28 січня 2019

Полювання - явище огидне

Ірина Новожилова

Сама по собі полювання - явище огидним і з моральних позицій не має виправдання ні в яких випадках. Розподіл тварин на шкідливих і корисних (як нас вчили в школі) абсолютно суб'єктивно. Якщо подивитися на цей світ очима тваринного або з точки зору корисності для планети, то найбільшим шкідником є, безсумнівно, людина. Вирубуючи ліси, отруюючи води хімікатами, повертаючи річки назад, він привів планету до глобальної екологічної кризи. При цьому постраждали і сьогодні страждають мільярди невинних тварин. Ми вважаємо, що прийшов час переосмислити наше місце в цьому світі і переглянути ставлення до наших сусідів по планеті, якщо, звичайно, ми претендуємо бути цивілізованим суспільством.

З біоцентріческого позицій знищення (фізична розправа) особин расплодившейся популяції - це суто фашистський підхід до вирішення проблеми. Ми в цьому випадку беремо на себе місію Творця, вирішуючи кому жити, а кому ні. Дотримуючись такого підходу, логічно підійти і до регулювання чисельності серед людей шляхом їх знищення, тому що демографічні вибухи і перенаселеність в людському суспільстві досить часто мають місце.

Друге питання полягає в тому, що такий підхід - антинауковий, малограмотний. Він не тільки не вирішить, але і посилить проблему. Прикладів цьому достатньо багато. Згадаймо антіворобьіний бум в Китаї в 1958 році. Тоді було вирішено, що горобці завдають занадто великої шкоди економіці країни, поїдаючи урожай рису. Але після знищення всіх птахів на рисових полях розплодилися гусениці та інші шкідники, яких до цього поїдали горобці. В результаті їх поголів'я довелося відновлювати, в тому числі імпортуючи виробів в Китай.

Проблема бездомних тварин також не була вирішена методом їх знищення, т. До їх популяція досить швидко відновлюється. Однак, відразу ж після вилову бездомних собак і кішок відбувається сплеск народжуваності у щурів.

Взагалі нам, людям, властиво применшувати свою непристойну роль в різних ситуаціях і шукати винних на стороні. Чутки про масштаби шкоди, що завдається певними тваринами господарству людини в більшості випадків мають сильне перебільшення. Так, наприклад, в Росії в 1991 році були застрелені 51 тис. Тюленів, які, як передбачалося, по-хижацькому винищують рибні запаси. У Канаді з цією ж метою було вбито 250 тис. Тюленів. А стрімке зменшення рибних запасів відбувається, і винен в цьому варварський промисловий вилов за допомогою тралових і дрифтерних мереж.

Винищення лисиць мисливцями в Англії, що проводиться з метою захисту новонароджених ягнят від цього хижака, виявилося абсолютно хибним аргументом. У провідному спортивному журналі «Філд» ( «Поле»), виданому в Великобританії, були опубліковані результати опитування 1000 фермерів, які показали, що втрати ягнят через лисиць складають всього 1%! Основні ж втрати відбуваються через аномалій, властивих промислового тваринництва. Вся справа в тому, що вівці є дуже чутливими до умов середовища, і дуже вразливими. Для них підходить тільки суха кам'яниста земля в гористій місцевості, так як вони схильні до ножним захворювань, якщо тримати їх на сирих низинах. Вівці погано переносять неволю. При промисловому розведенні овець завдання полягає в тому, щоб вівці більше і частіше народжували. Цього найлегше добитися, якщо тримати овець в приміщенні. При цьому здоров'я отари погіршується з появою таких хвороб, як копитна гниль, кишкові інфекції, сліпота, мастит, вірусні захворювання.

Полювання на вовків, яка набула широкого поширення на півночі Канади в 50-і роки 20 століття, також виявилася абсурдом. Передбачалося, що саме вовки винні в загибелі великої кількості оленів. Однак, канадський біолог Фарлі Моует в книзі «Не кричи, вовки!» Розкрив справжню причину різкого падіння чисельності оленів. У своєму науковому звіті, покладеним в основу книги, він навів дані про те, що головна причина загибелі оленів - варварська полювання, в т.ч. і з вертольотів. Мисливські господарства йшли на навмисну ​​фальсифікацію даних, наживаючись на кривавому промислі. Моует, проживши кілька років у канадській тундрі, пліч-о-пліч з вовчою зграєю, розкрив світу сенсаційні дані про природу вовка, що змінили ставлення до нього.

В Австралії сьогодні має місце нещадне винищення кенгуру, яких звинуватили у знищенні посівів пшениці. В ході чотирирічного розслідування, проведеного науково-промислової організацією Співдружності, з'ясувалося, що кенгуру ніколи не були аж на 95% посівів пшениці.

Вбивство слонів на кавових плантаціях відбувається все по тим же абсурдним мотивами ...

Показовим є факт, що Національний парк Гранд Парадізо (Італія) за 80 років свого існування жодного разу не потребував штучному регулюванні чисельності тварин за допомогою полювання. Всі мешканці парку живуть гармонійно!

Розквіт полювання незмінно відбувається в ті історичні періоди, коли жорстокість стає нормою і в людському суспільстві. Досить згадати звичаї Римської імперії, при якій тварини тисячами затравлівать на потіху юрбі.

На жаль, в сьогоднішньому суспільстві переважають тенденції відродження культу полювання .. Вона підноситься як аристократичне заняття для обраних, показник особливого становища в суспільстві. Організовуються сафарі - тури, де за гроші товстосуми можуть розважити себе, вбиваючи зникаючих з лиця планети тварин заради нудьги і отримання пам'ятних трофеїв.

Полювання - це відгомін минулого життя, процвітав нарівні з канібалізмом і рабовласництва, древній пережиток, дивом зберігся до наших днів

«Доблесть» мисливців дуже добре показана на прикладі яскравих літературних образів. Наприклад, постарілий Партос (А. Дюма), не знаходячи задоволення своїм звіриним інстинктам, стріляв по курчатам, мирно розгулював по двору. Тартарен з Тараскона (А. Доде), уявивши себе самим великим мисливцем за левами, вбив старого сліпого ручного лева, який прослужив в цирку.

Трохи відрізнялися від відомих персонажів і мисливці з числа привілейованих осіб, правителів всіх часів, заради яких організовувалася полювання в заповідниках нашої країни. При цьому виді полювання відсутня навіть азарт погоні і боротьби: стрілянина по підгодованим тваринам ведеться з двометрової вишки над землею або з бетонних укриттів.

Пристрасть до полювання привела до того, що в міру зникнення тварин почастішали випадки потрапляння мисливцями в гуляють людей. У міру розвитку духовності ми намагаємося позбуватися низинних пристрастей і забобонів, які гальмують розвиток цивілізації. Загострення пристрастей в світі навколо полювання наростає з кожним днем. Англія на межі прийняття закону, повністю забороняє полювання.

Є надія, що вимога заборони полювання з часом стане закликом всієї передової частини людства. Люди, які отримують задоволення від заподіяння болю і страждань інших живих істот, заслужено займуть своє місце в ряду тих, кого суспільство відкидає і засуджує.

Зло треба викорінювати з коренем!

Більш детально про шкоду аматорської (спортивної) полювання можна прочитати в книзі "Кинь полювання-стань людиною" http://www.ecoethics.ru/old/ b70 /
http://ecoethics.ru/oho-ta-yavle-nie-otvra-ti-tel-no-e/

0 коммент.:

Дописати коментар