29 січня 2019

Закарпатські лісівники підгодовують диких тварин, щоб ті пережили лютий холод


Найтяжче в зимовий період буває диким звірам і птахам. Тому користувачі мисливських угідь та лісівники Свалявщини заздалегідь подбали про них.Адже в лісах живуть представники класів птахів та ссавців. А саме: угруповання кабана, козулі, олені, лані, ондатри, єнотоподібні собаки, норки американські, фазани, зайці, тощо.

У період, коли сніг покриває землю значним шаром, всім тваринам стає важко добути собі корм. Тому саме в цей час користувачі мисливських угідь спільно з лісовими господарниками активно здійснюють підгодівлю тварин. Без допомоги людей їм просто не вижити.

– Порядний господар починає підгодівлю ще в листопаді місяці, тим самим привчаючи звірів і птахів до місць де їх чекають корми. З випаданням великого снігу, підгодівля тварин збільшується. Лісівники стежать, щоб на підгодівельних майданчиках і в годівницях було зерно, коренеплоди, сіно. Як правило, корми підвозять раз в три доби, – повідомляє Віктор Пукіш, майстер лісу Ганьковицького лісництва.

Як зазначає Василь Керечун, старший майстер лісу Ганьковицького лісництва ДП “Свалявське ЛГ”, днями спільними зусиллями лісової охорони Ганьковицького л-ва та мисливської організації УТМР були доставлені нелегкими шляхом далеко в глиб лісу сіно та кукурудза, щоб лісові мешканці могли підживитися у цей важкий зимовий період.

Лісівники додають, що все травоїдні тварини взимку, а особливо навесні і влітку, потребують солі. Тому користувачі піклуються, щоб на кожному підгодівельному майданчику були обладнані постійно діючі солонці. У зимовий період звірі звикають до солонців і продовжують відвідувати їх і в теплу пору року, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

0 коммент.:

Дописати коментар