29 листопада 2019

Зберегти природу допоможе «Лісу смартфоні»

ІННОВАЦІЇ. Інноваційну розробку. яка допоможе оберігати природні багатства, впроваджують у лісівників Закарпаття і іде дев'яти областях України. Маючи в руках смартфон, будь-який представник громадськості, турист може перевірити на місці, чи легальними є рубки, і повідомити про наявні порушення контролюючим органам.

Ноу-хау під назвою «Ліс у смартфоні» впроваджено Держлісагентством як пілотний проект. З його допомогою вестимуть електронний реєстр заготівлі деревини, а також лісорубних квитків.

До електронної бази всі дані вносять у Лісогосподарському інноваційно-аналітичному центрі. Скориставшись програмою «Ліс у смартфоні» і визначивши своє місцеперебування з допомогою геолокації на смартфоні. можна миттєво визначити, чи має ця площа дозвільні документи.

Тестуючи програму, закарпатські лісівники виявили і її недоліки. Вона добре працює там. де є Інтериет. а без зв'язку, який у горах дуже обмежений, не де. А ще «Ліс у смартфоні» помічає лише квартали та виділи, і не показує ділянки. з яких складаються одиниці лісоплощ. На практиці рубка здійснюється в повній відповідності з ділянками, межі яких точно встановлені.

Лісівники сподіваються, що вдасться знайти розв'язання і цих технічних проблем. У такому випадку всі ліси України перебуватимуть під контролем не лише державних органів, а й громадськості.

Василь БЕДЗІР


ukurier.gov.ua


0 коммент.:

Дописати коментар