31 травня 2018

Військові спільно з лісниками заступають на охорону лісів Херсонщини
Військові спільно з лісниками заступають на охорону лісів Херсонщини. Це дасть можливість збільшити периметр охорони лісів і знизити кількість підпалів. Про це повідомив у Фейсбук голова ОДА Андрій Гордєєв, передає ПІК.

За його словами, під час сьогоднішнього засідання Ради оборони області щодо лісової пожежі в Олешківському районі Херсонської області обговорили причини, збитки та подальші дії всіх відповідних органів по ліквідації стихійних явищ.

За останні 2 дні в Олешківському лісомисливському господарстві виникли дві великі пожежі: 27 травня – охопила площу 27 га, 28 травня у Раденському лісництві утворилася ще одна пожежа, площа – 600 га.

Як коментує перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Херсонській області Олександр Рудницький, причина пожеж – це людський фактор, а саме навмисний підпал; розповсюдженню вогню сприяв сильний поривчастий вітер.

«Ми маємо забезпечити максимально швидке реагування на підпали! Тому військові спільно з лісниками заступають на охорону лісів Херсонщини. Це дасть можливість збільшити периметр охорони лісів і знизити кількість підпалів», - повідомив голова ОДА.

Наразі проводиться інформаційна робота з мешканцями усіх населених пунктів, які знаходяться в межах загрози лісової пожежі, а також налагоджується система оповіщення.

Він подякував за злагоджену роботу та оперативне реагування під час ліквідації пожежі, зокрема працівникам лісового господарства, ГУ ДСНС Херсонської області, ГУ Національної поліції в Херсонській області, військовослужбовцям Збройних Сил України та Херсонського прикордонного загону. Також голова ОДА висловив вдячність жителям Олешківського району, які мобілізували сили та спільно з вогнеборцями провели заходи з протидії пожежі.

Наразі на засіданні Ради оборони області було вирішено звернутися до Прем’єр-міністра України щодо відновлення фінансування лісів Херсонщини, адже вони є не ресурсними, а виконують захисну функцію.


1 коментар:

  1. А в цей час в.о. голови Держлісагентства В.Н.Бондар із своїми опришками вивчає клімат у Словенії. Охорона лісів від пожеж не його бізнес, і вже мабуть не державна справа.

    ВідповістиВидалити