ЛІС І РЕФОРМУВАННЯ

Державні ліси мають покривати свої видатки з власних доходів

Орест ФУРДИЧКО

Таємниці реформування "лісових відносин" в Україні

РЕФОРМАЦІЯ, ДЕГРАДАЦІЯ ЧИ ПРОФАНАЦІЯ?

Як Держлісагентство хоче реформувати лісову галузь

ЧИНОВНИКИ ПРОТИ ЛІСІВНИКІВ

Кому вигідний фінансовий саботаж лісгоспів?

30 червня 2019

Народна лісова реформа набирає оберти!!! 62 млн. збитки!!!


До боротьби з "Лісовими демонами" приєднуються інші активні Громади! Харків'яни об'єднавшись почали перевірки у своїх лісах! За тиждень перевірок виявлено 62 млн. збитків Громаді!!!ГРОМ INFO
Опубликовано: 30 июн. 2019 г.

Закарпатські лісівники вчаться у турецьких колег боротися з лісовими пожежамиДелегація українських лісівників, серед яких 15 спеціалістів лісових господарств, представники Державного агентства лісових ресурсів України та начальник відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Палінкаш, перебувають в Туречинні. Метою навчального візиту є вивчення комплексної системи протипожежногозахисту лісів та реагування на загоряння в екосистемах

Майже всі лісові масиви Туречинни перебувають в державній формі власності і відповідно фінансуються з бюджету країни. Міністерство лісового господарства Туреччини має три основні стратегії боротьби з лісовими пожежами, такі як запобігання, гасіння та реабілітація. Для підготовки спеціалістів з боротьби із лісовими пожежами в Анталії було створено Міжнародний лісогосподарський навчальний центр (UOEMM), метою якого є проведення тренінгів для персоналу, з питань гасіння лісових пожеж та провадження новітніх технологій у сфері протипожежного захисту лісів на національному та міжнародному рівнях. Такого роду семінари проводяться з колегами з різних країн.

Лісівники Туреччини мають достатнє державне фінансування, сучасну техніку та обладнання, використовують для гасіння пожеж авіацію. Господарювання у цьому напрямку ведеться згідно з останніми світовими розробками і надбаннями. Тому лісівникам України є чому повчитися та перейняти досвід для втілення у роботі

Деревина – традиційний відновлюваний сировинний ресурсОстанніми роками в центрі уваги громадськості не одноразово поставало питання вирубування лісів. Багатьох людей дуже бентежить вигляд зрубаного дерева. Суспільство звикло, що дерева рубати не можна, бо це легені планети, тому вирубування сприймається вкрай негативно. Проте, деревина – це чи не єдиний традиційний відновлюваний сировинний ресурс, який можна і треба використовувати. На місці вирубаного дерева, виростає нове, яке через декілька десятиліть, знову може бути використаним людиною.

Ліс – це дар природи, яким людина завжди користується – збирає гриби, ягоди, лікарську сировину, відпочиває…. З найдавніших часів людина використовує і деревину, яка є вкрай необхідною для існування та побуту.

Важко назвати будь-яку галузь народного господарства, де деревина не використовується в тому чи іншому вигляді, оскільки це натуральний і екологічно чистий матеріал. За обсягом використання і різноманітності застосування з деревиною не може зрівнятися жоден інший матеріал. Деревину застосовують для виготовлення будівельних матеріалів, паперу, меблів, предметів домашнього вжитку, музичних інструментів та ін.

Деревина зберігає близько 50 % вуглецю, який дерево поглинуло в процесі фотосинтезу за час свого росту. Таким чином, вироби з деревини фізично зберігають вуглець, який раніше був атмосферним парниковим газом. Також, використання у будівництві продукції з деревини створює значно менші викиди парникових газів, аніж використання пластмасових, бетонних чи інших матеріалів. А зниження рівня цих газів є ключовим чинником пом’якшення змін клімату.

Враховуючи сучасні тенденції розвитку людства, при сталому веденні збалансованого лісокористування, використання деревини є одним із заходів, що допоможе боротися зі зміною клімату. Лісівники працюють для забезпечення суспільства деревиною, зберігаючи та примножуючи функції лісу.

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

29 червня 2019 р.

https://derevoobrobnyk.com/a/51cd5f24ff7b/derevyna-tradytsijnyj-vidnovljuvanyj-syrovynnyj-resurs

29 червня 2019

На Николаевщине масштабно горел лес: причиной стал поджог. ВИДЕО
На Николаевщине масштабно горел лес. Пожар произошел на территории Андреевского урочища государственного предприятия «Николаевское лесное хозяйство» в Николаевском районе области, о котором спасателям сообщили в 13:37. По вызову выехали отделения 2, 19 государственных пожарно-спасательных частей, дежурная смена оперативно-координационного центра, автомобиль повышенной проходимости УРАЛ-375 от аварийно-спасательного отряда специального назначения Главного управления ГСЧС Украины в Николаевской области. Вследствие ветра огонь стремительно распространялся на открытой территории, быстро охватил хвойную подстилку, сосновые деревья и сухую траву. Площадь пожара составила 3,7 га. Пожарные с помощью подачи лафетных водяных стволов и подручных средств совместно с работниками лесного хозяйства (9 человек) и местным населением (20 человек) почти два часа тушили огонь. В 15:13 пожар был локализован, 16:25 его ликвидировали, отбив пламя от основного насаждения лесного массива.

С помощью квадрокоптера сотрудники ГСЧС осуществляли мониторинг окраин вблизи пожара с целью выявления дополнительных очагов горения.

От ГСЧС работали 17 человек личного состава, 5 единиц техники, от лесхоза - три трактора, ГАЗ-66 и УАЗ с мотопомпой, также аварийная бригада ПАО «Николаевоблэнерго», сотрудники правоохранительных органов.

  

Вероятной причиной пожара стал поджог.


Волинських лісівників в особі Олександра Кватирка нагородили українські військовіУ четвер, 27 червня, під час колегії Держлісагентства представник Оперативного командування «Захід» Андрій Рисюк вчергове нагородив лісівників за допомогу українським військовим.

Про це інформує на сайті Волинське ОУЛМГ.

«Те, що роблять лісівники має неоціненний вклад. Жодного разу за 5 років АТО ви не відмовили у допомозі військовим. Ми дуже це цінуємо і дякуємо за вашу допомогу», – наголосив Андрій Рисюк.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар відзначений нагородою начальника Генерального штабу та Оперативного командування «Захід» за надання допомоги Збройним силам України як в зоні АТО (ООС), так і в пунктах постійної дислокації військових. Окрема подяка була висловлена за підтримку сімей загиблих військовослужбовців.

Начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка, начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Суховича та заступника начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олега Ярошика відзначено нагородами начальника Генерального штабу – почесними нагрудними знаками «За заслуги перед Збройними силами України».

Андрій Рисюк зазначив, що лісівники дійсно заслуговують ці нагороди за надання допомоги підрозділам Оперативного командування «Захід» та участь у реалізації заходів національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді. А також за допомогу у заходах «Евакуація 200» та підтримку учасників АТО (ООС).

Окремо представник Оперативного командування «Захід» подякував лісівникам, зокрема, Волинського ОУЛМГ за допомогу в організації акції «Вшануй маму солдата».

П'ятниця, 28 червня 2019, 19:32

На Чернігівщині розчищали лісові дороги від звалених дерев


Працівники «Остерського військового лісгоспу» на чолі з його директором Володимиром Брайком вивільняли лісові дороги від наслідків буревію, що пронісся 27 червня в окремих районах Чернігівщини.Буревій у лісах Чернігівщини


sknewsTV
Опубликовано: 28 июн. 2019 г.


ПОДПИСАТЬСЯ 667

Более 500 спасателей тушат природные пожары на юге Франции

Около 550 спасателей тушат природные пожары на юге Франции, которые вызваны рекордной жарой.

В пятницу температура воздуха во Франции впервые за всю историю метеонаблюдений превысила 45 градусов. В четырех французских департаментах установлен красный уровень погодной опасности. Еще в 76 департаментах объявлен оранжевый уровень опасности, сообщает РИА Новости.

На юге страны вспыхнули лесные пожары. Сейчас с ними борются почти 550 человек.

В департаменте Гар насчитывается более 30 очагов возгораний, уже уничтожено 460 гектаров леса.

В одной из коммун из-за сильного пожара пришлось закрыть автомагистраль.

Французские власти призывают граждан быть особенно бдительными к здоровью в жаркую погоду.

Иван Валентик вышел из лесаГлава Рослесхоза покидает ведомство после многих лет работы

Газета "Коммерсантъ" №112 от 29.06.2019, стр. 3

В пятницу руководитель Рослесхоза, замглавы Минприроды Иван Валентик написал заявление об увольнении. Как объяснил “Ъ” сам глава агентства, отставка — «согласованная позиция» с главой Минприроды Дмитрием Кобылкиным, а «вахту нужно передать новому человеку». По мнению собеседников “Ъ”, господин Валентик, руководивший лесной отраслью почти пять лет, не смог вписаться в команду министра, назначенного в 2018 году. Экологи критикуют главу Рослесхоза за курс на монополизацию лесного сектора.

В пятницу Иван Валентик написал заявление об увольнении. В Рослесхозе сообщили, что господин Валентик переходит на другое место работы. Глава Минприроды Дмитрий Кобылкин, комментируя ТАСС уход главы Рослесхоза, заявил, что «отрасль сложная», однако результаты работы Ивана Валентика «в динамике неплохие, а в каких-то направлениях — положительные».


