29 січня 2019

Пріоритет роботи лісівників – збереження та відновлення лісів областіЗа минулий рік в області відновили 6074 га лісу. Це стало відомо під час засідання колегії Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, у якій взяв участь перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Киричук. Зокрема, на засіданні, що відбулось сьогодні, 29 січня 2019 року, обговорили підсумки роботи державних лісогосподарських підприємств у 2018 році та виклики поточного року.

Як повідомив начальник ВОУЛМГ Олександр Кватирко, площа земель лісового фонду, відповідальність за які несуть працівники державної лісової охорони Волинського ОУЛМГ, становить 614,5 тис. га. А це – понад 30% території нашої області. Тож відзначено, що за минулий рік ми відновили 6074 га лісу. Це більше, ніж у 2017, на 323 га.

- Цей показник як досягнення, так і підтвердження факту, що збільшуються площі зрубів. Але я одразу хочу пояснити: причиною цього не є бажання лісівників рубати більше. Така ситуація – через масштабне всихання лісу. Для лісівників ця проблема – не лише втрати у вартості деревини. Це залучення додаткових людських та матеріальних ресурсів. Тому так багато роботи ведеться у науковому плані для вивчення проблеми. Тому наші ліси постійно моніторяться на виявлення об’єктів всихання. І маємо перші позитивні результати такого моніторингу – площі всихань зменшилися: станом на 1 серпня 2018 року масштаби всихаючого лісу займали 7584 га, а в кінці року уже – 7403 га. Не беремося надто радіти, але той факт, що маємо позитивний результат уперше за останні 4 роки, не може не тішити, - сказав Олександр Михайлович.

Як і щороку, незабаром планують розпочати роботи з лісовідновлення. Планується створення лісових культур, як і у 2018-му, на площі понад 2650 га.

Зокрема, зважаючи на те, що сьогодні актуальна новорічних ялинок, то у 2018 році посаджено плантацій новорічних ялинок на площі 34,8 га, а це – близько 200 тисяч молодих дерев. Окрім того, упродовж 2018 року заготовлено насіння лісових порід у кількості 136 тонн при плані 41,5 тонни. Тобто, виконання становить 324 %. Порівняно з минулим 2017 роком, це додатково 84 тонни. Значну частину насіння заготовлено на об’єктах лісонасінневої бази, а саме 69 тонн, або 55% від загальної кількості та більше на 34 тонни, ніж у 2017 році.

- Про такі речі звітую з особливою важливістю. Адже це та непомітна робота, про яку мало знають і нечасто говорять люди, ще рідше пишуть у засобах масової інформації. Але водночас без якої волинський ліс був би зовсім інакшим, - наголосив Олександр Кватирко.

Разом із тим, керівник обласного управління лісового та мисливського господарств відзначив, що для лісівників зберегти не менш важливо, як створити. Тому другим пріоритетом у роботі є охорона та захист лісів. За 2017-2018 роки кількість великих пунктів рекреації зросла із 96 до 114. Ще постійно діє 655 малих зон відпочинку.

- Обов’язок лісівників – подбати, щоб час, проведений на природі, запам’ятався комфортом. А головне завдання – зосередити якомога більшу кількість людей у спеціально облаштованих для відпочинку місцях, що особливо важливо під час пожежонебезпечного періоду, - сказав Олександр Михайлович.

Цього року лісівники активно допомагали ліквідовувати пожежі на території громад. Здійснено 268 виїздів пожежних автомобілів на гасіння сільськогосподарських земель і 3 – на гасіння будинків та господарських споруд. На даний час 46 наших пожежних автомобілів знаходяться у технічно-справному стані і можуть бути залучені до ліквідацій надзвичайних ситуацій.

Тож, своєю чергою, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Киричук подякував присутнім за роботу у минулому році, а саме за співпрацю з органами виконавчої влади та працівниками ДСНС задля недопущення лісових пожеж. Окрім цього, відзначив позитивну динаміку фінансових показників від лісогосподарської діяльності.

- За 2018 рік прибутково спрацювали усі державні лісогосподарські підприємства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. Загалом отримали 24 мільйони 927 тисяч гривень чистого прибутку. Вдалося підвищити заробітну плату на 25 відсотків. Так, середня заробітна плата лісівників за 2018 рік становить 10 тисяч гривень, - повідомив Олександр Олексійович.

До того ж, зроблено суттєві кроки у напрямку розвитку переробки деревини, адже минулого року ввели в експлуатацію три нових лісопильних ліній.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
29 січня 2019 року

0 коммент.:

Дописати коментар