26 вересня 2018

Боротьба з контрабандою лісу: як працює електронний облік деревини

Майже третина державних лісгоспів залишається без електронного обліку деревини


Майже третина державних лісгоспів (27%), залишається непідключеною до електронного обліку деревини (СЕД) – зокрема, мова йде про лісгоспи в підпорядкуванні Міністерства освіти, Міністерства оборони, а також комунальних лісів і лісів облавтодорів. Про це повідомив генеральний директор ДП "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр" Віктор Мельниченко.

"У 2010 році ми з нашими партнерами, компанією Latschbacher, почали розробляти систему електронного обліку деревини, яка дозволяє простежити процес заготівлі та реалізації деревини. З 2012 року вона впроваджена на всіх підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України. В цілому система охоплює 73% державних лісогосподарських підприємств", – розповів Мельниченко.

Водночас Мельниченко підкреслив, що урядова постанова про створення "пілотного" проекту з впровадження системи електронного обліку деревини другий рік залишається без розгляду, тоді як ухвалення її могло б сприяти підключенню всіх держлісгоспів до системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Рада криміналізувала контрабанду лісу-кругляка

За словами Мельниченка, впроваджена в 2012 році система на сьогодні доповнена новими модулями і додатками, які дозволяють громадськості та правоохоронним органам отримувати інформацію про облік деревини.

"Після заготування проводиться маркування деревини спеціальною пластиковою биркою зі штрих-кодом, далі відбувається її переміщення і реалізація. Рік тому ми представили додаток "Поліція"створений для відстеження та перевірки руху лісу дорогами загального користування, і сьогодні ми представляємо додаток "Сертифікат", – повідомив представник розробника системи СЕД – австрійської компанії Latschbacher GmbH Володимир Молочко.

За його словами, під час видачі сертифіката походження лісоматеріалів система автоматично перевіряє наявність документів на легально придбаний ліс. Сам сертифікат, що дозволяє простежити весь ланцюжок постачання, передається системою СЕД до митної системи України в електронному і зашифрованому вигляді.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, як боротися з незаконним вирубанням лісів, виступивши з пропозицією посилити контроль за лісгоспами.

Крім того, прем'єр запропонував звернутися до Євросоюзу з тим, щоб отримати митні дані ЄС про ввезення лісу, що дозволить розширити інформацію про масштаби контрабанди деревини.

"Окремо хочу сказати, що я звернуся до громадськості з тим, щоб вони постійно, 24 години на добу, в рамках своїх можливостей моніторили ситуацію і щодо вирубку, і за перепустками. Тому що такі речі не помічати можна тільки тоді, коли відвертає голову", – додав Гройсман.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Л. жорстко вилаяв контрабандистів, що вивозять з України ліс-кругляк.

Також нагадаємо, що у Л. пропонують стратегію боротьби з контрабандою лісу-кругляка - за останні чотири роки, незважаючи на мораторій, незаконне вивезення необробленої деревини з України збільшилося на 75%.

0 коммент.:

Дописати коментар