Иван Валентик возглавил Рослесхоз в 2014 году, до этого занимал руководящие должности в Минприроды и Росприроднадзоре. За время его работы руководителем лесного ведомства, в частности, была введена автоматизированная система ЛесЕГАИС для учета сделок с древесиной, был принят закон о компенсационном лесовосстановлении (см. “Ъ” от 4 июля 2018 года), возвращена часть полномочий по предотвращению пожаров на федеральный уровень, а также стали открытыми данные о лесопатологическом обследовании.
«Я далеко не уйду от темы, связанной с природными ресурсами, и темы, которой я занимаюсь»,— ответил Иван Валентик на вопрос “Ъ” о его новом месте работы.
По поводу ухода господин Валентик сообщил, что «это согласованная позиция с Дмитрием Кобылкиным»: «Есть понимание, что вахту нужно передать новому человеку. Важно вовремя уйти». «Уже достаточно много сделано: вещи, которые были далеки от реализации в 2014 году, уже работают,— добавил он.— Например, создание электронного сопроводительного документа на транспортировку древесины». Господин Валентик подчеркнул, что за время его работы руководителем агентства доходы от лесной отрасли в федеральный бюджет выросли в два раза — с 19,6 млрд до 39,5 млрд руб. Также, по его словам, с 2014 года во время лесных пожаров не пострадал ни один человек, а регионы «получили большие средства на новую технику». Одной из нерешенных проблем Иван Валентик называет дефицит численности лесной охраны: «Это связано с дефицитом финансирования — чтобы численность увеличилась, необходимо еще 15 млрд руб.».

Директор по природоохранной политике «WWF России» Евгений Шварц отмечает высокую закрытость Рослесхоза, которая только в малой степени начала ослабевать при Иване Валентике. Также господин Шварц критикует курс на огосударствление и монополизацию лесного сектора, которые продвигал руководитель ведомства: «Это было направлено на воссоздание советской системы и сохранение экстенсивной модели лесопользования (ведение его на ранее не использовавшихся территориях, а не в интенсивно выращиваемых вторичных лесах.— “Ъ”), которая изжила себя десятки лет назад». «Иван Валентик лоббировал федерализацию лесоустройства, что привела бы к монополизации сектора и уничтожила зачатки рынка и конкуренции в условиях, когда Рослесинфорг (службе предложено отдать лесоустроительные работы.— “Ъ”) провалил государственную инвентаризацию лесов»,— добавил он.

Что “Ъ” узнал о предложениях Минприроды и Минэкономики к концепции нового Лесного кодекса

Глава лесного отдела «Гринписа России» Алексей Ярошенко считает, что почти за пять лет работы Ивану Валентику не удалось стать авторитетным руководителем лесной отрасли: «Я не могу назвать ни одной его идеи, которая бы сработала. Последние нормативы, которые были разработаны ведомством, вызывают у экспертов только смех. Например, введение электронного сопроводительного документа бессмысленно, когда у нас огромные источники добычи древесины не выявляются. Или же трата миллиардов рублей на саженцы с закрытой корневой системой, когда у нас не налажен нормальный уход: они просто погибнут». По мнению эксперта, Иван Валентик боролся с малозначительными проблемами, в то время как реальные проблемы лесного сектора так и не были решены.

Собеседник “Ъ” в Рослесхозе говорит, что последний год Иван Валентик «работал на износ»:

Он выезжал на места самых критических ситуаций в регионах для личного контроля, давал очень жесткие поручения. Проблемы в отрасли создал не Валентик, он просто начал о них открыто говорить».

По словам источника “Ъ” в природоохранном ведомстве, у господина Валентика были сложные отношения с Дмитрием Кобылкиным, которые могли послужить причиной отставки. Другой собеседник “Ъ” рассказал, что Дмитрий Кобылкин после своего назначения в мае 2018 года оставил господина Валентика «на испытательный срок». По мнению Артура Шамилова из кадрового агентства TopContact, Иван Валентик не сумел войти в команду нынешнего министра. Дмитрий Кобылкин будет искать на освободившееся кресло «своего человека», считает эксперт.

Анна Васильева, Дмитрий Козлов
Фото: Анатолий Жданов / Коммерсантъ
https://www.kommersant.ru/doc/4017299


28 червня 2019

«Черных лесорубов» будут ловить с квадрокоптеров

Во Владимирской области проведут массовую проверку лесозаготовки - от лесорубов до конечного потребителя. А «черных лесорубов» будут ловить с квадрокоптеров
По поручению губернатора Владимира Сипягина во Владимирской области проверят всех лесозаготовителей, чтобы исключить факты незаконной рубки леса. Во время профильного совещания по безопасности в сфере лесопользования и охраны окружающей среды во владимирском Белом доме, глава региона поручил тщательнее проводить проверки лесопилок, пилорам, мест сбыта древесины, а также транспортных средств, перевозящих древесину.

Как сообщает пресс-служба Белого дома, за 2018 год количество зарегистрированных экологических преступлений в регионе снизилось на 18,7 процента – до 165. В частности, сократилось число случает незаконной охоты. При этом леса Владимирской области продолжают уничтожать пожары.

А вот проблема «черных лесорубов» в регионе-33 остается актуальной. В прошлом году незаконно было вырублено 8 тысяч кубометров древесины, ущерб составил почти 90 млн рублей (в 2017 году – 11,8 тысяч кубометров древесины и 161 млн рублей соответственно).

Большинство «лесных» преступлений, по мнению Владимира Сипягина, совершаются из-за того, что штрафы для пойманных нарушителей ничтожны, поэтому они и игнорируют закон. Так например, в Ковровском районе нарушитель, рубивший лес по фиктивному договору, получил штраф в 1 тысячу рублей, а ущерб он нанёс в 100 раз больший.
«Ещё более вопиющий факт, когда незаконной рубкой занимается тот, кто работает в госструктуре. Тот, кто должен охранять лес, а не пилить его. Таких надо незамедлительно увольнять и требовать возместить ущерб», – заявил Владимир Сипягин на совещании.


Кроме того, губернатор поручил усилить обследование лесов с помощью квадрокоптеров, особенно в тех районах, где орудуют «черные лесорубы». Это позволит ловить нарушителей «за руку» на месте преступления. Личное отношение к проблеме Владимир Сипягин обозначил на своей официальной страничке в социальной сети «ВКонтакте»:

«Сегодня вновь обсуждали проблему незаконной рубки лесов в регионе. Например, за прошлый год ущерб лесному фонду нанесли на 90 миллионов рублей. Вдумайтесь, 8 тысяч га леса навсегда пропали. В основном браконьеры орудуют в Ковровском, Селивановском и Гусь-Хрустальном районах.
Дал чёткие указания проверить всех лесозаготовителей в регионе. Всю цепочку будем просматривать, начиная от лесоруба (где рубил и на каком основании?) и заканчивая конечным потребителем древесины (у кого купил, когда?). Выявленных нарушителей будем штрафовать, и штрафовать по максимуму!
Нашими глазами и одними из помощников станут квадрокоптеры. Будем мониторить ситуацию с высоты птичьего полёта и ловить браконьеров, что называется за руку. Конечно, огромная работа в борьбе с «чёрными лесорубами» ложится лесников, общественников и бдительных граждан. А дальше уже слово за правоохранительными органами. Наша главная задача сберечь лесное богатство для наших детей!», - написал губернатор.
Виктория Александрова 28 июня 2019, 16:07 

Количество фотоловушек в белорусских лесах увеличатСредства видеофиксации признаны наиболее эффективными для борьбы с теми, кто оставляет мусор в лесу и занимается незаконными вырубками.

МИНСК, 28 июн – Sputnik. Полторы тысячи нарушителей выявили в лесах Беларуси за пять месяцев этого года. В прошлом году их было 3,5 тысячи, сообщил первый заместитель министра лесного хозяйства РБ Валентин Шатравко.


SPUTNIK / АЛЕКСЕЙ МАЛЬГАВКО
Все в лес! Минлесхоз разрешил ягодные "комбайны" и сбор разных лисичек

Он рассказал, что существенной мерой для выявления тех, кто загрязняет и незаконно вырубает лес, являются "фотоловушки" (системы видеофиксации). Сейчас в лесах Беларуси их установлено 637, но их количество будет увеличено.

"В этом году мы планируем закупить еще около ста штук, причем это будут усовершенствованные камеры, картинку которых можно будет использовать для привлечения к ответственности", – подчеркнул замминистра.

По его словам, "фотоловушки" в борьбе с нарушителями используют в нашей стране с 2015 года. За 2018 год с их помощью выявлено и привлечено к административной ответственности 466 нарушителей, за пять месяцев 2019 года – уже 291 нарушитель.

Кроме этого, в результате рейдов государственной лесной охраны в прошлом году привлечено к ответственности почти три тысячи нарушителей, в этом году – уже более 1230 человек.

"Допустим, мы обнаружили, что в лесу находится заготовленная древесина. Мы уже не прячемся и не ждем нарушителя, а устанавливаем камеру. С нее передается MMS на телефон работника, дальше дело техники – остается только выехать и задержать", – рассказал Валентин Шатравко о механизме работы при помощи средств видеофиксации.

Он уточнил, что места для установки данных средств выбирают специалисты Минлесхоза.

"При помощи этих средств чаще всего удается устанавливать тех, кто засоряет лесной фонд бытовым мусором и производит самовольные вырубки", – отметил замминистра.

Количество нарушителей увеличивается в летне-осенний период, когда люди отправляются в лес на отдых и за сбором грибов и ягод, констатировал специалист, и предупредил об ответственности.

Согласно ст. 15.30 КоАП РБ, за загрязнение леса отходами или сточными водами полагается предупреждение или штраф в размере до 20 базовых величин (510 рублей).

Согласно ст. 15.22 КоАП РБ, за незаконную рубку либо повреждение древесно-кустарниковой растительности в природоохранных, рекреационно-оздоровительных и защитных лесах предусмотрен штраф от пяти до пятидесяти базовых величин. (от 128 до 1275 рублей).

Игорь Онучин
ПРИРОДА
17:02 28.06.2019

Читать дальше: https://sputnik.by/nature/20190628/1041808522/Kolichestvo-fotolovushek-v-belorusskikh-lesakh-uvelichat.html

Глава Рослесхоза подал в отставку


Глава Федерального агентства лесного хозяйства (Рослесхоз) Иван Валентик, также занимающий пост заместителя министра природных ресурсов и экологии РФ, подал в отставку, сообщает ТАСС. По данным агентства, Валентик уже направил соответствующее заявление на имя премьер-министра Дмитрия Медведева.

