24 листопада 2019

«Чи готові українці до змін клімату?» – соціологічне дослідження


12 листопада в рамках Київського міжнародного економічного форуму відбулася прес-конференція "Чи готові українці до змін клімату?"

У заході взяли участь модератор панельної дискусії КМЕФ-2019 “Як зміни клімату вплинуть на ваш бізнес” Сергій Євтушенко, голова Київського міжнародного економічного форуму, а також заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Рябчин.Під час прес-конференції говорили про еко-свідомості українців, а також їх готовність вживати заходів щодо запобігання росту екологічних проблем.

Забруднення навколишнього середовища – проблема, з якою зіткнувся весь світ, і Україна – не виняток. На сьогоднішній день головними екологічними проблемами України є проблеми зі сміттям, вирубка лісів, забруднення річок, повітря і ґрунтів.

Сьогодні більшість українців переконані, що поліпшенням екологічної ситуації в країні має займатися, перш за все, держава, а майже половина населення оцінює роботу уряду в цьому напрямку негативно.

Як бачимо, більшість ще не готове брати відповідальність за навколишнє середовище на себе. Однак якісь заходи по збереженню планети українцями все ж робляться – прибирання території біля своїх будинків, обмеження використання електроенергії і води і т.д. До більш дієвим практикам готові не всі. Так, тільки 7% опитаних встановлюють альтернативні джерела енергії, інші ж не готові жертвувати власним комфортом, зате більше половини респондентів згодні платити більше за енергію, якщо вона буде проводитися чистими технологіями.

Характерним для населення є те, що люди готові брати практичну участь в еко-позитивних заходах, проте якщо справа стосується грошей, ініціативу проявляють далеко не всі. Не всі можуть виділяти з сімейного бюджету гроші на комплекс по поліпшенню екологічної ситуації в Україні. Так, з’являється тенденція, хоч і не масштабна, відмови від пластику. Майже 90% респондентів заявляють, що готові відмовлятися від пластику, проте платити, наприклад, за переробку сміття готове набагато меншу кількість людей, хоч воно і визнає негативну ситуацію з переробкою сміття в Україні.

Торкнулися на конференції і питання нафтогазових джерел енергетики. Не всі українці підтримують відмову від таких джерел енергетики, як вугілля, нафта, природний газ.

Таким чином, простежується, що українців турбують кліматичні зміни в країні і світі як такі, проте не всі ще знають, як вони можуть допомогти, і більшість не готова брати на себе відповідальність, в тому числі і фінансову, за збереження навколишнього середовища.

Неділя, 24 листопада 2019, 09:51

0 коммент.:

Дописати коментар