28 грудня 2019

Ліс на сипучих пісках

На Полтавщині є унікальна арена сипучих пісків, яку вдалося заліснити лісівникам державного підприємства «Миргородський лісгосп».

Шишацьку арену сипучих пісків, для зменшення пилових бур, вперше почали заліснювати ще з 50-х років минулого століття. Вибір упав на невибагливу до ґрунтів і нестачі води сосну.

Перші спроби були невдалими, бо на той час не існувало технологій заліснення таких специфічних територій. Температура на поверхні пісків сягає 60⁰С вище нуля. Наступна спроба – більш вдала, соснові насадження висадили шляхом «шелюгування» на площі 3 тисячі га, – розповідає лісничий Шишацького лісництва Віктор Руденок. – Проте вже у 2005 році внаслідок пожежі було знищено близько 500 га лісу на території двох лісництв.Відновити насадження вдалося за два роки та ще доповнювалися декілька років. Змінили схему посадки, зробивши відстань між деревами більшою – 2,5 на 0,7 м у рядах, що дає кращий доступ поживних речовин до сіянців.


Цього разу механічні споруди встановлювати не довелося, бо спиляні після пожежі пеньки виконували свою захисну роль. Також розбили протипожежні розриви та висадили білу акацію як своєрідний протипожежний бар’єр. Поки що рослини мають висоту від 2 до 7 м.


Джерело:
https://drovnik.ua/uk/news/les-na-sypuchih-peskah-1069

0 коммент.:

Дописати коментар