Он возглавил Рослесхоз в 2014 году, до этого занимал различные руководящие должности в Минприроды, Росприроднадзоре и Минсельхозе.

В январе 2019 года спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко выразила недовольство работой Валентика на посту главы Рослесхоза, заявив, что может поставить ему "неуд". Поводом послужила ситуация с незаконной заготовкой древесины. Матвиенко отметила, что за восемь лет ничего не мешало Рослесхозу внести соответствующие поправки в Лесной кодекс и остановить незаконную вырубку леса. В апреле Иван Валентик анонсировал предстоящие изменения в лесной отрасли.

28-06-2019 (17:03)
http://www.kasparov.ru/material.php?id=5D161BA28F68E


***Глава Рослесхоза покидает свой постИА SakhaNews. 28 июня руководитель Федерального агентства лесного хозяйства (Рослесхоз), заместитель министра природных ресурсов и экологии РФ Иван Валентик написал заявление на увольнение на имя главы кабинета министров Дмитрия Медведева, передает ТАСС.Справка:Валентик Иван Владимирович родился 22 июля 1976 года в Петрозаводске.

В 1998 году окончил юридический факультет Петрозаводского государственного университета.

В конце 1990-х - начале 2000-х годов работал в юридической фирме и преподавал на юридическом факультете Петрозаводского университета.

В 2003-2008 годы был владельцем, партнером и руководителем ряда коммерческих фирм в Петрозаводске, специализировавшихся на юридических консультациях, инвестициях и лесоторговле.

В 2003-2004 годы являлся совладельцем (доля 50 процентов) общества с ограниченной ответственностью (ООО) "ВК-Лестрэйд" (торговля лесом), в 2003-2007 годы имел долю в 14,5 процента в ООО "Стройконсультант".

В 2003-2008 годы - владелец юридической фирмы "Валентик, Кацнельсон и партнеры" (с 2005 года - "Валентик и партнеры"), совладелец ООО "Регис" (67 процентов). Также в 2007 году был гендиректором фирмы "Бизнес и налоги", в 2007-2008 годы - директором и собственником ООО "Инвестгрупп".

11 марта 2007 года баллотировался в качестве самовыдвиженца в депутаты Петрозаводского городского совета XVI созыва. Избран не был.

С 2009 года - на государственной службе. В 2009-2011 годы был начальником отдела департамента лесного и охотничьего хозяйства в Министерстве сельского хозяйства РФ.

В 2011 году перешел на работу в Федеральную службу по надзору в сфере природопользования (Росприроднадзор), где занимал должность заместителя начальника управления делами - начальника отдела правового обеспечения.

В ноябре 2011 года был назначен начальником управления Федерального агентства лесного хозяйства (Рослесхоз) по государственному лесному контролю и пожарному надзору в лесах, контролю за исполнением субъектами РФ переданных полномочий в области лесных отношений.

С 25 февраля 2014 года возглавлял департамент государственной политики и регулирования в области лесных ресурсов Министерства природных ресурсов и экологии РФ (Минприроды).

С 27 октября 2014 года - заместитель министра природных ресурсов и экологии РФ – руководитель Федерального агентства лесного хозяйства.

Действительный государственный советник РФ III класса (2017).

http://www.1sn.ru/230391.html***Николаев прокомментировали уход Валентика с поста главы Рослесхоза
НИКОЛАЙ НИКОЛАЕВ. ФОТО: ПГ / ИГОРЬ САМОХВАЛОВ


Отставка главы Рослесхоза Ивана Валентика — его собственное желание, кто бы ни пришёл на место руководителя ведомства, ему понадобится решать проблемы незаконных вырубок леса, лесных пожаров и реализовывать закон о компенсационном лесовосстановлении. Об этом сказал «Парламентской газете» председатель Комитета Госдумы по природным ресурсам, собственности и земельным отношениям Николай Николаев.

В пятницу стало известно, что Иван Валентик подал в отставку, направив соответствующее заявление премьер-министру Дмитрию Медведеву.

«Это было его желание, ведь он написал заявление по собственному желанию. Поэтому думаю, что надо его попросить прокомментировать», — сказал депутат.
ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМЕГлава Рослесхоза подал в отставку

Он отметил, что все проблемы в лесной отрасли известны, и «кто бы ни был на месте главы Рослесхоза, они остаются и их нужно решать».

Первоочередными задачами депутат назвал борьбу с незаконными рубками и пожарами, развитие отрасли и эффективность использования леса. Также, по мнению парламентария, нужно продуктивно реализовывать законы, которые были приняты Госдумой в последние годы, например, закон о компенсационном лесовосстановлении, по которому должны высаживать деревья на той же площади и того же качества, что и были вырублены.

Иван Валентик занимал должность замминистра природных ресурсов и экологии — руководителя Федерального агентства лесного хозяйства с октября 2014 года.

Спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко выступила с критикой работы чиновника на заседании палаты в январе 2019 года. По её словам, за восемь лет работы он не смог решить проблему незаконных вырубок леса.

https://www.pnp.ru/politics/nikolaev-prokommentirovali-ukhod-valentika-s-posta-glavy-rosleskhoza.html

Лес не любит незваных гостей

Добровский район. Около 400 километров составляет сегодня общая протяженность маршрутов патрулирования в Добровском лесничестве. Любителей отдохнуть в тени деревьев в жаркую погоду не переводится. Но не все ведут себя на природе подобающим образом. Поэтому патруль выходит на задание каждый день.

Общими усилиями в лесах удается гасить огонь в самом его «зародыше»: малейший дымок или просто появление веселой компании фиксируется с вышки или по звонкам добровольных помощников лесоводов, хорошо помнящих пожары 2010-го.

Путь в лес машинам преграждают 28 шлагбаумов. Проложено два километра противопожарных разрывов и 725 километров минерализированных полос. В распоряжении у лесников находятся пожарная машина, два спецавтомобиля на базе «ЗИЛа», три трактора с плугами, шесть лесопатрульных комплексов, пять пунктов с пожарным инвентарем, две наблюдательные вышки. Обустроены также 14 мест для любителей отдыха на природе.

28.06.2019 05:33:25
http://lg.lpgzt.ru/aticle/les-ne-lyubit-nezvanykh-gostey-.htm

Глава держави роздав ще вісім почесних званьКИЇВ. 28 червня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким присвоїв вісім почесних звань. Про це повідомляє УНН з посиланням на президентський указ №470/2019 про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України.

Указом постановлено присвоїти почесне звання "Заслужений лісівник України":

1. Бондарю Миколі Степановичу - майстрові лісу Самчиківського лісництва державного підприємства "Старокостянтинівський лісгосп", Хмельницька область;

2. Сандулу Юрію Андрійовичу - лісничому Іллінецького лісництва державного підприємства "Іллінецьке лісове господарство", Вінницька область.

Почесне звання "Заслужений машинобудівник України" присвоєно Фролову Віктору Петровичу - заступникові начальника комплексу державного підприємства "Конструкторське бюро "Південне" імені М.К.Янгеля, м.Дніпро.

А почесне звання "Заслужений металург України" – Деркачу Владиславу Андрійовичу - вальцювальникові цеху акціонерного товариства "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь".

Почесне звання "Заслужений працівник промисловості України" указом присвоєно:

1. Дорошенку Віктору Васильовичу - електрослюсареві дільниці шахти "Тернівська" акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат", Дніпропетровська область;

2. Красулі Володимиру Сергійовичу - провідному інженерові відділу акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат";

3. Силці Віктору Володимировичу - слюсареві цеху акціонерного товариства "Сумихімпром".

Почесне звання "Заслужений працівник транспорту України" дано Коліщуку Олександру Танасійовичу - машиністові-інструктору виробничого структурного підрозділу "Локомотивне депо Чернівці" регіональної філії "Львівська залізниця".

Почесне звання "Заслужений працівник сільського господарства України" присвоєно Ільченку Олексію Івановичу - керуючому молочнотоварною фермою сільськогосподарського товариства "Вільшанка", Черкаська область.

А почесне звання "Заслужений працівник соціальної сфери України" - Одиниці Віктору Васильовичу - директорові Соціально-психологічного центру міста Славутича, Київська область.

"Заслужений працівник фізичної культури і спорту України" присвоєно Петракову Олександру Васильовичу - головному тренерові молодіжної збірної команди України U-20 з футболу.

