30 грудня 2018

На Львівщині побили 71-річного батька активіста за його лісозахисну діяльність

Увечері 28 грудня в селі Лаврів на Старосамбірщині Львівської області троє молодиків напали на 71-річного Миколу Мазура – батька місцевого еко-активіста.

"Твоїх синів і тебе ми знищено. За те, що він займається лісом. Ми не боїмося нічого", – процитував нападників Микола Мазур на відео, опублікованому на сторінці "Моя Самбірщина".Як йдеться в описі до відео, цього дня в обід його син Володимир Мазур виявив в лісі свіжозрубану деревину, про що повідомив у Старосамбірський райвідділ поліції. Потому на місце виїхала слідча оперативна група.

А вже увечері біля його батька, коли він йшов по сільській дорозі, зупинилося авто "Опел-Вектра" на польських номерах. Звідти вийшло троє молодиків, один з яких почав погрожувати Мазуру і вдарив кілком, збивши його з ніг. Нападники зникли з місця, залишивши старого лежати на землі.

"Коли у селі з’являється поліція, лісник попереджає вирубщиків, аби по норах ховалися. Це багатьом не подобається. От вирішили помститися батькові. Він тепер лежить у стаціонарі. Йому тяжко дихати, ходити. Лікарі бояться, аби не було ускладнень", – розповів виданню "Львівська мануфактура новин" син потерпілого Володимир Мазур, який є членом громадських організацій "Майдан Старосамбірщини", "Люди Країни" та "Самооборона Старосамбірщини".

Мазур підозрює у нападі трьох місцевих хлопців, віком 18-20 років.

Водночас, голова ГО "Люди країни" Василь Курій у своєму дописі уточнив, що ці хлопці є синами місцевого пилорамщика.

Курій також обурився бездіяльністю обласної влади та правоохоронної системи щодо незаконних рубок лісу. За його словами, зі ста звернень активістів до поліції, лише одна справа потрапила до суду.

"У боротьбі з лісовою мафією ми програємо. Нас гноблять морально, фізично. Як бачимо, погрожують та тиснуть силою на рідних.

Щороку на Старосамбірщині поза бюджетом опиняється 50 мільйонів гривень. За таку суму можуть не лише побити, а й вбити. З такою ситуацією, як зараз, лісова мафія не лише заробляє. Вона почувається всесильною та безкарною", – додає Василь Курій" виданню "Львівська мануфактура новин".


29 грудня 2018

0 коммент.:

Дописати коментар