31 січня 2018

Оперативна інформація та трохи лісового лікбезуЛісова охорона Олевського лісгоспу знову повідомила про крадіжку. Цього разу правопорушником виявився харків'янин, який тимчасово мешкає в Олевську.

І, начебто, крадіжка невелика - чоловік встигнув зрізати і розкряжувати одного дуба, проте сумарно за минулий рік державі у такий спосіб нанесено збитків на 10 мільйонів гривень. 

Як вказувалося раніше, лісова охорона потерпає від засилля чорних лісорубів, які не лишень наносять збитки, а й відверто погрожують лісовій охороні.
Нагадаємо, за 2017 рік зафіксовано 11 нападів на бійців рейдової бригади. Найзухваліші випадки трапилися у Городниці та Білокоровичах.
Обласне управління лісомисливського господарства неодноразово наголошує на тому, що державні лісгоспи дотримуються принципу адекватного лісокористування, котрий базується на балансі вирубки і відновлення лісу. До прикладу, минулоріч суцільними рубками було охоплено 6 100 гектарів. 


Відновлення лісів, тобто посадка нового, молодого лісу відбувається на аналогічних площах.

Місця, де відбуваються рубки, виділяються спеціальними стовпчиками із відповідними надписами: СРС - суцільна рубка санітарна, означає, що дана ділянка вирубується повністю, а навесні тут же закладається новий ліс.
СРВ - санітарна вибіркова рубка, означає, що у лісі на цій ділянці "забираються" одиничні хворі дерева.

Ще є, так звані, рубки головного користування. І тут мова йде про заготівлю стиглої деревини. Ліс, який визрів, сосна - 81 рік, дуб -100-110, - заготовлюється, на його місці також висаджується новий ліс.

Найбільшу шкоду лісові заподіює короїд і ....чорні лісоруби! Найпоширеніша думка - "візьму одне дерево - великої шкоди не заподію". 

Для злочинних груп аргументів не потрібно, вони зухвало заявляють у вічі лісівникам: "Рубали і рубатимемо, поки Києва видно не буде!"

До речі, на території області працює понад 700 приватних пилорам.

Найчастіша пропозиція від лісівників - громадське сумління врятує ліс від грабунків і знищення. "Застарілий" скепсис у населення, "віз" не зрушить. Адже після бурштину, злочинці взялися за найцінніше у лісі - за сам ліс.

P.S. Лісова охорона має статус правоохоронних органів. Хоч була обеззброєна у 2014 році та не має прав перевірити походження деревини на приватних лісопильнях.

29.01.2018 15:30
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