Нагадаємо, Зеленський присвоїв почесне звання чотирьом шахтарям.
Джерело: УНН

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України


УКАЗ 
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 

№470/2019


Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України


За значний внесок у соціально-економічний, культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та вагомі професійні здобутки, а також особисті заслуги у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

МЕЛЬНИКА Валентина Івановича - учителя Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату II–III ступенів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С.Макаренка, наставника переможців і призерів міжнародних олімпіад з інформатики

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

ЗІНЕНКА Андрія Трохимовича - провідного інженера відділу групи управління проектом «План здійснення заходів на об'єкті «Укриття» державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» у 1976–2012 роках

НОВІКОВА Олександра Євгеновича - заступника директора технічного (з безпеки) державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС»

ФІЛІМОНОВА Віктора Івановича - начальника служби групи управління проектом «План здійснення заходів на об'єкті «Укриття»

ЧУГУНОВА Володимира Олександровича (посмертно) - начальника відділу групи управління проектом «План здійснення заходів на об'єкті «Укриття» державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» у 1975–2008 роках

ЯШИНА Євгена Михайловича - начальника цеху державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» у 1977–2007 роках

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БАСЮКА Михайла Михайловича - гірника очисного забою відокремленого підрозділу «Шахта «Червоноградська» державного підприємства «Львіввугілля»

БЛАЖЧУКА Павла Володимировича - механізатора підприємства «Агрофірма «Промінь», Одеська область

ГУСЄВА Олександра Олексійовича - провідного інженера-радіолога цеху державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС»

ЗАВОДОВСЬКОГО Богдана Петровича - тракториста-комбайнера сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Т.Г.Шевченка, Івано-Франківська область

ЗАЛІЗЕЦЬКОГО Віктора Миколайовича - заступника керівника проектів і програм представництва «Технолоджі Менеджмент Кампані ІНК в Україні»

КОВАЛЬЧУКА Олександра Олексійовича - члена Житомирської обласної громадської організації «Чорнобиль-Єдність-Відродження»

МАНЧІНІ Карло - представника донорів у Координаційній раді старших керівників нового безпечного конфайнменту на державному спеціалізованому підприємстві «Чорнобильська АЕС»

МАРЧАКА Олександра Олександровича - голову Дунаєвецького районного товариства батьків, опікунів дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Надія», Хмельницька область

НОВАКА Венцеслава - директора Департаменту ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку

РОМАНЮКА Федора Миколайовича - батька-вихователя дитячого будинку сімейного типу, Волинська область

СКРИПОВА Олександра Євгеновича - керівника проектів і програм представництва «Технолоджі Менеджмент Кампані ІНК в Україні»

СОБОЛЄВА Юрія Олександровича - начальника дільниці цеху державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС»

СОЛОВЙОВА Миколу Володимировича - майстра зміни цеху державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС»

ШЕПЕЛЕНКА Володимира Івановича - керівника гуртка комунального позашкільного навчального закладу «Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району» Криворізької міської ради, Дніпропетровська область

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

ТИМЧУКА Дмитра Борисовича (посмертно) - народного депутата України

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БЕБЕЛЬ Олену Петрівну - машиніста крана акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат», Донецька область

ГОЛУБ Ірину Ярославівну - матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу, Харківська область

ТОЛМАХ Ліну Андріївну - монтажника Державного науково-виробничого підприємства «Об’єднання Комунар», м.Харків

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ВЕЛИЧКА Юрія Вікторовича - електрогазозварника Сєвєродонецького лінійного виробничого управління магістральних газопроводів, Луганська область

ЧЕРНОВА Олексія Єгоровича - електрогазозварника дільниці комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради, Кіровоградська область

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

ГАЙДУЧЕНКО Надії Мар’янівні - учительці Тягинської загальноосвітньої школи I–III ступенів Бериславської районної ради, Херсонська область

ЗИЦ Світлані Володимирівні - учительці комунального закладу загальної середньої освіти «Кам’янська загальноосвітня школа I–III ступенів Червоногригорівської селищної ради» Нікопольського району, Дніпропетровська область

КОЗЛОВСЬКІЙ Лілії Мирославівні - учительці Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка

НАГОРНЯК Ганні Юріївні - учительці Розтоківської загальноосвітньої школи I– III ступенів Косівської районної ради, Івано-Франківська область

ОЗЕРОВІЙ Оксані Федорівні - учительці Баштанської гімназії Баштанської міської ради, Миколаївська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

БАЛЮКУ Віктору Миколайовичу - донорові, пенсіонеру шахтарської праці, Волинська область

БІЛОМУ Олександру Івановичу - донорові, оператору цеху акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»

МАТРОСОВУ Володимиру Сергійовичу - донорові, командиру відділення державної пожежно-рятувальної частини м.Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області

СОЛОМЯНИКОВІЙ Наталії Миколаївні - донорові, машиністу крана цеху акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»

ШПІРКО Олені Григорівні - донорові, пенсіонерці, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ГРИСЮКУ Юрію Михайловичу - лікареві державного закладу «Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П.Чкалова», м.Одеса

КУЄВДІ Ірині Іванівні - лікареві, завідувачу відділення комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна лікарня № 2»

ПОДОЛЯНУ Миколі Васильовичу - лікареві відділення комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер»

ПОЛЕНКОВУ Сергію Едуардовичу - завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради

РУЧКУ Ігорю Леонідовичу - лікареві відділення комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради»

ЯРОВІЙ Любові Володимирівні - лікареві комунального некомерційного підприємства «Дергачівська центральна районна лікарня» Дергачівської районної ради, Харківська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

БОНДАРЮ Миколі Степановичу - майстрові лісу Самчиківського лісництва державного підприємства «Старокостянтинівський лісгосп», Хмельницька область

САНДУЛУ Юрію Андрійовичу - лісничому Іллінецького лісництва державного підприємства «Іллінецьке лісове господарство», Вінницька область


«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ФРОЛОВУ Віктору Петровичу - заступникові начальника комплексу державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К.Янгеля, м.Дніпро

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

ДЕРКАЧУ Владиславу Андрійовичу - вальцювальникові цеху акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ГАЛИЦЬКІЙ Анні Леонідівні - завідувачеві Довбиського дошкільного навчального закладу «Сонечко» Довбиської селищної ради Баранівського району, Житомирська область

ГРИЩУК Ларисі Степанівні - керівникові гуртка Будинку дитячої творчості м.Нетішин, Хмельницька область

НЕДАШКІВСЬКІЙ Галині Іванівні - старшому майстрові відділення державного навчального закладу «Катюжанське вище професійне училище», Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ІЩУКУ Олександру Петровичу - старшій сестрі медичній відділення комунального закладу «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради

КРАВЧЕНКО Ользі Павлівні - старшій сестрі медичній відділення державної установи «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска Національної академії медичних наук України»

КОТ Ганні Валеріївні - сестрі медичній старшій лікарської амбулаторії державного закладу «Поліклініка № 2» Державного управління справами

ШАДРІНІЙ Наталії Володимирівні - сестрі медичній державного підприємства «Санаторій «Конча-Заспа», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ДОРОШЕНКУ Віктору Васильовичу - електрослюсареві дільниці шахти «Тернівська» акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат», Дніпропетровська область

КРАСУЛІ Володимиру Сергійовичу - провідному інженерові відділу акціонерного товариства «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»

СИЛЦІ Віктору Володимировичу - слюсареві цеху акціонерного товариства «Сумихімпром»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

ІЛЬЧЕНКУ Олексію Івановичу - керуючому молочнотоварною фермою сільськогосподарського товариства «Вільшанка», Черкаська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ОДИНИЦІ Віктору Васильовичу - директорові Соціально-психологічного центру міста Славутича, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

КОЛІЩУКУ Олександру Танасійовичу - машиністові-інструктору виробничого структурного підрозділу «Локомотивне депо Чернівці» регіональної філії «Львівська залізниця»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

АСМОЛОВУ В’ячеславу Павловичу - гірникові очисного забою дільниці шахти «Октябрська» акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат», Дніпропетровська область

БОКЛАХУ Івану Івановичу - гірникові очисного забою відокремленого підрозділу «Шахта «Котляревська» державного підприємства «Селидіввугілля», Донецька область

ВІТОВЩИКУ Василю Іларіоновичу - прохідникові державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська», Донецька область

КОЗАКЕВИЧУ Михайлу Ярославовичу - гірникові очисного забою відокремленого підрозділу «Шахта «Відродження» державного підприємства «Львіввугілля»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ПЕТРАКОВУ Олександру Васильовичу - головному тренерові молодіжної збірної команди України U-20 з футболу.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ


27 червня 2019 року

Операция "Лес" проходит в БийскеПравоохранители устанавливают и проверяют места незаконных рубок, переработки и сбыта древесины

Сотрудники полиции Бийска проводят операцию "Лес". Полицейские устанавливают и проверяют места незаконных рубок, переработки и сбыта древесины, пишет "Бийский рабочий". При этом уже есть первые результаты.

На сегодняшний день уже проверено 30 предприятий, занимающихся заготовкой древесины. Результатом стало более 400 кубометров конфискованной продукции, которая незаконно хранилась на складах.

Также сотрудники ГИБДД проверили 20 транспортных средств, груженных пиломатериалами, и в трех случаях выявили неправильно оформленные сопроводительные документы.

Операция продолжается.

27 червня 2019

Без мита і штрафів: що змінюють для бізнесу скасовані Зеленським укази

Володимир Зеленський скасував понад 160 указів. Тепер бізнесу житиметься легше. У переліку є два укази, які входили до 10 найбільш пріоритетних вимог, про які бізнес-спільнота говорила майже два роки. Про це пише Олексій Дорогань для "Громадського".

Йдеться перш за все про указ, який існував з 90-х років і передбачав мінімальний розмір державного мита за посвідчення угод з купівлі-продажу нерухомості – 1% від її вартості. Тоді нотаріуси могли повоювати за великі контракти з державним сектором, бо навіть на одній справи вони могли зробити собі статки. Наприклад, приватизація Криворіжсталі у 2004 році принесла нотаріусу, який посвідчив документи, 250 млн гривень.

Таке мито було не тільки дорогим для самої держави. Воно створювало основу для корупції у сфері. Найперше, не було порядку як саме потрібно обирати собі нотаріуса. Частіше за все його обирав продавець, а тому Фонд Держмайна мав вирішити, кому заплатити за послуги 250 млн гривень. У бізнесу до сьогодні були схожі проблеми: якщо всі нотаріуси коштують однаково, то велика компанія могла домовитися з одним з них про «особливі умови». Наприклад про те, що частина з мита повернеться якимось чином назад підприємцю. Рішення президента допоможе економити до мільярда гривень на різниці в ціні, а вартість об'єктів нерухомості може знизитися.

Ще одна важлива ініціатива — скасування указу про касову дисципліну, адже потреба у ньому була аж на початку 90-х. У Радянському Союзі приватних кас було набагато менше, ніж у сучасній Україні, а тому 12 червня 1995 року президент підписав указ про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки. Підприємець мав обов’язково вчасно звітувати, коли він отримав гроші, як він їх заніс у касу, вписав у документацію, як відобразив витрати. Величезні штрафи за запізнення на декілька годин із розрахунком коштів тепер скасували.

