16 січня 2020

Новий голова Держагентства лісових ресурсів хоче збільшити лісистість до 20%В Україні має збільшитись лісистість до 20% і запрацювати єдиний лісовий портал

Про це голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький заявив під час наради прем'єр міністра Олексія Гончарука з представниками територіальних органів Державного агентства лісових ресурсів, інформує Depo.ua.

"Відповідно до нових цілей уряду ми маємо збільшити лісистість до 20%. Ми над цим вже працюємо – розробляються відповідні програми" – заявив Заблоцький.

"Стосовно незаконних рубок – сьогодні збитки держави складають більше 1 млрд грн. Значна частина ринку на сьогоднішній день знаходиться у тіні і саме електронний облік має на меті витягнути з тіні цей потужний ринок", – зазначив він.

Також він повідомив, що Державне агентство лісових ресурсів має на меті добитися кримінальної відповідальності за реалізацію дерев без відповідної бірки.

"Тепер всі дерева будуть обліковуватись та існуватиме централізований облік деревини. Буде зрозумілим походження деревини, яку за номером бірки зможуть перевірити правоохоронні органи і громадськість. … Буде 100-відсоткова сертифікація легальності оброблення деревини", – пояснив Заблоцький.

Крім цього, за його словами, терміново треба прийняти закон про ринок деревини, де будуть чітко виписані прозорі та зрозумілі правила гри для всіх учасників процесу.

"Ми плануємо створити єдиний лісовий портал, н якому буде розміщуватись онлайн карта рубок, де кожен громадянин матиме змогу в будь-якому місці верифікувати законність рубок. В 14 областях така можливість уже є. Ми плануємо протягом 3-х місяців завершити тау роботу по всій території Україні – від Карпат, до Сходу, від Півночі до Півдня", – наголосив Заблоцький.

На його думку, це ті елементи, які дозволять викорінити корупцію в галузі і викорінити нелегальний обіг.

Нагадаємо, 24 грудня 2019 року Кабінет міністрів України призначив Андрія Заблоцького головою Державного агентства лісових ресурсів.

0 коммент.:

Дописати коментар