ЛІС І РЕФОРМУВАННЯ

Державні ліси мають покривати свої видатки з власних доходів

Орест ФУРДИЧКО

Таємниці реформування "лісових відносин" в Україні

РЕФОРМАЦІЯ, ДЕГРАДАЦІЯ ЧИ ПРОФАНАЦІЯ?

Як Держлісагентство хоче реформувати лісову галузь

ЧИНОВНИКИ ПРОТИ ЛІСІВНИКІВ

Кому вигідний фінансовий саботаж лісгоспів?

31 жовтня 2018

Житомирщина - одна з областей, де всихання сосни має найбльш загрозливий характер. ВІДЕО
Через 10 -15 років Україна може повністю втратити значну частину хвойних насаджень.

Сосну атакують жуки – короїди, які за три тижні здатні перетворити здорове дерево на дрова. Масштаби вражаючі: за останні роки короїди занапастили близько 350 тисяч гектарів хвойного лісу і продовжують наступати, про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України у Фейсбук.

Цьому сприяє глобальне потепління, яке дуже комфортне для паразитів. А також – недолуге законодавство, яке не дозволяє оперативно боротися із підступним жуком – кажуть лісівники.

Подробиці – далі у сюжеті.

Лісова охорона допомагає рятувальникам у гасінні пожеж на торфовищах


Державні лісогосподарські підприємства Волинського ОУЛМГ не залишаються осторонь у випадку загорянь, незважаючи на те, на чиїй території виникає вогняне лихо.

Маючи відповідну техніку та спецзасоби, державні лісгоспи за потреби постійно їх залучають. Залучаються і людські ресурси. Адже будь-яке загоряння – не важливо, сталося воно на сільгоспугіддях ОТГ чи в лісових масивах – загрожує бідою.

На щастя, вже другий рік поспіль пожежну ситуацію у лісах вдається тримати на контролі. Протягом пожежонебезпечного періоду-2018 лісівникам вдалося не допустити у лісові масиви держлісфонду Волині жодної пожежі.

Щодо гасіння пожеж на торф’яниках, то загалом цього року було 90 виїздів пожежних автомобілів держлісгоспів Волинського ОУЛМГ. Зокрема – ДП «Маневицьке ЛГ» – 66 виїздів, ДП «Камінь-Каширське ЛГ» – 12, ДП «Любешівське ЛМГ» – 2 виїзди, ДП «Поліське ЛГ» – 10 виїздів пожежних автомобілів.

Варто наголосити, що пожежі на торфовищах є вкрай небезпечними, адже температура при пожежах торфу може сягати 1000 градусів за Цельсієм. Крім того, торф має здатність горіти під час дощу.

Основним способом гасіння торф’яних полів є окопування території, що горить, до мінерального ґрунту чи до ґрунтових вод з унеможливленням подальшого розповсюдження загорань. Саме завдяки професіоналізму та налагодженій роботі лісівників не було допущено загорання територій державного лісового фонду.

Ліквідація загорань торфу досі триває на Маневиччині. Зокрема на території Прилісненської ОТГ поблизу села Серхів та на хуторі Лоше виявлено осередки загорання торфу.

Лісівники ДП «Маневицький лісгосп» власними силами та своєю технікою допомагають рятувальникам у ліквідації осередків, зокрема були задіяні три пожежні автомобілі, 4 колісних трактори та лісовий танк.

Принагідно закликаємо населення не випалювати суху рослинність та не розводити вогнища поблизу торфовищ. Пам’ятайте: вогонь і дим завдає значної шкоди як здоров’ю людей, так і навколишньому середовищу.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ


У Мінагрополітики відбулася зустріч з авторами Дослідження щодо корупції в лісовій галузі України - представниками британської неурядової організації Earthsigh29 жовтня у Мінагрополітики під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася зустріч з авторами Дослідження «Причетні до корупції. Як компанії‐мільярдери та уряди ЄС не справляються з проблемами українських лісів» британської неурядової організації Earthsigh, Семом Лоусоном та Тарою Ганеш, які зараз перебувають в Україні.

У заході взяли участь провідні експерти та науковці з питань лісового господарства, серед яких представники Інституту агроекології і природокористування НААН, профільного Комітету Європейської бізнес-асоціації, Офісу ефективного регулювання (BRDO), Світового банку, РПР, представники Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики, які відповідають за реформування у лісовій галузі.

Під час зустрічі Сем Лоусон детально розповів про методологію упорядкування звіту та джерела інформації, що використовувались при його підготовці. «Зараз завершується робота із перекладу звіту на українську мову», - повідомив він.

Як нагадав Максим Мартинюк, за дорученням керівництва Уряду Держаудитслужба, ДФС, Держгеокадастр і Національна поліція проводять масштабну перевірку лісового господарства на предмет незаконної вирубки лісу на нелегального експорту деревини. «На сьогодні перевірка майже закінчена, а її результати стануть предметом обговорень з усіма зацікавленими сторонами для вживання необхідних кроків та реформування лісової галузі», - зазначив він.

До обговорення будуть залучені представники міжнародної спільноти, експерти та громадськість, що дозволить сформувати оптимальний формат реформування галузі, з урахуванням її соціального аспекту.

Нагадаємо, у липні 2018 року Earthsight оприлюднила звіт із результатами дворічного дослідження щодо незаконної лісозаготівлі в Україні та експорту добутої в такий спосіб деревини на ринки ЄС. Автори звіту пропонують в якості контр-засобів створити незалежну інспекцію для контролю за здійсненням лісового господарства, та радикально збільшити прозорість інформації, пов’язаної з лісовим господарством.Прес-служба Мінагрополітики