Зараз в українських судах є близько тисячі справ на розгляді, загальна сума штрафів яких сягає 10 млрд гривень. Потреби у такому жорсткому регулюванні зараз вже немає, а хаосу без указу боятися не варто, бо є інша відповідальність — адміністративна. Відповідно до неї, посадових осіб та підприємців теж можна засудити, проте не пізніше 3 місяців з дати порушення. Раніше податківець міг підіймати порушення дворічної давнини про затримку видачі готівки під звіт на один день.

Також скасовано указ щодо шкільної форми, яку досі треба було шити лише з української тканини. В указі йшлося про те, що Кабмін мав запровадити відбір та затвердження зразків шкільної форми, передбачивши її варіанти для учнів різного віку. Зараз це звучить як абсурд і не має жодного сенсу.

Скасовано низку застарілих норм також у агросекторі. Наприклад, в частині застарілого цінового регулювання.

Чому президент врегульовував такі питання?

Після розпаду Радянського Союзу українська економіка потребувала додаткових норм. Наприклад, у державі до 90-го року ніколи не було приватних нотаріусів, то згодом потрібно було цю ситуацію вирішувати, забезпечити їх певним заробітком. Коли нова Конституція почала діяти, президенту на три роки дали право ухвалювати укази, які допомагали швидко вирішувати нагальні питання. Для цього указ мав схвалити Кабмін та підписати прем’єр-міністр України. Одночасно президент мав подати аналогічний проект на розгляд у Верховну Раду. Якщо протягом 30 днів народні депутати не ухвалювали чи не скасовували законопроект, то в дію вступав указ. Передбачалося, що діяти він буде тимчасово, проте на практиці — мало не вічно.

Володимир Зеленський, як і його попередник, ухвалювати подібні рішення вже не можуть. В Україні працює ринкова економіка, а тому президент не може, наприклад, затвердити зарплату для юристів чи нотаріусів знову.

Що ще потрібно змінювати для бізнесу в Україні?

Наприклад, поза межами українських міст немає якісного інтернету. Справа в тому, що 3G та 4G впроваджені в Україні на високих діапазонах — близько 2000 мГц, а звичайний зв’язок — на 900 мГц. Чим вищий діапазон, тим меншу територію він покриває. Мова не лише про сільську місцевість, а навіть про окремі райони міст.

Це можна змінити, якщо найперше запровадити принцип технологічної нейтральності. Частоти — це ніби дороги. Їх можна використовувати за різними технологіями, а тому немає сенсу виділяти окремі під 3G та 4G. Також потрібно дозволити операторам мінятися частотами. Через те, що частоти закріплені за окремими користувачами, їх не можна частково здавати в оренду або ділити, а це б допомогло підприємцям уникнути дірок у їхньому покритті та провести гарний інтернет усюди.

Серед інших нагальних проблем бізнесу — рейдерство. Тут лідерство на себе може взяти і сама Адміністрація президента, проте технічно змінити щось без співпраці із Мінюстом не можна. Також потрібно прийняти пакет змін, який встановить прозорий процес розподілу надр. Історично склалося, що газ, нафта та інші корисні копалини віддавали в обхід аукціонів. Відповідно, українці втрачали надра за безцінь. Їх отримували люди, які мали вплив на їхній розподіл. Тому зараз важливо запустити прозору систему обліку цих надр, щоб розуміти у якому вони стані й кому йдуть, та активніше розвивати власний видобуток.

Електронний облік потрібен і для деревини. Підприємці вирубують ліс всупереч українським інтересам та порушуючи закон. Щоб вивести бізнес з тіні та правильно його врегулювати, потрібен подібний облік. Усі такі документи та напрацювання вже два роки як готові, проте вони блокувалися до цього Кабміном.

Важливо відкрити інформацію державного земельного кадастру: його дані неточні, заплутані, ніхто не розуміє, хто насправді володіє тою чи іншою ділянкою землі. Відкриті кадастри допомогли б із аналізом та безпекою їхніх власників. Це критично необхідно для відкриття ринку землі. Так що початок непоганий, але чекаємо продовження.


Июнь 27
19:50
2019

Вандали підпалили альтанку в лісіУвечері 26 червня невідомі, які відпочивали у новоствореному рекреаційному пункті, що у лісовому масиві ­­­Чигиринського лісництва Чигиринського лісгоспу підпалили альтанку, призначену для приготування їжі.


Ліси рубають – штрафи зростають


Ліси зникають / УНІАН

Вирубка лісів, експлуатація морів і ґрунтів, забруднення повітря і води - всі ці фактори підштовхують наш світ до екологічної катастрофи.

Понад 500 експертів з 50-ти країн світу попереджають про це у великому звіті ООН, який нещодавно опублікували. Вчені вважають, щоЗемля рухається до "масового вимирання" – шостого за останні півмільярда років. У 2018 році було втрачено близько 12 мільйонів гектарів лісів у тропічних регіонах світу, що дорівнює 30 футбольним полям щохвилини.

Цифри жахають і в Україні: за останні 25 років кількість вирубаного лісу зросла на 75%. Аби зарадити цьому на законодавчому рівні 16 травня 2019 року тодішній президент Петро Порошенко підписав Закон України (№10201-1) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів". Його підтримала і Верховна Рада.

Помічник новообраного президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак заявляє, що команда глави держави буде намагатися зупинити вирубку лісів. Адже масове знищення лісового масиву призводить, зокрема, і до повеней, від яких вкотре нещодавно постраждали мешканці Закарпаття.


Андрій Єрмак / Фото Українська правда

Член правління ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф" Назар Бекетов розповів, що нові правила закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів" є реакцією на закон, прийнятий ВР у вересні 2018 року.

У цій редакції закону кримінальна відповідальність для громадян наступала при шкоді від 1 921 000 грн. Саме така висока сума збитків спровокувала декриміналізаціюмайже усіх незаконних рубок. І це призвело до підвищення кількості випадків незаконної вирубки лісу та закриття усіх раніше виявлених справ судами і правоохоронними органами. З новими правками закону кримінальна відповідальність загрожує за незаконну вирубку, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, якщо шкода була завдана на суму 19 210 грн.


Назар Бекетов / Фото з відкритих джерел

Також вдвічі підвищуються адміністративні штрафи. А саме: штраф для громадян за незаконну вирубку підняли з 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — до 30-60. Ще більше за порушення закону платитимуть посадові особи: уже не 75-150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а 150-300.

Закон на папері є, проте експерти наголошують, що закон слід якнайшвидше впроваджувати в дію. Перш за все повинні активізуватись правоохоронні органи в боротьбі із "чорними лісорубами" та їх покровителями у владних кабінетах.

Але не можна перекладати відповідальність лише на поліцію. У справі збереження лісу повинен брати участь кожен із нас! – наголошує Назар Бекетов. – Ліс – це не лише легені нашої планети. Ліс вберігає нас від повеней. Особливо гостро це щороку навесні відчувають мешканці гірських регіонів. Окрім того, лісові браконьєри руйнують гірські річки, по яких додолу спускають деревину. Відбувається замулення річок. Води у водоймах стає менше, адже змитий ґрунт затримується між камінням, річка поступово вмирає. Як наслідок – зникає населений пункт, з його традиціями, культурою та туризмом. Скорочується також флора та фауна затоплених та осушених гірських регіонів.


Повінь на Закарпатті цьогоріч


На сторожі


Варто нагадати, що з 2016 року, з метою зменшення незаконних рубок, WWF Україна започаткував проект "Лісова варта". Протягом 2017-2018 років залучені експерти здійснили близько 200 виїздів, переважно у Карпатському регіоні, для консультування активістів щодо законності вирубок лісу та дій у разі виявлення незаконних. Моніторинг дає свої результати.

Від початку 2019 року у Львівській області обстежили 707 лісопильних об'єктів, встановили, що 319 суб'єктів підприємницької діяльності працюють без зауважень, 204 суб'єкти не здійснюють господарської діяльності, а у 184 об'єктах виявили порушення. Загалом у 2019 році рейдові бригади склали 50 протоколів за незаконну рубку дерев, відтак сума завданої шкоди становить 463,1 тис. грн.

У липні 2018 року уряд ініціював перевірки усіх лісгоспів України щодо незаконної вирубки та продажу лісу. Загалом на Львівщині за вирубку лісу до відповідальності минулоріч притягнули близько 60 посадовців.

Нагадаємо, що в Україні на вивіз лісу був накладений мораторій. Але експерти фактують, що під час дії мораторію, лісу вивозили навіть більше, ніж коли мораторій не діяв. В Європі є попит на українську деревину. За словами природозахисників, корупційні схеми на митниці процвітають, тому український ліс надалі активно вивозять за кордон.

Однією з найбільш поширених корупційних схем вирубки лісу є заниження реального об'єму деревини, яка є у лісі. Наприклад, комісії, що приходить на огляд лісу, лісники розповідають, що на певній територій є 200 кубічних метрів деревини на одному гектарі. Хоча насправді там 400 кубометрів. Різницю кладуть у кишені. Прикро, що таких методів розкрадання лісу чимало. І спіймати махінаторів важко, адже по документах – все чисто. Прикро, що ці крадії в законі не задумуються, що в майбутньому надмірне знищення лісів веде до ще більш серйозних екологічних проблем.

Цивілізований світ давно збагнув проблему зникнення зелених насаджень. Екологічні організації б'ють на сполох. Адже завдання людства – усвідомити глобальність екологічної катастрофи, яка насувається на світ. В останньому великому звіті ООН зазначається, що зникнення лісів тягне за собою зникнення популяції тварин. Наведені факти свідчать, що наша планета втрачає види з тривожною швидкістю. Впродовж останнього десятиліття скоротилась кількість 42% наземних видів тварин і рослин в Європі та Центральній Азії.

Вчені наголошують, що останній раз подібна ситуація фіксувалась близько 66 мільйонів років тому, коли на Землю впав астероїд. Проте зараз у цій екологічній катастрофі винні самі люди.

