29 квітня 2018

Екологи проти екології або як посадовці «гасили» активістів

Ця історія схожа на абсурд, але вона заслуговує, аби про неї зналиУпустимо той момент, що сьогодні на захист українських лісів стає щораз більше небайдужих людей. Акцентуємо увагу на тому, хто мав би стояти на сторожі – Екоінспекція, природоохоронці-лісники.

Саме ці структури покликані берегти природу від вандалів. Неможливо зрозуміти логіку тих екоінспекторів, які не лише є нейтральними, а свідомо стають на сторону порушників.

Ліси на околицях сіл Стрілки, Лопушанка-Хомина, Гвоздець, Головецько, Ясениця-Замкова, що у Старосамбірському районі. Люди б’ють на сполох вже роки, фіксують порушення, шукають захисту.

Для того, щоб сюди виїхали екологи перевірити стан справ, поліція має отримати відповідне рішення суду. І хоча місцеві правоохоронці хочуть чи не хочуть, та мусять порушувати провадження та просити допомоги в екологів, у районному суді цього документу не дають. Відповідно Екоінспекція приїхати не може. Це не піддається розумінню, але і це ще квіточки.

Активісти неодноразово викликали інспекторів самостійно, та отримали три відписки про те, що ті не мають можливості приїхати, бо просто не мають на це підстав – того ж таки рішення суду або вказівки із Києва.

Минулого тижня сталося диво – Екоінспекція приїхала. І навіть виїхала в ліс, але, оскільки це не був офіційний виїзд, жодних документів у лісгоспу не запросила.

Тож на підставі чого мали перевіряти законність чи незаконність рубок – цілковита загадка. Активісти показали перевіряльникам не просто рубки, а три трактори.Не просто трактори, а гусеничні трактори у лісі і на околиці, робота такої техніки в лісі заборонена ЗАКОНОМ.

Не треба багато думати чи проводити бозна-яке розслідування, щоб зрозуміти, чому ці агрегати там стоять. Та чого там – сам лісничий Шевчик підтвердив, що цей трактор ПРАЦЮЄ у лісі, також пояснив екологам, що один місцевого підприємця, а інший з Івано-Франківська. Третього трактора взагалі вдалося взяти на гарячому, коли він тягнув ліс.
Подзвонити на 112 активістам не вдалося, від нас там вже просто не беруть слухавки. Натомість представники комісії відмовились туди телефонувати. Ми вимагали у представника державної влади у районі – пана Головчака – головного спеціаліста відділу економічного розвитку торгівлі та інфраструктури Старосамбірської РДА – викликати на місце події правоохоронців, та він відмовився це зробити.

Врешті представник Нацкорпусу Святослав Сірий викликав поліцію, яка і зафіксували техніку і склала протокол про відсутність документів.

Поважні перевіряльники походили лісом, пороздивлялись, поговорили і склали акт. Коли цей акт правдами-неправдами потрапив до наших рук, ми були шоковані. Це не документ, це відписка. Без фірмового бланку, без печаток, з перекрученими фактами і відвертою брехнею. Це не акт, це твір на вільну тему з елементами фантазії.

Комісія стверджує, що гусеничної техніки на обстежуваних ділянках не виявлено! А це цілковита брехня. Активісти увіковічнили панів перевіряльників на фотографіях біля цього ж таки трактора, ми навіть зняли відео. А вони в «документі» заявляють, що трактора не було. У мене залишається лише одне скромне питання: а яка, власне, мета візиту екоінспекторів?

Що вони хотіли показати цими оглядинами і цим актом, який не має жодної документальної ваги? Що цікаво – мене, як депутата районної ради, на самі оглядини лісу вони запросили, в список комісії внесли, а поставити підпис під актом – тут вже я став недостойним. Вочевидь добре знали, що таку нісенітницю адекватна людина підписати не може.

Це знущання, насмішки чи якась пародія? Їм смішно, байдуже чи вони когось бояться? Кожного разу при черговій лісовій історії нам здається, що це вже межа маразму, але потім з’ясовується, що може бути ще крутіше.

І справа навіть не у цій конкретній історії. Справа у тому, що ці органи ігнорують навіть депутатські звернення. Зокрема маємо інформацію про те, як нардеп Андрій Немеровський особисто просив міністра екології та природних ресурсів Семерака О. М та головного прокурора Юрія Луценка розібратися у цій ситуації. Та, на жаль, нардепа годують відписками, ліс продовжують знищувати далі. І вбивство цього лісу також на совісті Екоінспекції.

Натомість відзвітувала Екоінспекція на своєму сайті доволі браво – кажуть, на тому місці є нові насадження, трактора нема. І взагалі – все в порядку.

http://gazeta.lviv.ua/2018/04/29/ekologi-proti-ekologiyi-abo-yak-posadovci-gasili-aktivistiv/

0 коммент.:

Дописати коментар