31 липня 2019

Заходи запобігання пожежам в екосистемах обговорили в облдержадміністрації31 липня під час наради очільника області Юрія Гусєва з головами районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення було обговорено ряд нагальних питань.


Серед головних – ситуація щодо недопущення пожеж в екосистемах області. Начальник Головного управління ДСНС України у Херсонській області Сергій Чорний доповів, що станом на 26 липня поточного року на території Херсонської області в природних екосистемах виникло 858 пожеж на загальній площі 420,14 га. З них 114 лісових пожеж на площі 150,47 га, 7 пожеж – на сільгоспугіддях, 737 - на землях інших користувачів.


Голова обласної державної адміністрації Юрій Гусєв наголосив на важливості конкретних дій для запобігання виникненню пожеж в області.


Так, районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських, сільських та селищних рад, об’єднаних територіальних громад доручено забезпечувати постійний посилений моніторинг ситуації, пов’язаної з виникненням пожеж в природних екосистемах;

у разі виявлення фактів випалювання стерні, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, у парках, а також інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах негайно повідомляти Державну екологічну інспекцію в області та місцеві підрозділи Головного управління Національної поліції в області;

організувати проведення спільних рейдів і патрулювань з попередження виникнення пожеж в екосистемах області тощо;

організувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення про дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки в природних екосистемах.


Про заходи щодо недопущення пожеж та вирубки лісів доповіла начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Тетяна Касіч. Вона повідомила, що з метою посилення охорони лісів від пожеж і поліпшення організації боротьби з лісовими пожежами на рівні області видано ряд розпорядчих документів, які повинні виконуватися на місцях.


Крім того, порушувалося питання недопущення вирубки лісів та лісосмуг. Тетяна Касіч запропонувала створити в населених пунктах районів склади деревних відходів для забезпечення населення області матеріалом для опалення. Присутні на засіданні голови ОТГ та райдержадміністрацій зацікавилися пропозицією та висловили готовність співпрацювати у вирішенні даного питання.


За результатами наради головам районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення, правоохоронним органам, регіональним відділенням центральних органів виконавчої влади надано відповідні доручення.Автор: Вікторія Шовкопляс, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

0 коммент.:

Дописати коментар