Експерти закликають Україну долучатись до всесвітньої боротьби за збереження лісових насаджень. Наприклад, на Філіппінах парламент ухвалив закон, який зобов'язує випускників шкіл і коледжів висаджувати по 10 дерев перед тим, як отримати диплом про освіту. У такий спосіб влада хоче за одне покоління висадити щонайменше півмільярда дерев. А прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед започаткував державну програму з насадження 4 мільярдів дерев по всій країні. Ідею висадження нових лісів в Африці започаткували ще в 1983 році. Досі у проекті "Велика зелена стіна" беруть участь 11 африканських держав.

Проекти зі збереження лісових масивів діють по всьому світу. Деякі із цивілізованих країн вдаються до кардинальних кроків. Наприклад, Норвегія на 100% відмовилася від вирубки лісів ("політика нульової вирубки") та надає допомогу іншим країнам світу (Oslo Tropical Forests Forum-2018) з відновлення їхніх лісових масивів — зелених легенів планети. Україні слід не лише на загал плескати в долоні, підтримуючи на словах такі країни, як Ефіопія та Норвегія, а й активно собі братись за роботу. Перш за все – цинічно не красти ліс у теперішнього та майбутнього покоління!

10:01, сьогодні

На Черкащині в лісі виникла пожежа (ФОТО)

26 червня близько 15:00 у селі Єлизаветівка, в адміністративних межах Будищанської сільської ради, виникла пожежа лісової підстилки. Про це повідомляє Черкаський МРВ УДСНС України у Черкаській області.
Згідно із розрахунком залучення сил та засобів, на боротьбу з вогнем, площа якого становила 300 квадратних метрів, оперативно прибули рятувальники 2-ї державної пожежно-рятувальної частини, місцева пожежна команда із села Мошни та техніка зі Свідівського лісництва.Завдяки злагодженим та оперативним діям вогнеборців о 15:50 пожежу вдалося локалізувати, а ще за 10 хвилин повністю її ліквідувати. Також вдалось запобігти поширенню вогню на основний лісовий масив. Загалом на боротьбу з вогнем залучалися 3 одиниці спецтехніки та 8 чоловік особового складу.

За попередньою інформацією, причиною пожежі стало коротке замикання на лінії електропередач.

http://vycherpno.ck.ua/na-cherkashhini-v-lisi-vinikla-pozhezha-foto/

Хто керує кліматом?

16-річну шведську школярку Грету Тунберг у березні нинішнього року норвезькі і шведські політики оголосили номінанткою на присудження Нобелівської премії миру.
© depositphotos / InkDropCreative


Вона залишила навчання в школі й розпочала перший шкільний страйк, сидячи на площі перед парламентом Швеції — Риксдагом. Дівчина вимагала від парламенту дій, спрямованих на припинення глобального потепління та зміни клімату. Виступала на міжнародних конференціях, зокрема на Міжнародному економічному форумі в Давосі. Журнал Time визнав її одним із найвпливовіших підлітків світу. Із загальнодоступних джерел відомо, що дівчина страждає на особливу форму аутизму — синдром Аспергера й обсесивно-компульсивний розлад. При такому захворюванні функціональні можливості відносно збережені, однак людина відчуває постійну внутрішню напругу й тривогу і може вдаватися до якихось дій, щоб їх зняти.

Вчинок Грети відразу породив послідовників серед однокласників, — чому б не кинути школу заради великої мети. З труднощами вмовили дітей страйкувати тільки по п'ятницях. У ряді країн почали страйкувати й студенти, також вимагаючи від своїх парламентів прийняти необхідне законодавство.

Клімат Землі змінювався впродовж усього часу її існування. Це аксіома. Колись Земля була суцільною крижаною кулею, а в інші періоди в приполярних областях буяла щедра рослинність. Донедавна на Шпіцбергені видобували вугілля. Якщо про нафту й природний газ існують теорії їх органічного й неорганічного походження, то про походження вугілля є тільки одна: воно — результат накопичення, гниття та наступної карбонізації рослинного матеріалу, який містить вуглець. Матеріал цей міг рости на місці або бути занесеним морськими течіями, але доведено, що для утворення з нього вугілля потрібна висока температура. У шматках вугілля знаходять відбитки прадавніх рослин. Радянський учений палеоархеолог академік Енгельгардт стверджував, що під час розкопок у Якутії знаходили залишки гаїв волоських горіхів, і в тих краях водилися мамонти, кожен із яких щодня з'їдав сотні кілограмів рослинності.

Апологети теорії глобального потепління й визначального впливу людини на зміни клімату регулярно обіцяють близький кінець світу, щоправда постійно відсуваючи його, і перетворення Землі на планету на кшталт Венери в результаті її безперервного розігріву. Американський учений фізик-теоретик Гері Гіндлер (Gary Gindler), поет, блогер, мандрівник, виходець з України, згадує у своїх "Хроніках". В 1980-х роках його, тоді молодого вченого, запросили до Москви на міжнародну конференцію, присвячену забрудненню довкілля. В опублікованих до початку конференції тезах стверджувалося, що людство гарантовано вимре до 2000 р. через забруднення. Молодий учений, який вірив у науку, жахливо засмутився з цього приводу. Його старший колега, котрий помітив це, довго сміявся. Він пояснив Гері, що більшість таких "достовірних прогнозів" — це просто математичні й комп'ютерні моделі, які мало спільного мають із реальністю. Мета таких "прогнозів" — не те щоб лякати людей, а примусити уряди своїх країн "замислитися". По суті, продовжувати фінансувати такі "дослідження".

Холодне літо 1953-го увічнене в незабутньому фільмі під такою ж назвою, створеному режисером О.Прошкіним. Так, у ті часи було прохолодно. В 70-х ХХ ст. існувала модель "глобального похолодання". Під час її модифікації виникла модель "глобального потепління". Ці моделі практично не мають жодного стосунку до реальних температур океану й атмосфери, однак їх використовують політики. У "Хроніках" наведено приклади невігластва, спекуляцій та просто шарлатанства деяких учених і політиків навколо теми.

Коли у 2010 р. у Мексиканській затоці вибухнула бурова платформа нафтогазової компанії British Petroleum (ВР), учені заявили про екологічну катастрофу та знищення всього життя в затоці на десятиліття. Такі були результати комп'ютерного моделювання. На боротьбу з наслідками екологічної катастрофи виділили величезні гроші, але нафтова пляма несподівано зникла. Виявилося, що в Мексиканській затоці через велику кількість нафтових платформ утворилася екосистема бактерій, які в процесі еволюції навчилися харчуватися сирою нафтою. Ці бактерії за короткий час очистили всю акваторію.

Гері нагадує про кампанію проти вживання червоного вина й наступні кампанії про користь червоного вина, про кампанію адміністрації Обами з фарбування дахів будинків у білий колір для "зменшення глобального потепління", про істерію з озоновою дірою. Він пише, що шарлатанські методи американських ліваків привели до нової фази американського соціалізму — шизосоціалізму. Неможливо інакше назвати ідеологію, яка проповідує рівень податків від 70 до 90%, аборти на дев'ятому місяці вагітності, масове знищення корів, які пукають смердючим метаном, і відкриття державних кордонів Америки для бандитів та хвороб усіх країн.

Деякі закордонні ЗМІ пишуть, що "концепція глобального потепління — багатомільярдна афера світових бюрократів". Усі наукові теорії створили вчені — Ньютон, Ейнштейн, Макс Планк. А ось теорію залежного від людини "глобального потепління", яка стверджує, що Земля гріється через людину і що зміни клімату — це не норма, а привід до адміністративного регулювання, створили не вчені або група вчених, а бюрократичний інститут. Цей інститут називається IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) — Міжнародна комісія з питань зміни клімату при ООН. Очолює комісію не вчений-кліматолог, а громадський діяч і активіст, залізничний інженер Раджендра Пачаурі. Йому та колишньому віце-президентові США Елу Гору спільно присуджено Нобелівську премію миру 2007 р. "за їхню діяльність із вивчення й поширення інформації про антропогенні причини зміни клімату, а також за вироблення можливих заходів боротьби з такими змінами". Як вивчали — невідомо. Але поширюють. І заходи пропонують. Р.Пачаурі лякав людство близькою загибеллю, залишивши йому в запасі тільки сім років — до 2015 р., коли можна ще збільшувати викиди парникових газів. При цьому основну відповідальність за зниження викидів він поклав на розвинені країни, які "зобов'язані забезпечувати фінансування, а також передачу технологій з метою надання їм (країнам, що розвиваються) допомоги в їхніх діях".

Ось де собака заритий. Гроші. Капітали. На зустрічі президента Росії Д.Медведєва з ученими Російської академії наук 2009 р. він сказав: "Так зараз до цього питання розігрітий інтерес, і в усьому цьому я вже відчуваю присмак грошей. Інакше б так завзято цим не займалися. Якби йшлося просто про загальнонаукову дискусію, такого глибокого занурення в матеріал світових лідерів, які не є вченими, як відомо, не було б. Оскільки це так, то ми маємо справу і з великою політикою, і з великими грішми…"
depositphotos / javiindyСпівзасновник Greenpeace доктор Патрік Мур пише, що "зелений" рух знайшов надійного союзника в особі бюрократії. Вони за "екологічне мислення" і "здоровий глузд", але все, що вони можуть запропонувати світові, — це диктатура їхньої обмеженості. Місце середньовічних релігійних фанатиків сьогодні в Європі посіли екологічні активісти. "Ми маємо справу з суто політичною пропагандою, яка не має нічого спільного з наукою". Йому вторить професор фізичного факультету Х'юстонського університету Марк Зальцберг: "Можливо, варто прислухатися до думки вчених, а не до думки політиків і псевдовчених. Лихо країні, де наукові проблеми вирішують не вчені, а політики!"

