28 березня 2019

Через негоду на Полтавщині доведеться робити вибіркову рубку лісуНегода, яка вирувала на Полтавщині наприкінці минулого тижня завдала значних збитків лісівникам.

Унаслідок сильних поривів вітру, дощу та граду у північно-східній частині області пройшла вітрова стихія – бурелом.
Сильні вітри були в Гадяцькому, Зіньківському, Котелевському та Полтавському районах, на території яких розташовані ліси чотирьох лісогосподарських підприємств ДП «Гадяцьке ЛГ», ДП «Диканське ДЛМГ», ДП «Полтавське ЛГ», а також Гадяцьке агролісництво ДП «ПДЛП «Полтаваоблагроліс».

– Загальна площа пошкоджень становить близько 140 га лісу. Це переважно середньовікові та пристигаючі насадження сосни звичайної. Найбільше ліс пошкоджений у ДП «Гадяцький лісгосп» – 91 га. Також чимало лісових насаджень, зламаних вітром, у ДП «Полтавське лісове господарство» – 35 га у Рублівському лісництві Котелевського району, – повідомив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Полтавського ОУЛМГ Ярослав Марченко.
Як розповіла Лілія Гнатенко, прес-секретар Полтавського ОЛМГ наразі проводиться уточнення площ, пошкоджених стихією, та проектуються заходи по ліквідації її наслідків.
– Доведеться провести вибіркову санітарну рубку. Пошкоджені дерева лісівники реалізують в якості дров. Нові дерева на місці видалених садити не будуть, оскільки це буде не суцільна, а вибіркова рубка, – додала Лілія Гнатенко.
Читайте також: 8 мільйонів сіянців висадять навесні лісівники Полтавщини

28 березня, 16:55 0
Фото – Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства
Автор: Ольга Правденко

0 коммент.:

Дописати коментар