26 березня 2018

Покарання за контрабанду лісу посилюються

До сьогоднішнього дня кримінальна вирубка лісу обіцяла більший прибуток, а відповідальності – мінімум

Чим далі в ліс, тим більше термін. На минулому тижні парламент проголосував законопроект радикальної партії про посилення покарання за контрабанду лісу. В акурат до міжнародного дня лісів. Мільярди гривень Україна втрачає через нелегального вивезення лісу. За задумом авторів закону, реальний тюремний термін зупинить контрабандистів. А мораторій на експорт лісу, введений раніше, створить умови для деревообробки всередині країни.

Це допоможе створити нові робочі місця і позбавить, хоча б частково, від ярлика "сировинний придаток", який так люблять навішувати Україні.

Український ліс везуть за кордон ешелонів під виглядом дров. Заборона на експорт контрабандистів не зупиняє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В експорті лісу Україна буде відповідати стандартам світової торгівлі – Кубів

До сьогоднішнього дня кримінальна вирубка лісу обіцяла більший прибуток, а відповідальності – мінімум.

"Що сьогодні робиться – вивозить контрабандою ліс, заплатив штраф 3000 гривень і продовжує далі вивозити. А ми хочемо, щоб на три роки до в'язниці сіл. І коли правоохоронці, сьогодні кришують контрабанду, повинні знати, що підуть у в'язницю, можливо, після цього вони зрозуміють, що контрабанду потрібно перекривати", – говорить Олег Ляшко, лідер "Радикальної партії".

Скільки було знищено національного багатства – точно ніхто не скаже. За різними даними, в рік Україна не долічується від трьох до 20-ти мільйонів кубів лісу.

Нелегальне походження деревини легко приховати: досить обзавестися документами про покупку у приватного підприємства. Єдиної бази даних про власників угідь, кількості і якості лісоматеріалу немає.

Ініційований Радикальною партією закон встановлює обмеження на вирубку – максимум 20-ти мільйонів кубів на рік.

Але, тим не менше, Європі вигідно купувати український ліс-кругляк за 80-90 доларів за кубометр, а не готову продукцію.

Звідси вмовляння і вимоги ЄС скасувати мораторій. Хоча для України переваги очевидні.

"Той мораторій, який ми з Олегом Ляшко, з колегами відвоювали в парламенті на 10 років, він сьогодні працює, ефективно працює. Тільки за сімнадцятий рік плюс 2 мільярди інвестицій. Це плюс 4 мільярдів не сировинного експорту. І плюс півмільярда гривень додаткових податків в бюджет", – говорить Віктор Галасюк, народний депутат, фракція "Радикальної партії".

Так як з іншим завданням – зупинити контрабанду – мораторій не допоміг, тепер вся надія на новий закон і його дотримання.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що єдина державна система обліку деревини повинна бути поширена на всі без винятку лісові угіддя. Кожна колода, або партія деревини повинна мати спеціальну бирку. Президент наголосив на необхідності впровадження електронної системи контролю за обігом деревини.

Сьогодні, 01:54 
ВІДЕО
Джерело

0 коммент.:

Дописати коментар