Професор С.Шноль у книжці "Герои и злодеи российской науки" пише, що весь світ збожеволів. Президент Трамп заявив про вихід США з Паризьких угод з питань "боротьби з потеплінням клімату Землі". Бізнесмен і прагматик, який уміє лічити гроші, він оцінив справжню величину проблеми, що її мають намір "вирішувати ідіоти й шахраї", та заявив про небажання "брати участь у тотальній дурості за рахунок американського народу". Трампа піддали небаченому цькуванню за це логічне рішення. "Ці люди, які не мають ніякої наукової освіти, не відрізняють градуса температури від градуса широти, які серйозно розмірковують над тим, як "спалювати калорії", запевняють, що викиди абсолютно прозорого газу СО2в атмосферу створюють у її верхніх шарах своєрідний екран, який перешкоджає теплу Землі йти в космос. У результаті, середня температура земної поверхні нібито безперервно зростає. Вони навіть вирахували величину зміни цієї температури — на +0,8 градуса Цельсія за останні 150 років. У людини освіченої й мислячої ця величина викликає тільки сміх".

Деякі діячі (язик не повертається назвати їх ученими) дійшли до того, що оголосили, буцім людство вступило в нову геологічну епоху — епоху антропоцену, для якої характерний домінуючий вплив людини на клімат і довкілля. Збираються в Берліні, обговорюють кроки з подання відповідної пропозиції в Міжнародну комісію зі стратиграфії. Припустімо, але що це змінює? Епохи призначають не комісії.

Тим часом є прості й зрозумілі докази реальних причин зміни клімату, підтверджені дослідженнями та розрахунками, які викликають довіру. Ось дані спостережень, що проводилися в Головній (Пулковській) астрономічній обсерваторії РАН. Серйозна наукова організація, чи не так? Про результати спостережень говорить у своєму інтерв'ю кореспондентові "РИА Новости" завідувач сектору космічних досліджень Сонця Хабібулло Абдусаматов (2014 р.). Потепління, яке ми спостерігали у XX ст., відбувалося і на Марсі, і на інших планетах Сонячної системи. Квазідвохсотлітня зміна потужності випромінювання Сонця приводить до зміни клімату всієї Сонячної системи. Х.Абдусаматов особливо підкреслює, що впродовж останніх 17 років, із 1997-го, рівень вуглекислого газу в атмосфері зростає такими самими темпами, що й раніше.

Тим часом упродовж останніх 17 років глобальна температура планети не зростає. У нас відбувається стабілізація температур. Це факт. Процесу потепління з 1997 р. немає! Потужність випромінювання Сонця поступово знижується з 1990 р. і досі продовжує прискорено знижуватися. З 1990-го року Сонце більше не гріє Землю як колись. Настає "сонячна осінь", що триватиме, умовно, до 2060 р., потім настане "сонячна зима" в усій Сонячній системі. А на початку XXII ст. настане "сонячна весна".

Цікаву й таку ж переконливу гіпотезу про причини зміни клімату висунув вчений із Вологди В.Гарматюк. Стародавні греки словом "клімат" називали "нахил" проміння Сонця до поверхні Землі. Нахил залежить від зміни положення осі Землі відносно Сонця. Земна вісь розгойдується відносно Сонця по колу, як дзиґа перш ніж зупинитися. Це явище називається прецесією. Явище прецесії відкрили астрономи стародавнього Єгипту ще дві тисячі років тому. У прецесії Землі один повний оборот планети по колу відбувається за 25920 років. Кут відхилення осі Землі (від умовного центру) при розгойдуванні планети становить 23 градуси 27 мінут.
23 градуси широти на Землі — це приблизно, за глобусом, як відстань від Швеції до Кіпру. Кут між максимальним і мінімальним нахилом Землі до Сонця в прецесії вдвічі більший і становить уже 46 градусів і
54 мінути. А це приблизно як відстань від Полярного кола до Африки. Абсолютно зрозуміло, що один клімат, наприклад, у північній півкулі буде, коли під проміння Сонця потрапить узбережжя Африки, і зовсім інший — коли під проміння потраплять північні береги Скандинавії. У Скандинавії буде спека, як на півночі Африки. Чинник нахилу земної осі до Сонця діятиме не один сезон, а тисячі років. В.Гарматюк пише в "Новых известиях": "Цілком і повністю клімат на Землі (температура, вологість, рівень води у світових океанах, тваринний і рослинний світ і все інше) залежить не від думки "вчених" на конференції в Парижі з питань "парникових" газів, а від астрономічного явища прецесії (тобто від довготривалої на тисячі років зміни нахилу планети Земля до Сонця)".

Основним винуватцем у глобальному потеплінні оголошений вуглекислий газ СО2. Тим часом опрацювання вченими великої кількості матеріалів і даних про роль різних атмосферних газів у планетарному парниковому ефекті привело до таких цифр: пара води — 80%; вуглекислий газ — 10; малі газові складові атмосфери — метан, озон, фреони тощо — 10%. На частку антропогенного СО2 в загальному парниковому ефекті припадає всього 1%, отож зниження його в рамках Кіотського протоколу на 5% означало б зменшення загального парникового ефекту на 0,05%. Через малість цієї цифри наступну за Кіотським протоколом Паризьку угоду називають псевдонауковим способом кліматичної гомеопатії у боротьбі з глобальним потеплінням. Цей гомеопатичний засіб виливається людству в солідну копієчку. За оцінками Х.Абдусаматова, зараз у світі щорічно на боротьбу з глобальним потеплінням виділяється близько 5 млрд дол. Цифра занижена. І спеціальну, і масову літературу заполонили заклики відмовитися від викопного палива. На це знадобляться багатомільярдні капіталовкладення. І ще: в ряді країн обговорюється питання впровадження податку на викиди вуглекислого газу. Тільки в Австралії впровадження такого податку в найближчі п'ять років коштуватиме жителям країни 72 млрд дол.

В Україні до Верховної Ради подано законопроект про впровадження податку для промислових підприємств на викиди СО2 нібито для того, щоб підприємства знизили споживання палива, підвищили тим самим свою енергоефективність. Здавалося б, шляхетна мета. Насправді це призведе до підвищення вартості промислової продукції, загального зниження виробничої активності й подальшого зубожіння народу. Від підвищення податків на енергію найбільше постраждають бідні люди в усіх країнах світу.

Але кліматичних панікерів це не цікавить. Їхня діяльність дозволяє їм демонструвати моральну перевагу. Тим часом вони подорожують по всьому світу на вуглецевоємних авіалайнерах і лімузинах. Вони не мають наміру змінювати свій спосіб життя, вимагаючи цього тільки від нас.

Загальна істерія очікування кінця світу через потепління охопила не тільки політиків, а й багатьох учених мужів. Близько 97% вчених усього світу підтримують цю теорію. Але чи завжди має рацію більшість? Згадаймо Середньовіччя — боротьбу за торжество геліоцентричної системи над геоцентричною, прийнятою більшістю. Книжка польського астронома Миколая Коперника "Про обертання небесних сфер", яка вийшла 1543 р., була переломною в цій боротьбі. Але перелом стався не відразу. Згадаймо італійського вченого — ченця Джордано Бруно. Його оголосили єретиком і спалили на багатті в Римі в 1600 р. Він вважав релігію спрощеною на потребу людей версією філософії, а релігійні практики — забобонами, породженими невіглаством. Нагадали йому підтримку й розвиток поглядів Коперника. Дізнавшись про вирок, він кинув своїм мучителям: "Стратити не означає спростувати". "Якщо в Середні віки правляча бюрократія наполягала на тому, що Сонце обертається навколо Землі, то тепер вона зібралася, не багато не мало, керувати кліматом на нашій планеті", — пише канадський історик Роберт Хой.

Про необхідність відмови від використання викопних палив та переходу на відновлювані джерела енергії тепер уже повідомляють не тільки окремі особи, а й цілі уряди та причетні до енергетики організації. Процес заміщення вугілля і газу енергією від сонця й вітру набирає обертів. Куди вже далі: авторитетна Міжнародна енергетична організація IEA (International Energy Association) із захопленням повідомляє, що сьогодні з кожного долара, вкладеного в енергетику, 60 центів іде на відновлювані джерела енергії. Міжнародний журнал Renewable Energy World сповнений публікацій про введення все нових джерел сонячної та вітрової генерації по всьому світу і про прогрес у галузі ВДЕ. Повідомляється, наприклад, що в Техасі та ряді інших регіонів світу сонячна кіловат-година коштує вже дешевше від виробленої з використанням викопного палива. Але живемо ми не в Техасі.

У Європі й Україні енергія від відновлюваних джерел збиткова і підтримується тільки так званими "зеленими" тарифами. В Україні вони найвищі з-поміж європейських країн.

Особливо висока вартість сонячної генерації. Середня ціна продажу сонячної кіловат-години в Оп-товий ринок електроенергії становила навесні 2018 р. 767,4 коп. без ПДВ, а з ПДВ це виходить 9,2 грн. Цифри назвав голосуючий директор Ради об'єднаного ринку електроенергії К.Запайщиков. Тарифи встановлюються в євро на тривалий термін, до 2030 р. Тому до нас стоїть черга як внутрішніх, так і закордонних інвесторів. Капітал спекулятивний. Нікого не зупиняє наростаюча збитковість виробництва енергії від ВДЕ та неминуче зростання ціни кіловат-години для споживача. В 2017 р. ВДЕ виробили 1,5% енергії, а заплачено було за це 8% від усієї її вартості. Так і хочеться вигукнути питанням американського оглядача Френсіса Ментона: "Як сильно кліматичні хрестоносці планують підняти вартість вашої електроенергії?" До речі, у Болгарії проекти з "зеленими" тарифами заморозили. В Україні нарешті з 2020 р. перейдуть на аукціонний продаж енергії від ВДЕ хоча б для великих установок: сонячних — понад 1МВт, вітрових — 5МВт. Відповідний закон прийняла Верховна Рада.

Сказане не означає, що в Україні слід припинити роботи з ВДЕ. Людство з давніх-давен використовує енергію природи. Вітер молов зерно, чавив олію. Сонце сушило продукти, гріло воду. Треба розробляти нові технології перетворення енергії. Світ іде цим шляхом. Створено нові кремнієві перетворювачі з пасивною тильною стороною кристалів PERC (Passivated Emitter Rear Cells) із КПД 21,4%, які втрачають менше потужності при нагріванні кристалів, недорогі перетворювачі на основі пластиків, вітроустановки, потужність яких вимірюється мегаватами, і багато іншого.

