачать - це вирубка. Адже є інші заходи.

Крім того, нагадує Олег Перегон, що згідно Конституції власником природних багатств є саме народ, і всі рубки в районі Високого повинні проводитися з схвалення громади та фітосанітарної інспекції. Але в дійсності, констатує експерт, продовжує існувати не зовсім прозора процедура - рішення про видачу лісорубного квитка приймає комісія у складі співробітників лісгоспу та фахівців лісової станції, яка також знаходиться в його структурному підпорядкуванні.

Вчора, 17:07

Джерело: http://atn.ua

Джерело


 /Фото к заметке отношения не имеет М.П./

0 коммент.:

Дописати коментар