28 серпня 2018

"Перемоги" держструктур, або катаклізми національного масштабу

Що ми можемо сказати про роботу закарпатської поліції, яка звітує про боротьбу із незаконною вирубкою лісу? Почекайте. Вирубка лісу – це величезна проблема, я ж згоден. Фотографії облисілих Карпат тому наочна візуалізація.

Незаконні рубки ведуться у промислових масштабах. І промисловими методами. Гірські та лісові дороги перериті вантажівками. І в принципі, ситуація з вирубкою лісу вже не на межі екокатастрофи, а біжить від цієї межі кудись за обрій. Потім вона повернеться у вигляді селю, тому що воду на схилі не стримує жодне дерево, постукає у найближчі двері і скаже: "Любі, я вдома". Ми тоді ще побачимо в новинах тривожні сюжети, а з бюджету докинуть грошей на відновлення того, що могло б бути і не зруйноване.

Вирубка Карпат

Але окей, я відволікся. Ми ж про закарпатську поліцію. Отож, у вас є цілий регіон, який рубає дерева із завзятістю видобутку бурштину. Новина: у двох районах зафіксували незаконні рубки. В одному районі правоохоронці затримали 70-річного діда, який перевозив 4 кубометри дрів. Це на кілька місяців опалювання хати. І героїчно конфіскували машину. В сусідньому районі – чоловіка, який зрубав десять смерек.

І можна було б сказати, що вони порушили закон. Це будуть правильні слова, вони його дійсно порушили. І мають тепер, вочевидь, нести якусь відповідальність. Але я більш ніж певен, що доки обидва ці чоловіка сиділи у райвідділках і заповнювали папірці, повз ці райвідділки проїхали десятки КрАЗів, доверху завантажених деревиною.

Карпати вирубують у промислових масштабах

Думка про те, що чиїсь великі злочини нівелюють чиїсь малі – неправильна. Але хизуватись перемогою на прикладах діда з одним штабелем дрів? Ви що, знущаєтесь?

У Миколаївській області поліція відзвітувала про перемогу над наркоплантацією. Вони "потужно спрацювали", накривши інваліда першої групи, який вирощував для свого вживання 8 кущів конопель. Це страшний злочин, звісно. Щоправда навіть у поліції зрозуміли, що щось воно не тягне за показниками і дорвали ще купу диких конопель, акуратно перерахувавши кожну стеблинку.

То, мабуть, мало сенс, тому що 8 рослин – це адміністративне порушення, а 300 – це гарантоване позбавлення волі невиліковно хворому і зірочка героям обшуку. Щоправда, керівник обшуку вже встиг потрапити в СІЗО за хабар, але не сумніваюсь – він вийде і нагорода дожене героя.

У Херсонській області поліція завдала нищівного удару по корупції. Це буде взагалі окрема історія. Управління захисту економіки встановило, що військовослужбовець за контрактом, "діючи зумисно та протиправно у своїх матеріальних інтересах", зробив… Дідька лисого, хто з вас вгадає. Ні, він нічого не вкрав. Не розбодяжив дизпаливо, не дав комусь покататись на бронетранспортері за гроші і вже, тим більше, не виніс зі складу кілька автоматів. Він, "діючи зумисно та протиправно", працював 10 днів вантажником у якогось місцевого підприємця і заробив, зумисно та протиправно, півтори тисячі гривень.

І херсонське управління економічної безпеки захистило державу від такого неподобства. Склало протокол про корупційне правопорушення. Притягло його до суду, де прокурор захистив економіку рідного краю і вимагав покарання. І суд захистив місцевий бюджет. Тим більше контрактник і не відпирався, і вкатав йому штраф у 5 тисяч гривень. І конфіскацію незаконно заробленої "півторашки".

Резонансна справа. Аплодую.

Саме за рахунок солдата, який іде підробляти заради 1500 гривень ми і повернемо кредити МВФ. Думка про те, що чиїсь великі злочини нівелюють чиїсь малі – неправильна. Але є речі, які робити просто соромно. А розповідати про них – має прирівнюватись до акту зоофілії в публічному місці. У нас ви їх регулярно знайдете в прес-релізах держструктур.


http://video.bigmir.net/24tv/newsua/651015-Peremogi-dergstruktur-abo-kataklzmi-natsonalnogo-masshtabu/

0 коммент.:

Дописати коментар