Успіхи в технологіях не мають породжувати ейфорію та призводити до дурниць. Без резервних потужностей на газі на випадок відсутності сонця й вітру забезпечити споживача електроенергією неможливо. Сценарій для Німеччини — до 2040 р. повністю перейти на енергію від ВДЕ — передбачає необхідність побудови на той час резервних парогазових установок загальною встановленою потужністю 67 ГВт. Коефіцієнт використання їхньої потужності становитиме всього 20%.

Аби уявити, що означає ця величина, зазначимо: загальна встановлена потужність усієї генерації електроенергії в Україні — атомної, теплової й гідроенергії, без ВДЕ, — становить 55 ГВт, а фактично використовувана потужність усієї теплової енергетики становить близько 8—9 ГВт.

"РИА Новости" описує досвід переходу на 100% відновлюваної енергетики на невеликому курортному острівці Гапа-Го з населенням 178 людей у Південній Кореї. Вітрової й сонячної генерації було встановлено з чотирикратним запасом відносно звичайно споживаної потужності. Було також встановлено акумулятор, що забезпечував 27-денний запас енергії і на випадок відсутності ресурсу — дизель-генератори. І що в результаті? На частку дизель-генераторів припало 58% загального виробництва, на вітрові установки — 32, на сонячні — 10%. А всього ВДЕ покрили 20% потреби в енергії. Очевидно, проект здійснювали японці: стаття називається "Японія наочно довела повний провал "зеленої" енергетики". Зауважимо, що Японія оголосила повний перехід на ВДЕ до 2050 р. Очевидно, з урахуванням викладених деталей у світі нині споруджуються 399 вугільних електростанцій, із них 23 — в Німеччині.
depositphotos / monticelloВідмові від використання вуглецевовмісних палив та зменшенню викидів зловредного СО2, крім повного переходу на ВДЕ, нібито має також посприяти перехід до водневої енергетики. Криза жанру? Прикро, що на це повелася навіть така солідна наукова установа як Національна академія наук України, що ввела наукову програму з водневої енергетики. Водню у вільному вигляді в природі немає. Він є тільки в хімічно зв'язаному вигляді — з киснем у вигляді води та з вуглецем у метані й інших вуглеводних газах. Неможливо створити якусь енергетику на основі палива чи ресурсу, якого немає в природі і який треба створювати штучно. Будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що для створення штучного палива доведеться витратити енергію. А ось із користю використовувати можна буде тільки її частину. Отримувати водень із води дорого. На один кубометр водню в найкращих електролізерах витрачається 4 кВт-год. електроенергії. А в одному кубометрі водню в еквівалентних одиницях міститься 2,6 кВт-год. Яка вже тут енергетика! Ще близько половини енергії втратиться при перетворенні хімічної енергії водню в механічну або електричну. Кажуть, що для електролізу використовуватиметься безплатна енергія атомних електростанцій у нічний час. Але це вже було. Як казав незабутній В.Черномирдін: "Не було такого ніколи, і ось знову". Впродовж останніх десятиліть виникали мега-проекти атомно-водневої металургії, атомно-водневої енергетики. Як виникали, так і відмирали. Тепер носяться з ідеями використання водню як акумулятора енергії, виробленої ВДЕ. Технічно можливо, практично здійснити нелегко. Для накопичення водню потрібні великі ємності й вимірюваний сотнями атмосфер тиск. Газ легкий. На його стиснення до високого тиску потрібно витратити набагато більше енергії, ніж, наприклад, для стиснення повітря. Потрібна складна техніка — багатоступінчасті поршневі компресори з внутрішнім охолодженням. Для зберігання й транспортування потрібні ємності й труби зі спеціальних матеріалів, бо водень дуже текучий, і звичайні сталі для цього непридатні. Водень украй вибухонебезпечний, у нього низька температура спалахування і широкі межі вибуховості. Ейфорія від використання водню як моторного пального вже минула. Останню партію водневих автомобілів кількістю трохи більше двох тисяч в усьому світі випустили 2018 р., після чого випуск припинили через брак попиту. Цього й слід було очікувати.

Передбачається, що водень буде використовуватися як робоча речовина у високотемпературних твердотільних паливних елементах (ТЕ). Оголошено вже, що в найближчі рік-два в Німеччині пустять поїзд на паливних елементах. Водень отримуватимуть із природного газу шляхом каталітичної конверсії метану з водяною парою безпосередньо всередині ТЕ. Реакція відбувається при температурі 800—900°С. Оцінимо ефективність технології: ККД процесу конверсії — 75%, максимальний досягнутий ККД паливних елементів — 56,6%. Помноживши, отримуємо сумарний ККД — 42%. А вуглець метану після всіх реакцій у вигляді СО2 все одно піде в атмосферу. Якщо ж передбачається мати "на борту" водень у балонах, то про це дивись вище. То чи не краще використовувати природний газ без клопоту зразу в газових двигунах, ККД яких уже сьогодні досягає 48%? Один із великих російських учених застерігав, що втягування Росії у водневу енергетику рівносильне втягуванню її в гонку озброєнь. А ось в Україні, на жаль, так не думають.

Із усіх технологій відновлюваної енергетики в Україні слід віддати перевагу біоенергетиці. Вона не залежить від часу дня та погодних умов, може використовувати відходи для вироблення електричної і теплової енергії, багато в чому вирішуючи двоєдине завдання енергетики й екології. В Україні, як у жодній іншій країні Європи, назріло завдання утилізувати тверді побутові відходи. Багато в чому вирішення проблеми впирається в необхідність організації їх попереднього сортування. Використовуючи шведський досвід, варто було б обмежитися відсортовуванням тільки харчових відходів, піддаючи їх ферментації з отриманням біометану та його використанням як моторного пального транспортних засобів. Іншу їх частину спалювати в топках котлів із наступним вилученням з попелу металу та інших цінних компонентів.

Національна стратегія і Національний план управління відходами, прийняті в країні, не вирішують проблеми по суті. Національний план не містить оцінки вартості проектів і джерел фінансування. Вкотре буде породжена гора паперу, але справа не зрушить з місця. Треба запозичити міжнародний досвід, який свідчить про участь відомих великих енергетичних компаній у будівництві сміттєспалювальних заводів та виробництві біогазу. В Китаї освоєнням виробництва біогазу займається корпорація атомної енергетики CGN. Німецька E.ON інвестувала в будівництво великого сміттєспалювального заводу поблизу Стокгольма з терміном окупності 40 років. В Україні у вирішенні таких проблем могли б брати участь НАК "Нафтогаз України", ДПЕК, "Енергоатом", адміністрації великих міст і територіальні громади.

Насамкінець слід визнати, що людина все-таки впливає на клімат на Землі. Впливає локально на величезних територіях, знищуючи все живе. Аральське море висохло не від спеки, а від того, що води Аму-Дар'ї та Сир-дар'ї відбирають на іригацію. Температура на вершині Кіліманджаро не зростає, доведено вимірюваннями, а снігова шапка зменшується не від потепління, а тому, що вбоге африканське населення вирубало всі ліси на схилах гори. Нещадно вирубуються ліси найрідкісніших порід у Карпатах; у Сибіру після їх знищення на поверхню виходить вічна мерзлота, і там ніколи більш нічого не зможе рости. В Україні вирубують на паливо полезахисні лісонасадження, дбайливо вирощені попередніми поколіннями. Раз у раз з'являються повідомлення про скидання в річки отруйних промислових відходів. Води океанів забруднені відходами пластику. Гинуть кити й морські черепахи, наївшись пластику. Куди далі: навіть на дні Маріанської западини на глибині 11 км знайшли пластмасу. Ось справжнє поле діяльності для активістів.

Вірити чи не вірити в наближення кінця світу — справа кожного. Краще вірити в науку, в здоровий глузд і берегти природу.
#Ігор Карп

Дроны спасут леса от пожаров

Когда начинается лесной пожар, огнеборцам крайне важно знать, с чем именно им предстоит столкнуться, дабы наиболее эффективно подготовиться к предстоящей работе. Новый проект испанских специалистов призван повысить осведомленность пожарных.

Как сообщается, группа ученых из Мадридского университета имени Карлоса III (UC3M), компаний Divisek Systems и Dronitec, а также телекоммуникационной корпорации Telef?nica, создала систему, которая включает в себя сеть связанных между собой башен, оснащенных тепловизионными камерами, ИИ-алгоритмами и беспилотными квадрокоптерами. Последние хранятся внутри башен в специальных ангарах, оборудованных системой подзарядки.При помощи камер каждая такая вышка способна зафиксировать тепловую сигнатуру лесного пожара, разгорающегося в радиусе 15 километров от нее. После обнаружения очага алгоритм башни определяет местоположение огня, а затем «будит» беспилотник и отправляет ему координаты места происшествия. Также умный помощник оповещает о беде ближайшую пожарную бригаду.

Затем беспилотник, который использует для ориентировки на местности систему GPS, позволяющую ему двигаться даже в условиях плохой видимости, летит к огню. На месте он при помощи своих тепловизионной и оптической камер собирает информацию и передает ее пожарным. При этом при необходимости огнеборцы могут дать дрону дополнительные указания — например, пролететь над определенной областью еще раз, — чтобы получить более полное представление о причинах возгорания и его масштабах.Как только миссия дрона будет завершена, он вернется к башне и сядет в ангаре, автоматически «пристыковавшись» к зарядной станции.

По словам авторов, их решение весьма перспективно, при этом оно не займет чью-либо должность, о чем так беспокоятся многие люди в последнее время, а лишь предложит новый инструмент для аварийных служб, работа которых станет более предсказуемой и безопасной.

Источник: m.vk.com
http://ai-news.ru/2019/06/drony_spasut_lesa_ot_pozharov.html