27 червня 2018

На Закарпатті лісівники почали боротися з комахами-шкідниками, заманюючи їх у пастки (ФОТО)

У спекотне літо можуть вивестися послідовно три покоління комах, які завдадуть шкоди насадженню. Здорове дерево гине за 2-3 роки

Depo.
Сьогодні 12:54
Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на прес-службу Закарпатського ОУЛМГ.

У п'ятьох лісництвах ДП "Рахівське ЛДГ": Білотисянське, Щаульське, Устєріцьке, Говерлянське, Богданське, лісівники встановили 100 феромонних пасток ІВL – 3 та феромонний диспенсер IPSODOR, Польського виробництва. Їх застосовують для своєчасного виявлення і моніторингу небезпечних шкідників. Особлива увага була приділена смерековим насадженням, пошкодженим короїдом-типографом, який в останні роки активізувався на Закарпатті.

Як розповідають працівники державної лісової охорони, феромонні пастки знаходитимуться у лісових масивах у період масового льоту з кінця квітня по червень. Після закінчення терміну пастки з спійманими жуками будуть знищені.Короїд-друкар мешкає на здорових і повалених деревах (повалених вітровалами та буреломами), в товщі дерев'яних колод, іноді пнів. При цьому беруть участь у розвідці та пошуку відповідного житла тільки чоловічі особини. У спекотне літо можуть вивестися послідовно три покоління, які завдадуть шкоди насадженню. Здорове дерево гине через 2-3 роки. Намагаючись захиститися, воно випускає в порожнині смолу і соки, але не витримує постійних вторгнень.

У разі виявлення осередків комах-шкідників лісу будуть проводитися санітарні заходи та підготовка рекомендацій щодо оздоровлення насаджень, складання прогнозу розвитку популяцій шкідників лісу на 2019 рік.

Нагадаємо, сміттєвалище поблизу Міжгір'я з однієї сторони вже виходить на дорогу, з іншої – на гірський струмок.

0 коммент.:

Дописати коментар