30 серпня 2018

Іван Рибак: «Якщо ми хочемо покращити ситуацію з довкіллям та лісовим господарством, потрібно повернути Мінекології його ключові функції»ТІ САМІ ГРАБЛІ

На думку голови підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВР з питань екологічної політики, народного депутата України Івана Рибака недавні повені та паводки у Києві, Львові, інших містах Західної України засвідчили, що місцева влада вперто не вчиться на помилках.

Як повідомляє прес-служба Народного депутата України Івана Рибака, в ефірі телеканалу News One він нагадав, що у 2008 та 2010 роках на заході нашої країни відбулися масштабні повені, які потягнули за собою мільярдні збитки з державного бюджету. І досі там не відновлена велика частина дамб та мостів. Буковина – не виняток.

"У мене більше 50 запитів щодо необхідності капітального ремонту чи будівництва мостів та берегоукріплюючих споруд. Цьогоріч, один в один, ситуація повторюється. Держава знову повинна витягати гроші з кишені на ліквідацію наслідків, на відшкодування збитків, завданих місцевій інфраструктурі, соціальній інфраструктурі, дорожньому полотну та мостам. Винним у такому стані речей я вважаю і Міністерство фінансів, котре замість готуватися до подібних форс-мажорів, чекає з моря погоди.

Відповідно до указу Президента був створений Фонд розвитку водного господарства. У ньому закладено кошти на будівництво берегоукріплюючої інфраструктури і споруд, а також на запобігання шкідливим впливам вод на дороги, мости, населені пункти, що розташовані у басейні річок Дністер та Прут. Міністерство екології підготувало всі необхідні документи. Те ж саме зробило і Державне агентство водних ресурсів. Але Мінфін їх не погодив до сьогоднішнього дня, хоча всі бачили на телеекранах картини з розгулом стихії, залитими підземними переходами, плаваючими автомобілями, а у гірських районах – жилими будинками", - зазначив Іван Рибак.

Парламентар заявив, що сказати точно коли саме почнуться роботи з укріплення дамб і берегів зараз неможливо, адже треба пройти ще й тендерні процедури. Є загроза, що до грудня поточного року ці кошти будуть не освоєні, повернуться до Держбюджету і люди знову не будуть захищені від природних аномалій.

"Це або нерозуміння загроз і ризиків, або ж зумисне ухиляння від превентивних протипаводкових заходів. Я кілька разів запрошував колишнього Міністра фінансів пана Данилюка побачити реальну ситуацію з берегоукріпленням на власні очі, але він жодного разу не приїхав до нас у Карпатський регіон. І відповіді, чому на такі нагальні потреби кошти так і не виділяються, я також не отримав.

Зараз у Мінфіні відбулися кадрові зміни і я дуже сподіваюся, що всі відповідні документи будуть погоджені, необхідні кошти підуть на Західну Україну і місцева влада встигне щось зробити ще в цьому році.

Крім цього, йдеться не тільки про шалені компенсації з бюджету для населених пунктів і регіонів постраждалих від негоди, а й про безпеку людей. На жаль, у 2008 - 2010 роках негода забрала людські життя, і це мало би тепер мобілізувати Міністерство фінансів до дії.

Коли ми говоримо про охорону здоров'я, ми констатуємо, що на медицину виділяється мало коштів. Але якщо ми у комплексі не будемо покращувати екологічну ситуацію в нашій державі, то на охорону здоров’я в наступне десятиліття нам доведеться в рази збільшити витрати", - наголосив парламентар.

На його переконання, чисте повітря, чиста вода, здорове харчування є основою здоров'я українців, але держава повинна постіно приділяти цьому увагу, причому не тільки у частині фінансів. Потрібно сформувати філософію здорової нації, напрацювати відповідну стратегію та запустити рекламну кампанію здорового способу життя.

"Тому виникає запитання: а коли останній раз ми бачили по наших центральних телеканалах програми, що стосуються питань екології та здорового способу життя?

Більше того, ще у 2010 році Міністерство екології позбавили всіх необхідних повноважень щодо регулювання і формування політики у сфері земельних відносин та лісового господарства. Сьогодні якраз ці питання поза межами впливу Мінекології, зараз вони у компетенції МінАПК. Отут є проблема.

Тому вважаю, що необхідно повернути Міністерству екології та природних ресурсів його ключові функції, котрі були вихолощені, якщо ми хочемо покращити стан справ з охороною довкілля, а також у лісовому господарстві", - підкреслив Іван Рибак.

0 коммент.:

Дописати коментар