29 грудня 2018

Посилення відповідальності за незаконну вирубку і контрабанду лісу матиме обмежений ефект — експерт

Посилення відповідальності за незаконну вирубку і контрабанду лісу матиме обмежений ефект в силу того, що часто встановити особу порушника складно. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі"Ранковий формат" висловив екс-міністр екології і природних ресурсів Сергій Курикін.

"В даному випадку, по-перше, достатньо складно встановити особу порушника, коли здійснюється незаконна вирубка, а коли йдеться про контрабанду, а наскільки мені відомо, цей закон також передбачає більш жорсткі санкції щодо контрабанди лісу з України, зараз використовуються схеми, які дозволяють змішувати легально і нелегально заготовлений ліс. Часто буває таке, що навіть за документами встановити факт порушення достатньо складно. Тому з одного боку сам факт наявності таких змін є позитивним, а з іншого встановити — особу порушника і факт контрабанди достатньо складно. Це питання, яке вимагає кваліфікованого підходу від правоохоронних органів",— зазначив Сергій Курикін.

Нагадаємо, з 1 січня вступає в силу прийнятий у вересні Верховною Радою закон "Про збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів" з поправками президента України, якими вводиться криміналізація контрабанди лісу-кругляка та обмежується внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м в рік.

Слухати повну версію.

29.12.2018 р., 12:04

0 коммент.:

Дописати коментар