30 листопада 2019

Суцільної рубки соснового лісу в Підгірках не уникнути — КомісіяБір у Підгірках повністю вирубають

Нещодавно комісія провела обстеження лісових насаджень в мікрорайоні Підгірки, на предмет лісопатологічного стану та доцільності призначення суцільної санітарної рубки.

До складу комісії увійшли: представники ДП «Калуське лісове господарство», Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Івано-Франківськлісозахист» та управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради, повідомляють "Вікна" з посиланням на пресслужбу Калуської міської ради.

За результатами обстеження комісія встановила, що згідно з відводом, запас на двох ділянках становить 475 м3/га (повнота деревостану становить 0,3-0,48), насадження втратило біологічну стійкість внаслідок ослаблення від дії стовбурових шкідників та хвороб лісу. Пошкоджені дерева, які підлягають обов’язковій вирубці через дію комплексу еколого-кліматичних факторів та шкодочинності стовбурових шкідників, становлять 100%, в результаті чого повнота залишеної частини деревостану знизиться нижче 0,1. Тому проведення вибіркової рубки є недоцільним.

З метою наведення належного санітарного стану та посилення біологічної стійкості в лісах ДП «Калуський лісгосп», недопущення розповсюдження хвороб, стовбурових шкідників та втрати технічної якості деревини комісія дійшла до висновку, що доцільно провести суцільні санітарні рубки на площі 1,6 га з урахуванням вимог п.28 Санітарних правил в лісах України (постановка КМУ від 26.10.2016 року №756) та забезпечити лісовідновлення на лісосіках шляхом створення лісових культур.

Дата публікації: 2019.11.30

0 коммент.:

Дописати коментар