26 лютого 2018

Зникне Полісся: Україні напророчили температурний колапс

При подальшому підвищенні температури Україні загрожує посуха, а також зникнення Полісся з подальшим його переходом у зону нестійкого зволоження.

Таку думку озвучила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко у рамках виставки "Агро Весна 2018", передає "Латифундист".

За її словами, при збереженні нинішніх темпів потепління кількість днів з температурою вище 10 градусів буде тільки рости. У порівнянні з попереднім періодом (1995-2005 рр.) таких днів стало на 10 більше.
НОВИНИ
Чекаємо потепління: синоптики обнадіяли прогнозом погоди у Києві

Крім того, за її словами, щорічно Україні не вистачає 150-200 мм опадів, щоб забезпечити сільське господарство достатньою кількістю вологи.


"При подальшому підвищенні температури ефективність опадів буде падати, збільшиться випар, що загрожує посухою і навіть зникненням Полісся і подальшим його переходом у зону нестійкого зволоження. Хоча зараз це єдина зона достатнього зволоження в Україні", - зазначила Адаменко.
НОВИНИ
Як глобальне потепління вдарило по клімату України: названі результати

За спостереженнями метеорологів, найбільше потепління останнім часом спостерігається в Київській, Чернігівській, Сумській та Житомирській областях. Найменше це торкнулося Закарпаття.

Як повідомляв "Обозреватель", на думку кліматологів, значна частина півдня України вже в найближчі сто років може опинитися під водою, якщо збудуться прогнози щодо подальшого потепління клімату.

26 лютого 2018, 05:37

0 коммент.:

Дописати коментар